Hintergrund an/aus

Join the new world

 

[2cT] Pasaka apie KarŽygį

Tag 1,816, 03:14 Veröffentlicht in Lithuania Litauen von pantera7
Pasaka apie KarŽygį.

Gyveno KarŽygis. Geras KarŽygis jis buvo: pats savimi patenkintas buvo net, koks geras ans buvo. Turėjo kariuomenę jis. Nedidelę kariuomenę, bet šaunią. Kartais ta jo kariuomenė pragerdavo pora kulkosvaidžių, pasišaipydavo iš vietinių kaimiečių piktu juoku, bet visvien, visi tikėdavo, kad nieko geresnio jų maža šalis neturi.

Vieną dieną, mūsų KarŽygis šaunusis gavo pašto balandį (tai naujų technologijų klyksmas - anksčiau būgnais žinią perduodavo). Kvietė jį į svečius jo draugelis, laišką rašė nuostabaus ilgumo. Nelabai kas to jo draugelio mėgo. Kadaise ir jis, draugelis, laikė save didvyriu, bet neturėjo kareivio pašaukimo, talentą pardavė ir apsimiegojęs buvo nuolat, todėl vadino jį ne taip, kaip mūsų herojus vadinasi, o paniekinamai, KarMygiu vadino. KarMygis gyveno skurdžioje vietovėje ir buvo jam sunku, daug dirbti reikia, kad išlaikyti ūkį. 3 metus jau kaip gyveno su erotinio masažo darbą turinčia drauge. Nėščia. KarŽygis turėjo laimę tapti krikštatėviu.

Mūsų herojui draugai - šventas reikalas. Jis save laikė labai teisingu žmogumi, kuris, nors ir karo vadas, nė musės nenuskriaustų, nė įstatymo nepažeistų, nė svetimos bulkos blogai padėtos nepaimtų. Todėl susiruošė jis į kelionę nedelsiant ir sušaukė savo kariauną “ant drąsos” po vieną padaryt, bo kelelis tolimas...

Įkalė po vieną ir įsidrąsino. Pabaliavojo, vadinasi. Dainas užraukė mūsų KarŽygis ir nuėjo prie bucefalo, kurį Žigolo vadino. Ne jo arklys. Savo dar neturi, per trumpai karo vadas, per jaunas. Bet ištikimiems kariams nieko negaila.
- Jok, - sako jo ištikimas draugas, - pašėriau ką tik, iki krikštynų gali žirgelį mano biedną nešert, ans pratęs, parazitas, kad jeigu ne nusipelnė - ėst negaus. Tik saugok jį nuo kumelių kitų, bo jau visas kaimas skundžiasi, apjodinėtos kumelaitės pas kaimynus visos...
- Nėr bėdos, mielas drauge. Prižiūrėsiu. Pavalyt tik bišk nuo sniego jį reikia...

Pavalė jis žirgelį šiek tiek. Tik sėda ir jaučia, kad vis į šoną neša kojos. Nesuprato KarŽygis kažkotai humoro tokio nesvietiško. Juk nei eina, nei šliaužia, o ant arklio sėdi. Ogi žiūri, arklys girtas! Protu nesuvokiama, mintimis neaprėpiama! Nepastovi nei pats, nei keturkojis jo visai. O joti reikia...
- Ekh, - galvoja mūsų herojus, - negerai čia. Pats leisgyvis nuo pragaro ugninio vandenėlio, tai ir žirgas velniai žino ko užgėrė. Gal šert jo ir nereik, bet šnioja kaip už Tėvynę mūsų brangiąją. Na, bala nematė, josiu, KarMygio vaikas jo mergikės pilve manęs nepalauks!

Ir išjojo. Tris paras mūsų didvyris jojo. Per laukus ir miškus, per miestus ir kaimus. Per miestus labiausiai. Vis naktimis, kažkaip jojo. Ir neblaivėjo jis nė velnio, keista kažkaip net.

Tik mato, stovi milicininkas nelabasis prie drakono savo trigalvio. Prajojo nė nepasisveikinęs. Nemėgo nelabųjų, blogos praktikos su jais turėjęs buvo, KarŽygis ir pabijojo, mąsto, o gal neužmatys?
Tik šast, pralekia, ir Milicėjus Nelabasis ugnis drakono įžiebė ir skrenda paskui.
- Stok, - Milicėjus šaukia jam. - Nepaspruksi, užmačiau tave! Stok, arba griūsi negyvas kaip mat, kaip lenta iš tvoros.

