Важлива роль БДЖІЛ у світі! Бортнянство в К.Р. Ч1

Day 4,996, 13:50 Published in Ukraine Croatia by Bee.123

Привіт всім.

Як ви зрозуміли з назви, я буду писати про бджіл. Цю тему я вибрав серед коментаторів.

Bogorodcnahu
Silbon



Ця тема велика, і я її поділю на декілька частин.
(Хотів ще світлини добавити, але не знаю як.)

За теорією дослідників, бджоли появилися 140 млр. років до н.е. разом з появою медоносних рослин. І зберегли свій вигляд то нині.

В давнину люди дізнавалиcя де знаходиться гніздо, добували мед і знищували бджіл. Але пізніше відбувся важливий етап в розвитку бджільництва.
В Київській Русі бджільництвом називалося (БОРТНЯНСТВО). Це по суті найдавніший етап в розвитку бджільництва. Він полягав не в знищенні бджіл як раніше, а в збереженні гнізда. Видовбували нові дупла в дереві, або вставляли колоди з штучно видовбаними дуплами на дерево. Щоб туди поселилися рої.
Оселялися комахи найчастіше в соснових дуплах. Часом це були дерева, де вигнила середина чи в яке вдарила блискавка.
Коли пасічник хотів брати мед. спочатку він "Прикурював" наводив дим на бджіл тим самим заспокоював їх. (Така методика діє ще й досі) Вибравши трохи меду залишалася достатня кількість меду для доброго перезимування бджіл, і повторного збору меду в наступному році.


Наступним етапом еволюції бджільництва, було виготовлення колод, видовбували середину дерева і поселяти туди бджіл. Колоди вважалися найзручнішим та найкращим способом добування меду, навіть після винайдення рамкового вулика(сучасного).

В Русі бортництво (бджільництво) захищалось законом. не те що зараз, тільки на папері. Бджіл травлять. Замість того щоб у вечері обробити свій урожай хімікатами щоб до світанку все вивітрилось (деякі) фермери серед білого дня цим займаються. Більшості фермерам пофіг, лиш би побільше грошей набрати, і не розуміють що їхні гроші ще від бджіл залежать. Від того чи добре обпиленим буде їхній врожай. (тут треба подумати, хто б таке робив, може це москалі)
Вже декілька років спостерігається активний занепад бджільництва в Україні, бджолярі продають вулики, адже не бачать сенсу тримати бджіл, якщо вони помирають від хімікатів. Є і розумні фермери які ще запрошують бджолярів.

Видатний фізик Альберт Ейнштейн припускав; якщо вимруть бджоли, то років за чотири після цього зникнуть і люди. Бо перелік рослин, які не дають плодів без комах-опилювачів, доволі великий.

Житомир відвідав третій президент України Віктор Ющенко. Він провів презентацію проекту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». За словами Ющенка, більше тисячі років тому наші землі називали краєм меду та молока. Бджолярство розповсюджувалося звідси. І на сьогоднішній день, ще можна додавати нові ідеї у цю справу, але найголовніше, що потрібно зробити — це зберегти це ремесло.

Дякую за увагу.