[ICS] Politika, hitelességi deficit, kard, nemkard, stb.

Day 3,547, 05:38 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Sziasztok!

Az elmúlt néhány napban a nyári uborkaszezonhoz és az általános inaktivitáshoz képest feltűnő módon megélénkült a magyar sajtó. Elsősorban az augusztusi elnökválasztáshoz kisebb-nagyobb mértékben kapcsolódó politikai cikkek és az alattuk létrejövő kommentwarok adták az aktivitás-növekedést jelentős részét. Nyilván ehhez nagymértékben hozzájárult az is, hogy a választáson az egyszerűség kedvéért kard-ellenes oldalnak nevezett csoportosulás jelöltje a rendkívül megosztó Magus79 volt, akinek ezúton is szeretnék gratulálni a meggyőző fölénnyel kivívott győzelemhez!

A két szembenálló politikai oldal hangadóinak sorozatos ütésváltásai során elhangzottak egészen elképesztő és teljesen hiteltelen vádak is, amelyekre ugyan reagáltam több ízben a kommentzónában is, de szeretném, hogy a témával kapcsolatos véleményem egy helyen legyen elérhető, ez motivált tehát abban, hogy hosszú idő után cikkírásra ragadtassam magam.

Itt hangsúlyoznám ki, hogy mielőtt túlzott elfogultsággal vádolnátok, én a kard kampányával és retorikájával sem értettem egyet minden esetben.

Először is, kezdjük ezzel a diktatúra/puccs/demokrácia témakörrel!

Theface kiadott egy cikket, amelyből - többek között - az derült ki, hogy márciusban szemi, aki azóta már a kard-ellenes politikai tömböt erősíti, a választási veresége után, hirtelen felindulásból azt vetette fel, hogy puccsot kéne indítani a frissen megválasztott elnök ellen, aki saját bevallása szerint nem kívánta ellátni az államelnöki teendőit és még a választás vége előtt lemondott, kijelentve, hogy csak trollkodott az indulással. Ezt aztán rövid eszmefuttatás után a log többi résztvevője még elméleti szinten is elutasította. Gyakorlati lépések természetesen ennek megfelelően nem történtek. Végül a megválasztott elnök elleni impícs is átment, szemi pedig végigvitte a hónapot medál nélkül, becsülettel.

A történet itt véget is érhetne, gondolhatnánk, mert ugyan a kard-ellenes erők azon a választáson eléggé lebőgtek, hogy egy trollt juttattak az elnöki székbe, aki nem is akarta volna ezt, majd az első percben lemondott, de a lényeg, az ország működése biztosítva lett a ciklus hátralévő heteiben is.

Azonban egyes politikai hangadók, konkrétan fsb1000 a valóságot totálisan kiforgatva, hazug módon azt állította külön cikkben és kommentek sorozatában, hogy a kard diktatúrát akart csinálni. Már pusztán a történelmi tényállás ismeretében is mindenki láthatja, hogy mekkora hazugság ez, de azért bontsuk ki részletesebben az indokolást!

A legfőbb érv az volt, hogy senki sem lepődött meg a logban az ötleten, hogy a HSC indítsa el a puccsot szükség esetén. Itt érdemes annyit tudni, hogy korábban - a log megszületése előtt is - néhányszor felmerült, hogy állami diktatúrát kellene bevezetni védelmi célból. Először azurefalcon idején, amikor az egész modult bevezették és még nem lehetett tudni, ki mire fogja használni ezt, másodszor pedig amikor az egyik román század kísérelt meg ellenünk diktatúrát létrehozni, de az alioth vezette kormány nagyszerűen helytállt és megvédte az országot. Azonban látható volt, hogy komoly ellenséges tankolással és RL pénzből finanszírozott CO-val nagyon nehéz felvenni a versenyt, ezért az utána következő kormány idején voltak ötletelések egy védelmi diktatúra létrehozásáról, legalább addig, amíg helyreáll az ország védelmi tartaléka.

