[СПЛ] Став о диктатури и подела тенкова члановима

Day 2,765, 16:53 Published in Serbia USA by Srpska Patriotska Liga o7
Поштовани грађани, драги пријатељи, Патриоте,

Дуго се времена званично нисмо обраћали јавности, будући да месецима нисмо проналазили одговарајућу опцију на нашој политичкој сцени. Партија смо која је током свог вишегодишњег постојања сарађивала са свима, међутим – у протеклих пола године увидели смо да ипак немамо истомишљенике, те да са осталима не слажемо у вези са начином вођења и организовања наше заједнице. Ипак, став Српске патриотске лиге о скорашњим дешавањима добро је познат, будући да су наши чланови активно учествовали у расправама у оквиру разних чланака који су се објављивали. Сада је прилика да све то систематично прикажемо у оквиру овог званичног обраћања, а са посебним освртом на дешавања у протеклих неколико дана, а о којима се до сада није много писало.



Пре свега, што се тиче саме диктатуре као концепта власти – као политичка партија, не можемо се са њоме сложити. Демократске институције, колико год се оне често користиле за разрачунавање власти и опозиције, значајне су и не смеју се занемаривати. Довољно је само рећи да диктатор може постати било ко ко је спреман да за то плати, те и да је он једини који касније има могућност да кроји судбину целокупне заједнице, па је добро питање колико он заиста може да ради у интересу заједнице, будући да она нема прилику да своје мишљење искаже одговарајућим политичким средством.

Лажно би било рећи да диктатура код нас није имала везе са политиком и партијама, пошто су је од самог почетка осмишљавали истакнути страначки припадници, о чему се доста и писало. Дакле, читав план диктатуре прво је осмишљен, па су политичари предлагали ко би то могао бити наш нови вођа иза којег ће се они сакрити, тако да испадне да се ради о побуни војника, а не о огромној жељи појединаца да поново буду на власти. Тако је избор пао на Анастазиса.

Није се довољно гласно чуо аргументован глас противника диктатуре, пошто је увек био надјачан од стране коалиције која је на власти била пре постављања диктатора, а која није запамћена по вредном раду, поготово у мандату председника Ђекића. Међутим, показало се да се диктаторски тим не разликује много од својих претходника: чланци су се ретко објављивали, Министарство информисања поново је објављивало чланке политичке тематике често и вулгарне садржине, а књига финансија вођена је на истоветан начин као и раније, дакле – све што је у њој наведено није могуће проверити, а поготово у вези са постављањем CO-а. Дакле, не постоји доказ који са сигурношћу може потврдити да диктатор са својим тимом није крао.

Генерално, период диктатуре прошао је тихо и без очекиваних дешавања – Србија ни са ким није ратовала иако је било довољно новца за то, а добру замисао да се организује епска битка уторком ујутру диктаторски тим није успео спровести. Мађарска је добар пример како је то могуће извршити када постоји добра организација, будући да им за то треба мање од пола сата, сваког уторка одмах по почетку новог дана.



Није се много тога променило након револуције и Анастазисовог преласка са позиције диктатора на позицију председника. Прво изненађење уследило му је пола сата након окончања револуције – изгласавање савезништва са Бугарском. Анастазисов тим заборавио је да постоји институција конгреса, те није ни на који начин указао конгресменима да ли да гласају и како да гласају у вези са тим законом, иако је имао 24 часа да их о томе обавести. Притом, ово није ситуација у којој председник нема већинску подршку, напротив – мало је опозиционих конгресмена, али ипак су они једини који су спремно дочекали прилику да гласају, те су је и искористили. Није ни то могло проћи без увреда:




Нису конгресмени дебилни, већ је председник тај који је заборавио да обавести Конгрес о предложеном закону. Данас је постављен закон о донацији – поново без обавештења о гласању. Необавештавање јавности о плановима за улагање новца који је законом предложен не иде у прилог начелу транспарентности, а које би требало да буде основ сваке Владе. Конгресмен који треба да гласа о донацији мора да зна како ће она бити утрошена, у супротном – бесмислено је тако нешто уопште и подржати. Српска патриотска лига у овом сазиву има једног конгресмена, а он није гласао, пошто је чекао да му се јави председник или министар са одговарајућим инструкцијама. Не треба очекивати да ће се било шта променити набоље док не постоји права воља за тиме, но – делује да председник нема такве мотиве, пошто се ни најмање од својих претходника не разликује.



Недавно, на чело Патриота ступио је Метафизикалац. Како би прославио изборну победу, одлучио је да организује поделу тенкова члановима. Како бисте се за њу пријавили, неопходно је да попуните анкету до које се стиже кликом на сличицу испод.

Стари чланови добиће 50 тенкова највишег квалитета.
Сви нови чланови добиће 20 тенкова највишег квалитета.




Толико за ово издање Гласника.
С поштовањем,
Главни одбор Српске патриотске лиге