Sustojo KarŽygis. Jaučia, kad gerai, jog jo kariaunos nėr šalia, o tik kaimiečiai spokso. Dreba kinkos, išsigando, bet laikos.
- Labas vakaras, - Milicėjus kalbą savo pradėjo, o drakonas dūmais ir ugnim pakosėjo. - Tai ką, pažeidinėjam?
- N-nee-e [kiukt], viskas, kaip ir ok, drauge Milicėjau.
- Oooo! atėjo šventė ir į mano namus! - Šaukia iš apsipatenkinimo Milicėjus, o drakonas tik ūsus pakelia - jaučia, kad pamaitintas šiandien bus. - Pagaliau tai, ko man trūko. Girtas? Papūsk. Ak, tu mano paršeli, gerai čia įkalęs, kaip matau. Kaip ir baudžiamoji atsakomybė gresia - sušaudymas.
- K-kaip [kiukt] sušaudymas...?
Išsigando KarŽygis jau labai rimtai, pirmasis lašelis nubėgo kelnėn...
- Taip, sušaudymas. Šaudyčiau tokius. Ir arklys Jūsų, gerbiamasis, girtas. Ir daužtas. Du pažeidimai. Ką darom?

Susižvalgė mūsų herojus su arkliu Žigolo, ir pradėjo kišenes tuštinti. Deda į krūvą viską ką randą, net arkliui į dantis pažiūrėjo, gal kokį vieną auksinį rastų. Sukrapštė viską ką turėjo. Kaip ir turi kuo apsimokėti laisvę ir gyvybę...
- Imk, - sako Milicėjui.

Milicėjus, aišku, pavaidino, kad šeimos neturi, maitinti nereikia ir pats nevalgo ir milijonus uždirba. Bet po to pažiūrėjo ir spjovė į principą:
- Na siūlymas kyšio yra irgi nusikaltimas su baudžiamąja atsakomybe. Bet ir ėmimas irgi. Tik niekam nesakyk. Drakonai, tu irgi tylėk.
Paėmė, ir nurūko.

KarŽygiui beliko be maisto ir vandens, ir ryšio mobiliojo, joti 5 paras iki draugelio savo. Vos gyvas liko, peršikęs tik truputį dar, adrenalinas, vadinas...

KarŽygiui tai buvo pamoka visam gyvenimui. Jis toliau nujojo pas KarMygį į krikštynas, bet jau be nuotaikos ir jautėsi, it kiaušinius pametęs. KarMygis jo nepagyrė visiskai, bo pats it davatka būdavo visą gyvenimą.

O moralė šios pasakos, mielas mano mažasis skaitytojau, yra tokia: nesėsk ant arklio girtas ar po baliaus, nes nei kiaušinių nebeliks, nei pinigų. Keli pavojų tautai ir draugams, tokius kaip tu sušaudyt ir paminklo nestatyt.

P. S. Istorijos tikrumas - reikalas subjektyvus. Bet atsitiktinės fotografijos gali apie daug ką pasakyti... Foto - PM.


Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Penkiskart eLietuvos Prezidentas
gliookas IIP.S. Goldyvote?

 

Kommentare

Povilas1989
Povilas1989 Tag 1,816, 03:19

O kur tos ''atsitiktinės fotogtafijos''?

Magnus Dux
Magnus Dux Tag 1,816, 03:23

LLS - jeigu tu ko išsigandai - tau viiiiiiiiiisados padės poliiiiiicija 😃

Vaicius
Vaicius Tag 1,816, 03:24

lls super troll hurr durr...

ZygaLTU
ZygaLTU Tag 1,816, 03:25

LLS - jeigu tu ko išsigandai - tau viiiiiiiiiisados padės poliiiiiicija +1

TheUnit pararam
TheUnit pararam Tag 1,816, 04:48

ai nu pykalai jus, puiki istorija, blyn prisizvengiau:)) svarbu pateikimas, taip sakant:)

Pridurkas
Pridurkas Tag 1,816, 06:06

Vote uz kurini:D laukiu nesulaukiu daugiau lnpISTU komentaru

LS HQ
LS HQ Tag 1,816, 06:25

vel pasikartosiu-boring ir net labai. nei karo nei meiles scenu...whats wrong with you peoples where is your imagination?

TheUnit pararam
TheUnit pararam Tag 1,816, 06:30

Giedriau, cia visai kitas zanras:) ir siaip labai gerai parasytas:) na bet cia mano asmenine nuomone, o skoniai juk skirtingi visu:)

LS HQ
LS HQ Tag 1,816, 06:37

na tai galejo bent sukurt, va karzygys noredmas isvengt baudos milicininkui i glebi krito ,o tas ji atstume ar dar ka. Nera robertas juokingiau paraso...