Ezek a beszélgetések mindig tiszti és/vagy kongakörlevélben történtek és kvázi az egyetlen konszenzus akörül alakult ki, hogy állami diktatúra esetén egy köztiszteletben álló személy fogja indítani az állami MU-ból, tehát a HSC-ből. Egyszerűen azért, mert így volt a legnagyobb esélye, hogy a nagy MU-k elfogadják, másrészt meg a jelentős MU-k nem szívesen adnák át a commandert, így a diktatátori pozíciót egy külsős embernek.

Aztán mivel a köztiszteletben álló személy kilétében nem sikerült soha megállapodni és egyébként is erős volt a demokrácia iránti elköteleződés a vezetőkben, mindig abbamaradt ez az ötletelés. Remélem ebből érthető volt, hogy miért is nem lepődik meg senki a HSC kiemelt kormányzati szerepén. Annak tekintetében meg főleg, hogy éles háború esetén a kormánytagok onnan tudják csak koordinálni a CO-zást, mivel ez az egy MU van "közvetlenül" állami kézben. Az pedig, hogy felmerült korábban a diktatúra ötlete védelmi célból, semmiképpen sem lehet negatívum, hiszen az követ el szerintem vétséget, aki nem vizsgálja meg a fennálló összes lehetőséget dogmatikus, ideológikus elvakultság miatt.

Mindez rendben is lenne, de külön kiemelendő, hogy kik is vádolnak másokat diktatórikus szándékokkal.

Magyarország történetében a külső, román támadást leszámítva, két ember indított puccsot: Hupi és fsb. Ez már önmagában megmagyarázná, hogy miért írtam a címbe a második helyen szereplő kifejezést, de ismét lépjünk egyel tovább!

A mai napon ez a személy a következő véleményét fejtette ki:

[img][/img]

Ahogy láthatjuk, emberünk szerint csak azért kell a politikai színtéren harcolni a másik oldal ellen, mert nincs elég erő a diktatúra megvalósításához. Majd ezt tetézte egy következő megnyilvánulással:

[img][/img]

Ebből pedig világosan látható, hogy csak addig terjed ki a demokrácia iránti elköteleződése, amíg az ő politikai oldala van hatalmon és az történik, amit ő kigondol.

Remélem ezek után már nem kell sokáig ragozzam, miért is végtelenül hiteltelen az, ha egy ilyen ember vádol másokat (akik a diktatúrát minden esetben elutasították), diktatúra-pártolásával.

Egyébként nem kell messzire menni, ha valódi puccsistákat akarunk találni, ugyanis az újonnan megválasztott elnök maga adott ki cikket korábban, amelyben diktatúrával fenyegetőzött és még gyűjtést is szervezett rá. Külön ironikus, hogy a bevezetőben milyen stílusban mocskolja szemit az elnökúr, annak fényében, hogy mától a minisztere lesz, akit elhordott mindennek a cikkben és puccsot akart szervezni ellene.

De ha már itt tartunk, a frissen megválasztott elnök volt az, aki fsb puccsa idején megnyitotta az MU-ját a külföldiek előtt és toborzott is embereket arra (szóban és jelentős CO-val is), hogy diktátori székbe jutassák az országvesztőt. Erre a hívásra néhány román tankon kívül - szerencsére - senki sem reagált. Mint ahogy abból sem lett komoly probléma, amikor a híresen labilist elnök úr egy magyar csatát CO-zott és ütött a hadügyi paranccsal ellentétes oldalon.

A következő említésre méltó téma az, hogy fsb rendszeresen előhozakodik ilyen-olyan összeesküvés-elméletekkel, melyeknek a lényege mindig az, hogy a korábbi kormányok külföldi utasításokat teljesítenek. Ezekre természetesen bizonyíték soha nem érkezik.

