Hintergrund an/aus

Join the new world

 

Прво претседателско обраќање [dimzaaa&Strume]

Tag 1,995, 15:47 Veröffentlicht in Republic of Macedonia (FYROM) Republik Mazedonien (EJRM) von Narodna Banka na Makedonija


Добровечер убави,

првото обраќање беше одложено од технички причини при префрлувањето на организациите од претходниот претседател, но тоа се среди.Најпрво да ви се заблагодарам на сите кои ми ја дадоа подршката, посебно до екипата од Пустец без која немаше да бидам каде што сум сега 😉Во наредниот период очекувајте активирање на сите министерства, повотрно активирање на фалангата, активирање на ударите, а за понатаму ќе бидете известени во наредните статии.Најубавиот тим кој ќе биде со мене овој месец изгледа вака:

Премиер: The one and only - Лепотан Струме

Министер за Одбрана : Babyface Битолчанец Манди

Министер за Надворешни Работи : Алис од еЗемјата на чудата

Министерство за Информирање : Мајстор за електроди+црнец, Тајгер

Министер за здравство ака Лебар нема да има бидејкќи се работи на бот кој автоматски би делел лебови на сите кој ги исполнуваат тие услови и секако се пријават на канал. Додека се среди тоа јас секој ден ќе го правам тоа.
За вечерва е доволно, доколку има било какви промени очекувајте нова статија за тоа, а до тогашKEEP CALM
AND
WATCH PORN


Претседател на еМакедонија
dimzaaa, првиот LGBT претеседател во еСветот
 

Kommentare

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Tag 1,995, 15:51

леле ама ми се тврди брадавичкиве

KocoskiMKD
KocoskiMKD Tag 1,995, 15:52

o7

El Che G
El Che G Tag 1,995, 15:53

o/

Angeldim
Angeldim Tag 1,995, 15:54

o7 samo me interesira sto ke bide so airstrikov na Polska 🙂

IronLionMK
IronLionMK Tag 1,995, 15:54

o/

CititoN
CititoN Tag 1,995, 15:55

koga ke mi platis dogovorenoto sto idev do pustec po glasaci?!

MikiArhangel
MikiArhangel Tag 1,995, 15:59

Нема мене нема глас!

Angelique.A
Angelique.A Tag 1,996, 05:03

Ај ти биди Ромул, јас Рем уште волчица да си најдеме

MikiArhangel
MikiArhangel Tag 1,996, 06:06

Секогаш јас сум припадникот на етничката заедница на ромите 🙁

AlexSkopje
AlexSkopje Tag 1,995, 16:01

support for LGBT community

o7

n e v e r C G
n e v e r C G Tag 1,995, 16:01

\o/

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Tag 1,995, 16:04

Почна да ми се свиѓа функцијата Претседател.

Дури и се размишљам и јас да се кандидирам

xD

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Tag 1,995, 16:05

By the way, znam koj del od statijata e na dimzaaa

:PP

Ko3a4e
Ko3a4e Tag 1,995, 16:06

o/

Stenka Razin
Stenka Razin Tag 1,995, 16:07

v

Aquilamk
Aquilamk Tag 1,995, 16:09

pisete statija za odnosite so Litvanija ima referendum za napustajne na COT

TheTrooper69
TheTrooper69 Tag 1,995, 16:20

и за очајното чешкање на чмарови во источниот дел на јужна кореа и во северо централниот во западните делови на источен велс.

DzoniMKD
DzoniMKD Tag 1,995, 16:14

dimzaaa sakam da ti go pusam a ti na mene??? 😳

Glamche Tag 1,995, 23:59

Kommentar gelöscht

Glamche
Glamche Tag 1,996, 00:00

OMG .. Kakavo pravite bre mrsnici xD

buli11
buli11 Tag 1,995, 16:17

dimzaaa razbrav ne bile isplateni glasacite od pustec 🙂

Igifcc
Igifcc Tag 1,995, 16:18

o7

TheTrooper69
TheTrooper69 Tag 1,995, 16:18

конечно суб да стегнам и овде...

Kpakep4e
Kpakep4e Tag 1,995, 16:20

idi prvo izbrici se za da licis na CP imas brada kako komandant na uboat

i LKZS cel LGBT community

MikiArhangel
MikiArhangel Tag 1,995, 16:23

Крекер ако сакаш да ти биде пушен од страна на маж тоа те прави хомосексуалец. Чисто информативно

Kpakep4e
Kpakep4e Tag 1,995, 16:33

opshto mislev ne na mene

sibinovic82
sibinovic82 Tag 1,995, 16:33

Dimza Faktor Stabilnosti na Balkanu o7

poletarec
poletarec Tag 1,995, 17:03

Pride Parade da ne organizirate?

Aliss Wonder
Aliss Wonder Tag 1,995, 17:33

o/

Bojan Koloren
Bojan Koloren Tag 1,995, 18:00

Vssa87
Vssa87 Tag 1,995, 18:15

o/ dimzaa poleka so statieve dosaden ce stanes 😃

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Tag 1,995, 18:58

ve molam ne mi gi vrgajte 'bracata romi' od pustec sto gi pustiv da glasat za dimza aloo bre ce ve isecam site o7

SmkD
SmkD Tag 1,995, 21:07

o7

Superior MKD
Superior MKD Tag 1,995, 21:22

Dimzaa Zver...xD

BucephalusIII
BucephalusIII Tag 1,995, 21:43

И ние нешто да имаме заедничко со Јужниве - геј Претседател

со среќа бато, приметив имаш голема желба за работа што стварно пријатно ме изненади!
И една молба, во иднина немој да користиш разни вулгарности барем во Претседателските статии.

McFresh
McFresh Tag 1,995, 22:43

The Empire Strikes Back, прва епизода

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Tag 1,995, 22:52

fyrom cp............

Mr Af Tag 1,995, 23:26

Kommentar gelöscht

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Tag 1,995, 23:28

psttttt fyromianac

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Tag 1,996, 00:43

Ej eOtac da ti Kacavenda nije prijatelj 🙂 Vidi se da je.

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Tag 1,996, 02:42

cuti fyromianac

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Tag 1,996, 02:48

Bolje firomanac nego Kacavendac. Idi pomoli se njemu.

VAse the Great Tag 1,996, 09:53

Kommentar gelöscht

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Tag 1,996, 10:34

Vo pravo si Vase. Znam deka ne treba da se pali covek po vakvi kreteni provokatori, ama ponekogas ne brojam do deset 🙂

eDnopmk
eDnopmk Tag 1,996, 03:23

А косово где је?!

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Tag 1,996, 03:34

tamo gde je uvek i bilo..........sto pitas? zbog siptara? pa vama ce da uzmu celu drzavu, Za 5 godina siptar ce da vam bude predsednik. Zene im radjaju decu 6,7,8, vi cete brzo da budete siptarska drzava.....

eDnopmk
eDnopmk Tag 1,996, 03:36

Уште еднаш немој да си кажал дека Македонија ќе биди шиптарска земја, тие паразити има еден ден скапо да платат, не само тие туку сите наши ДУШМАНИ! СИТЕ ЌЕ ГОРАТ ВО ПЕКОЛОТ! Една Македонија, Вечна Македонија!

Light Angel
Light Angel Tag 1,996, 04:01

Жалосно што и вие и ние пропативме од нив и упорно ги користиме нив за меѓусебни навреди, штета.....тројцата ја претеравте, барем вие македонците бидете покултурни и игнорирајте го детево...

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.