TheUnit pararam
TheUnit pararam Tag 1,816, 06:55

aciu uz komplimenta Giedriau, bet negaliu su tavim sutikti, man buvo juokinga:)

gliookas II
gliookas II Tag 1,816, 06:57

Giedriau, cia ne juokinti skirtitas zanras. Temoje reikia buti. Net labai temoje.

jonasgudd
jonasgudd Tag 1,816, 08:13

yra drakonas ir ne vieno lavono? liudnai...

iPSiArt
iPSiArt Tag 1,816, 09:53

Per pastarąja savaitę - jau keli LLS bandymai užstumti. Nei iš šio, nei iš to, be jokio preteksto.

Pasakysiu atvirai - aš manau, kad riba peržengta, kada tokia publikacija išeina su užvažiavimais iš auditoriaus laikraščio, ant konkretaus žmogaus kurį tas pats auditorius audituoja.

Mano tvirta nuomone, auditorius privalo būti bešališkas. Tokie straipsniai meta dėmę ant VRM institucijos, kuri privalo užtikrinti teisingą, skaidrią ir bešališką kontrolę.

iPSiArt
iPSiArt Tag 1,816, 09:58

Nori trolinti ar politikuoti tikrinamo žmogaus/institucijos atžvilgiu - eini lauk iš auditorių. Auditas niekada gyvenime neturėjo ir neturi būti bendra su politika ar asmeniškumais, nes po to neįmanomi jokie normalūs dalykiniai santykiai tarp auditoriaus ir audituojamojo.

Todėl jei pantera7 turi elementarų etikos supratimą, siūlau jai pačiai garbingai pasitraukti iš VRM. Ir grįžti ten dirbti tada, kai bus noras dirbti, o ne trolinti.

Pridurkas
Pridurkas Tag 1,816, 10:06

Zyga ne viesas zmogus?

ReeLt
ReeLt Tag 1,816, 10:09

hodor

gliookas II
gliookas II Tag 1,816, 10:13

nelabai supratau, kuo pasaka susijusi su auditais? Ipsiau, tau pasakos nepatinka? 🙂 Manai pasakos gali perzengti riba? Tau vaikysteje, speju, kokia nors pasaka pradejo sekti ir nepabaige. Tu labai nuvertini si literaturos zanra!!!

iPSiArt
iPSiArt Tag 1,816, 10:56

-->Pridurkas: Žyga viešas žmogus. Auditorius, beje - taip pat. Auditas kaip veikla yra atskirta nuo politikavimo. Jei auditorius nori politikuoti ir trolinti - jo vieta ne VRM.

--> gliookas, kuo pasaka yra susijusi su konkretaus žmogaus nuotraukomis? Jumi beje teko kada girdėti tokį dalyką kaip RL fotografijų neviešinimas be konkretaus asmens sutikimo? Už tai RL net atsakomybė gręsia... O čia jau ryškiai riba peržengta, nes painiojat žaidimą su RL - ir labai ryškiai.

LS HQ
LS HQ Tag 1,816, 11:05

tikrai taip, o jei zyga nepilnametis iki kazkiek metu...tai vaiku foto be tevu sutikimo is vis negalima det:))...taigi sesi glookai voi kaip sesi:))

Lurk
Lurk Tag 1,816, 11:30

LLS netrolina gi ( :

2n2kaz
2n2kaz Tag 1,816, 11:57

Kietas 😃 o7

gliookas II
gliookas II Tag 1,816, 12:07

Ipsis, vienu zodziu pasakos tau nepatinka. Nelabai suprantu, apie ka tu. Kokie konkretus zmones? Apie ka tu? Nelabai suprantu kuo cia detas tu. Atsiprasau, jeigu pasaka buvo pamokanti ir saves atspindi joje radai

TomasDM
TomasDM Tag 1,816, 12:22

Unsubscribe.
Geriau jau eik gėles palaistyt ar kambarį susitvarkyt,,

iPSiArt
iPSiArt Tag 1,816, 12:34

gliookai, galiu dar kartą pakartoti, jei nemoki skaityti, o tik rašyti:

- Kuo konkretaus asmens RL foto yra susiję su kokiomis nors "pasakomis"?

Pvz. parašau pasaką apie kompleksuotą iškrypėlį, sudedu tavo RL foto - viskas ok?

Turbūt ok, išeitų pagal tave, nes tai tik pasaka , o foto - nu, radovanas deda patriotinius plakatus, pararam - mergas, nu o aš - tave, kažkuo gi reikia iliustruoti atitinkamą pasaką...