Ellenben ha függőségre akarunk példát találni, ismételten csak a frissen megválasztott elnököt citálhatjuk, aki saját bevallása, sőt dicsekvése szerint számos embernek vásárol RL pénzből pakkokat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ő az RL pénzéért ingame pénzt kap. Köztük külföldi játékosoktól is. Innentől felmerülhet a kérdés, hogy vajon ez nem jelent-e függőséget? Vajon nem azért akar bizonytalan kimenetelű, külföldi felszabadító harcokat indítani állami pénzből, hogy a vásárlói helyzetén (és így a saját bizniszén) javítson? Természetesen nem sugallom ez, mert nincs rá bizonyítékom, de a kérdés mindenképpen releváns és jogos.

Még egy utolsó említést tennék és egyben jótanácsot adnék a mostani ciklusra: semmiképpen se üssétek le mágust BH-ról a hónapban és ha raktok ki CO-t, mindig figyeljetek oda, hogy az ő divíziójában is elérhető legyen, mert a minap egy kommentwarban kinyilvánította véleményét, miszerint ő ezek miatt haragudott meg a korábbi kormányokra és ezért ütött ellenséges oldalon magyar csatákat. Sőt, ezért fenyegetett meg komplett külföldi nemzeteket is, akik ellen természetesen CO-zott is. Szóval mindenképpen figyeljetek oda, hogy hol BH-ztok!

Végül arról szeretnék pár szót szólni, hogy véleményem szerint idejétmúlt a kardos - nemkardos felosztás és elnevezés a politikában.

A kard két hónapja nincs kormányon. A másik politikai oldal összes elnevezése (elllenzék, nemkardos, anti-kard, kard-ellenes), öndefiníciója mind-mind a karddal szembeni meghatározáson alapul. Ha hiszünk a nagy filozófusoknak és tényleg új éra köszöntött be a magyar politikában, akkor ideje volna legalább egy pozitív jelzőt, vagy jellemzőt találni a sok-sok negatív meghatározás mellett. Főleg annak fényében, hogy a hosszú idő után először, impícs nélkül végigment "ellenzéki" ciklus semmiben nem hozott változást az ég világon.

Félreértés ne essék, én gratulálok és köszönöm Dunedannak a munkáját, mert egy tisztességes ciklust hozott le (legalábbis, ami látható, mert a külpolitika hiánya nem tudjuk mit fog okozni a későbbiekben). Csak minden ugyanúgy ment, mint korábban, annyi különbséggel, hogy alacsonyabb volt a színvonal.

Előbb utóbb fel kell tennie a kérdést az anti-kard oldal választóinak (legalábbis az aktívaknak és nem a végigPM-ezett kétkattosoknak), hogy miért is harcolunk mi a kard ellen vezetői utasításra, ha minden, de tényleg minden ugyanúgy folytatódik, mint korábban, csak egy alacsonyabb színvonalon. Nem lehetséges, hogy a nagy kard-nemkard törésvonal egy mesterségesen gerjesztett álellentét, amely mögé bújva bizonyos emberek saját, személyes ambícióikat és hataloméhségüket, valamint személyes ellentéteiket próbálják megvalósítani?

A költői kérdés megválaszolását az olvasóra bízom.

Végszóként annyit mondanék még el, hogy örülök, hogy újra aktív a politikai és a sajtómodul, csak arra kérném a résztvevőket, hogy legalább a minimális értelmi színvonalat tartsuk meg és ne süllyedjünk le a megboldogult budapest tv telejósdájának szintjére, ahol folyamatosan azt mondták ki teljes meggyőződéssel, hogy ki mit gondolt, ki mit akart legbelül. Vannak tények, vannak mondatok, vannak érvek. Lehet kultúráltan is vitatkozni. Nem szükséges belemenni, a "de én nem azt gondoltam, te viszont titkon azt akartad" jellegű, óvodai szinten sem megengedhető vitakultúrába.

Maradok tisztelettel:
ICS