еЦрна Гора и еМакедонија најоданији савезници еСрбије

Day 1,433, 16:52 Published in Serbia Montenegro by IM7 Armon


Ђе сте јунаци! 😉
Инспирисан протеклим и будућим дешавањима везаним за питање Косова и Метохије у игри, написао сам слиједећи текст у циљу промовисања заједнице играча еСрбије, еМакедоније и моје еЦрне Горе.

Захваљујући сусретљивости главног и одговорног уредника господина Гојка Раичевића и портала in4s.net, чланак је објављен на слиједећем линку:

http://www.in4s.net/index.php/mozaik/zabava/12014-problem-kosova-i-u-virtuelnom-svijetu--ecrna-gora-i-emakedonija-najodaniji-saveznici-esrbije-



"У јеку српске борбе на Космету и текућих дешавања на барикадама у јужној српској покрајини, у још једном свијету али оном мултимедијалном, води се борба за правду и слободу Косова и Метохије, као легалног дијела државе еСрбије.

Грађани, играчи из виртуелне Србије лобирали су у игри, као и путем јавних медија да Косово треба и мора да буде искључиво дио српске заједнице играча. еРепублик је социјално-стратешка игра која је уједно и симулација стварног живота – објашњава за наш портал Ненад У. ака Армон, један од искуством старијих учесника игре и оснивач еЦрне Горе. “Овдје се истичу ваше комуникативне али и креативне способности кроз активности политичког, војног или економског аспекта живота” – каже Армон.” „Игра је више него занимљива и заиста уноси добар дио стварности у своје токове. Више пута успјешно су организоване хуманитарне акције помоћи обољелима или унесрећенима путем еРепублика. Организована су дружења у природи и кафићима, од Фрушке Горе, преко Републике Српске до Црне Горе – наводи Ненад.



Један од свјежих примјера активности је и питање Косова. Статус покрајине није баш сасвим нов и сеже готово до самог почетка игре и увођења еСрбије у „Нови свијет“. Румунско-Француски креатори игре, често су избјегавали ово питање, правдајући се како не могу да се „праведно одреде“ и нађу ријешење, па је Косово остало „сива зона“ на мапи виртуелног свијета еРепублика“ додаје наш саговорник.

Ипак власници игре, под утицајем српских играча, али и све већег броја играча са Косова и Албаније, одлучили су да уведу еАлбанију и еКосово у истом пакету. Платон, лик гувернера игре, одлучио је да распише референдум и на тај начин покуша да ријеши питање статуса виртуелног Косова.

Право на глас имали су сви учесници у игри. Гласање је трајало три дана и у њему је, према расположивим подацима учествовало 59.634 грађана виртуелног свијета. Уз много емоција и лобирања са обје стране, за Косово као дио еСрбије гласало је 30.039 играча, односно за самостално Косово 29.596 грађана. Побједа је била више него тијесна.



Занимљиво је напоменути да су за Косово као српски осми регион, осим Србије са 96% гласова, на другом мјесту најбројнији били и од првог дана доказани савезници из еЦрне Горе са 87%, затим еМакедоније са 86% и што је интересантно еРумуни са чак 80% гласова ЗА. Очекивано, за независно Косово највише су гласали Хрвати са 87% гласова, затим играчи Босне и Херцеговине и Турске са 84% и Бугарске са 81% гласова. Истакнимо да Румуни у овој игри припадају противничком савезу и боре се против еСрбије, али су ипак гласали за српско Косово, док су еТурци у игри савезници еСрбији, а по питању Косова изјаснили су се непријатељски.



Објављено је и обећање од стране креатора игре у најновијем блогу, гдје пише да ће Косово ће уз Београд, Војводину, Источну Србију, Западну Србију, Јужну Србију, Рашку и Шумадију, ипак постати осми регион еСрбије - каже за наш сајт Армон, један по искуству старијих играча. Шта ће даље бити и како ће се ратови и борбе српских савезника одвијати, тек ћемо да видимо.

Гадафи је жив! - еАмерика је на тапету! – закључио је наш саговорник."

ОЈХА!