TheUnit pararam
TheUnit pararam Tag 1,816, 12:37

tai ten rimtai zyga??? pagautas mentu?😁

Pridurkas
Pridurkas Tag 1,816, 12:58

au au au sonys loja

gliookas II
gliookas II Tag 1,816, 14:25

Nesuprantu apie ka tu, Ipsiartai, visiskai. Nebent cia butthurt level +100500 pas taves. Nebegerk.

o0n3m00o
o0n3m00o Tag 1,816, 14:30

vote anyway 😃

Nexrow
Nexrow Tag 1,816, 17:07

Butthurt šiuo atveju gali būti nebent tokiu atveju, jei koks vargšas netyčia tokį lievą waste of paper neštųsi su savimi išvietėn. Deja, nėra čia nei popieriaus, nei išvietės. O šūdo visgi kažkaip sugebat sugeneruot.

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Tag 1,816, 21:31

O juoktis jau galima? : )

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Tag 1,817, 23:16

Gali pasijuokt iš klauno kuris straipsnį rašė 🙂]]

Rupijus
Rupijus Tag 1,817, 00:08

svarbiausia vote uzpirkt ir nepalankius komentarus laiku istrint:)

Pridurkas
Pridurkas Tag 1,817, 00:21

tikejaus labiau is lnp sunys draskysis bet...

gliookas II
gliookas II Tag 1,817, 02:42

gaunasi, kad ir draskos : D jie jau matai turi toki bruoza, kad kai paraso kokia tiesa - tyliai smerkia ir bando temos nevystyti. o kai kitas sufeilina - supuola visi : D

iPSiArt
iPSiArt Tag 1,817, 04:10

Apie kokią čia tiesą gliookai rašai? 😉 Gi aiškini kad čia kažkokios pasakos. Tik vat pasakas rašant RL foto yra nenaudojamos, už ką tavo pirmą "pasakėlę" pratrynė tai šitą parašei.

O tiesa yra vienintelė - kad esi ne vyras, nes nemoki pralaimėti. Kai pralaimi rinkimus tai prasideda zyzimai ir priekabių ieškojimas per shoutus, visokie bandymai padaryti zapadlo, prisiknisinėjimai, stūmimai ant oponento bet kokia forma. Taip tu supranti oponavimą. Esi per skystas kad sugebėtum ką daugiau.

Povilas1989
Povilas1989 Tag 1,817, 04:49

''Mano pasaka trumpa:
Išėjo kartą Glušas iš darbovietės 17 val. Naugarduko gatvėje, kur jį įdarbino jo žmona Bagira. Staiga tik pyst - kerziukas i jo kacapišką snukutį. Graudžiai verkė Glušas, maldaudamas pasigailėjimo, bet kerziukas vis dubasino ir dubasino. Ir tada Glušas suprato - kai trolini apie eRepublik, tai ir kerziuku gauni eRepublike, o kai trolini apie RL, tai paskui ilgus mėnesius su pampersais vaikštai. O moralas šitos pasakos - vaikai, gyvenkime draugiškai : )'' ©Lariox

gliookas II
gliookas II Tag 1,817, 07:23

tai kad as rinkimuose nedalyvavau 😉 kazkas tau su akim ar smegenim nebegerai, ipsiau 😉

povilas yra larioko multis ar seskas?

TheUnit pararam Tag 1,817, 08:14

Kommentar gelöscht

gliookas II
gliookas II Tag 1,817, 11:16

aha, visi is tavuju pazvenge

Migasss
Migasss Tag 1,818, 00:49

Autoriui siūlau apsispręsti, čia visiškai iš piršto laužta istorija ar kažkokio RL įvykio siurrealistinis atpasakojimas, kuris nugirstas tiesiog iš informacijos nuotrupų, bala žino iš kur gautų.

TheUnit pararam
TheUnit pararam Tag 1,818, 02:07

na kaip, jeigu kazkas nepasipasakotu savo nuotykiu, nesidizuotu jais virtualioje erdveje, tai nebutu ir pasakojimu tu visokiu.Bliamba taigi ir nuotraukas savo keliat cia patys, rodot visiems, tai kas kaltas. Arba jau jeigu nusprendei savo asmenybe viesinti, tai ir neverk paskui kai procesas nesustoja.Mygasai ne autoriui siulyk apsispresti, o tam kuris perdaug gyvena virtualiam pasaulyje.Nenoriu nei kazkieno puse palaikyti, nei dar ka, bet yra kaip yra. Reikia susitaikyti su savo veiksmu pasekmem

gliookas II
gliookas II Tag 1,818, 02:38

Migai, cia, pirmiausiai, yra pasaka. bet kaip suprantu,kazkas izvelge joje kritika savo atzvilgiu ir putojasi, keldamas partiju karus.

Po kiek masazai bent buvo, kas pasakytu.

vyygis
vyygis Tag 1,818, 02:46

Kokybiska pasaka, prisizvengiau. Pasirodo galima izvelgti labai beprincipiu zmoniu musu visuomeneje

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.