Hintergrund an/aus

Join the new world

 

[МНР МАКЕДОНИЈА] Македонско-Бразилски односи

Tag 1,845, 09:09 Veröffentlicht in Republic of Macedonia (FYROM) Republik Mazedonien (EJRM) von MNR Makedonija


Браќа и сестри

Ве известуваме сите дека Македонија во моментов води преговори со Бразил за потпишување на МПП како и за подобрување на односите и ве замолуваме сите да не испраќате провокации или да пукате против нив во нивните битки/востанија не го оцрнувајте образот на Македонија!

Доста е изигравање на патриотишта и сите да се силите само на зборови "За доброто на Македонија" покажете се на дело ако сте толку силни и сакате да придонесете за доброто на Македонија!

Последен пат ве повикуваме сите не и одмагајте на Македонија ако не сакате да пукате за Бразил помагајте на другите сојузници а кој може и сака нека помага на Бразил во следните битки:

Prio 1 - http://tinyurl.com/aql7opc
Prio 2 - http://tinyurl.com/avr72ks
Prio 3 - http://tinyurl.com/a7oatpk

Опрема за Д3 и Д4 на каналот #BROZILСо почит
МОФА тим на Македонија

За шаут:
[МНР МАКЕДОНИЈА] Македонско-Бразилски односи
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2171689/1/20
 

Kommentare

Plainswalker
Plainswalker Tag 1,845, 09:12

конечно малку паметни потези

NKFV
NKFV Tag 1,845, 09:13

\o

Drente
Drente Tag 1,845, 09:13

o/

300 ЗДРАВЈЕ ЗА ФБ ЛАЈК!!!
http://www.erepublik.com/en/article/300-1-2171486/1/20

Crash and Burn
Crash and Burn Tag 1,845, 09:16

o/

United Macedonia
United Macedonia Tag 1,845, 09:16

o7

Stef40
Stef40 Tag 1,845, 09:16

фала курац еј .. касните ко на трудна девојка менструацијата

о7

Davorsk8
Davorsk8 Tag 1,845, 09:17

o7

NatashaIv
NatashaIv Tag 1,845, 09:18

o/

viljus1
viljus1 Tag 1,845, 09:19

o7

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Tag 1,845, 09:20

o7

Antic Macedonia
Antic Macedonia Tag 1,845, 09:26

o my good great job xD samo so neovisno dali vo realnosta ili virituelnosta koga ke pluknis ne treba da lizis ....

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Tag 1,845, 09:52

o7

Mr B...
Mr B... Tag 1,845, 09:59

bravos bravos 😃

SEP II
SEP II Tag 1,845, 10:15

very nice!

Thanks a lot for the help mates!

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Tag 1,845, 10:21

i jas podrzuvam odnosi so brazilkite 🙂

iTHOR
iTHOR Tag 1,845, 10:34

ALO BE IMAJTE SVOE JAS !!! Brazilcive ne unistuvaa u nokni bitki...

pcmartin
pcmartin Tag 1,845, 10:36

Pista 3

truba66
truba66 Tag 1,845, 10:57

So Brazilkite ic nemam protiv, da se druzime.

goce.bs
goce.bs Tag 1,845, 11:00

o7

El Che G
El Che G Tag 1,845, 11:11

o/

Machairodus Giganteus
Machairodus Giganteus Tag 1,845, 11:40

o/

V l a d O
V l a d O Tag 1,845, 11:50

Ако некој воопшто се сеќава ама бразилците се истурија од пукање за нас во првата војна со Бугарија така да воопшто не е лошо да се возобнови старо пријателство
о7

Mr Af
Mr Af Tag 1,845, 12:01

Одлично ќе биде да се воспостави контакт и МПП со бразилците. Покрај Индонезија ни требаше уште еден јак сојузник за ноќни битки, али видете јавете се преку тасета на ДСВ и кажете му да престанат да пукаат против Бразил во Јужна Африка.
Поздрав и браво

United Macedonians
United Macedonians Tag 1,845, 12:08

o7

Plainswalker
Plainswalker Tag 1,845, 12:25

се сеќава : )

SaJrUs
SaJrUs Tag 1,845, 12:28

Brazilcite na vremeto mnogu dobri sojuznici bea, ke mi bide bas milo ako se vratime na toa o/

o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Tag 1,845, 12:35

@Nestorovski Ivan, не уништуваа во ноќните битки, а сега ќе пукаат за нас. Шо има тука лошо?

IronLionMK
IronLionMK Tag 1,845, 12:35

o7

Strastniot
Strastniot Tag 1,845, 12:40

samba FTW!

NKFV
NKFV Tag 1,845, 13:16

"Ако некој воопшто се сеќава ама бразилците се истурија од пукање за нас во првата војна со Бугарија така да воопшто не е лошо да се возобнови старо пријателство
о7 "

Marco Polo, Suriat и много други бразилци се скъсаха да танкират за Македония. Точно така беше!
\o

TRTE T
TRTE T Tag 1,845, 13:27

Бразилците на времето не нарекуваа еБраќа

Многумина од нив пукаа за нас и кога влеговме во различни сојузи.

Така да верувам дека има доволно играчи кои ги памтат тие времиња

Jove Nikolovski
Jove Nikolovski Tag 1,845, 16:09

Super uste na angliski da go napravevte za da vidat i vo eBrazil deka sakame prijatelski odnosi 🙂

car mijalko
car mijalko Tag 1,845, 16:12

kur mi e dvor mi e

Commander Vic
Commander Vic Tag 1,845, 16:19

so niv u sojuz ke bideme jaki i preku nok

Zaspaniot
Zaspaniot Tag 1,845, 17:12

o7

BlackMK
BlackMK Tag 1,845, 17:19

Viva eBrasil
Viva eMacedonia

Не туку мрчете, Бразил ни се стратешки многу добра врска. о/

Captain H. Barbossa
Captain H. Barbossa Tag 1,845, 19:06

o7

Patriot Chuni
Patriot Chuni Tag 1,845, 19:14

me loves Gisele Bunchen

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Tag 1,845, 19:31

Good job!

Hail Macedonia
Hail Brazil

o7

MADALEX
MADALEX Tag 1,846, 00:24

Odlicen diplomatski poteg.
Konecno na nekoj mu tekna deka u igrava najvazna e diplomatijata!
Golemo
o7
Samo napred

VAse the Great
VAse the Great Tag 1,846, 02:00

o/
Dobar poteg .

Ivan3232
Ivan3232 Tag 1,846, 02:45

LINK OT KANALOT NA BRAZIL DA IDMA DA ZEMAM TEKOVI I FOOD NEMAM PUKANO 110 ff

rco
rco Tag 1,846, 04:42

I did not understand any word, but thanks anyway !

😃

Angelique.A
Angelique.A Tag 1,846, 08:28

I like Brazilian butt...o.O

Dead shot
Dead shot Tag 1,846, 12:09

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Tag 1,846, 15:34

davaat po nekolku tenka a selenje 120cc, dosta isplatlivo snabduvaat xD

BoboBTMK
BoboBTMK Tag 1,847, 00:22

ne mi e jasno kako mozat tie da gi izgubat trite bitki ama aj... 🙂

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Tag 1,847, 02:10

„Политика е курва - извините што пцујем“ - Бора Чорба (малку модифицирано 😉 )

Инаку од мене лично - БРАВО

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.