Fundo lig/desl

Топли хамбургери!

42 Dia 1,395, 16:56 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Топли хамбургери.

Сите шо сакате по 1 топло хамбургерче пишувајте ајде коментари,јас частам.

Зедов 1 голд со тоа што кренав 29 левел па решив да поделам 200 љ5 лебчина.
Делам по 3 љ5 леба!
За сите по малце!

Мавајте шаути ајде сабајле ко че

mais informações »

Грците го блокираа граничниот премин Богородица

3 Dia 1,384, 07:52 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interações sociais Entretenimento e interações sociais

Грците го блокираа граничниот премин Богородица


Неколку автобуси со грчки граѓани утринава пристигнале на преминот Богородица и започнале бојкот, и воопшто не дозволувале никаков протек на патници.

Тие дошле на границата со намера за протест

mais informações »

Фантастична победа на Македонија против Грција

7 Dia 1,383, 11:06 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Фантастична победа на Македонија против Грција


Со феноменална игра во текот на целиот натпревар кошаркарската репрезентација на Македонија успеа да ја победи репрезентацијата на Грција со резултат 72:58, и со тоа да си ги зголеми шансите за осв

mais informações »

еВМРО регрутација!

10 Dia 1,378, 15:10 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Здраво на сите.

Како што знаете пред месец дена беше формирана новата единица ВИТЕЗИ.
Успеавме да собериме неколку добри играчи но не и да продолжиме сами.

Од формирањето на ВИТЕЗИ по неколку дена Mehandzijski даде предлог за соединенување на

mais informações »

Грешка си!

6 Dia 1,374, 15:34 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Не сакав ова да го направам, но ете се случи.

Седам праќам цел ден пораки гласајте за мене се мачам и оп одеднаш..
(Можите да прочитате самите)
Мој драг сограќанин многу добро ми се обрати.

mais informações »