Umowa o sojuszu Bułgarii, Chile i Rosji

Day 1,617, 04:10 Published in Poland Georgia by mpakosh

Wydanie nr 60, 1617 dzień

Witam serdecznie. Dzisiaj prezentuję tłumaczenie Umowy o Souszu Bułgarii, Rosji i Chile. Umowa jest zaakceptowana przez rządy wszystkich trzech państw, jednak jeszcze wymaga ratyfikacji parlamentów narodowych. Jest to kolejny krok ku integracji tych trzech krajów i prawna formalizacja już istniejącej współpracy i pomocy wzajemnej pomiędzy państwami – sygnatariuszami Umowy.

ENGLISH VERSION

Tytuł I. Zasady i cele.

Cele.
§1. Bułgaria, Chile i Rosja podpisały Umowę w celu zachowania ich terytorialnej integralności, zyskania profitów gospodarczych i wzmocnienia współdziałania pomiędzy nimi. Umowa nie wzbrania jej sygnatariuszom (dalej państwom sojuszniczym) być członkami innych sojuszy. Jedynym celem jest wzmocnienie przyjaźni pomiędzy bratnimi narodami.

Zasady.

§2. Demokracja
Państwa sojusznicze mają równe prawo głosu i udziału w ramach Umowy.

§3. Suwerenność
Państwa sojusznicze mają prawo do kontroli nad wszystkimi regionami rdzennymi. Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedno z państw sojuszniczych, z wyłączeniem umów wynajmu bądź dobrowolnego zrzeczenia się, będzie rozpatrywana jako akt agresji i każda ze stron powinna podjąć wysiłek dla zatrzymania agresora. Gwarantowana jest terytorialna i polityczna suwerenność państw sojuszniczych.

§4. Współdziałanie
Państwa sojusznicze koordynują swoje działania dla zachowania ich bezpieczeństwa. Pomoc winna być okazana w przypadku prośby jednego z potrzebujących państw sojuszu. Wspierane są handel i współpraca gospodarcza pomiędzy państwami sojuszniczymi.

Tytuł II. Zasady przyjęcia

§5. Każde państwo, niezależnie od siły militarnej, liczby ludności bądź położenia geograficznego może dołączyć do Umowy, jeśli będzie aprobowała zasady i obowiązki wynikające z Umowy.

§6. Państwo, deklarujące chęć przystąpienia, powinno złożyć oficjalne podanie za pośrednictwem prezydentów państw sojuszniczych.

§7. Przyjęcie następuję w wyniku jednomyślnego głosowania prezydentów państw sojuszniczych.

§8. Państwo kandydujące zobowiązane jest przeprowadzić głosowanie w parlamencie narodowym, uzyskując nie mniej niż 66% głosów.

§9. W przypadku przyjęcia, państwo otrzymuje równe prawa i przywileje wraz z pozostałymi państwami sojuszniczymi.

Tytuł III. Rada Strategiczna

§10. Rada Strategiczna jest najwyższą władza wojskową i polityczną. Każde państwo posiada jeden głos. Rada Strategiczna składa się z Prezydentów państw sojuszniczych. Rada Strategiczna może wyznaczać przedstawicieli w relacjach z państwami nie będącymi sygnatariuszami Umowy. W przypadku koniecznym, Prezydent państwa może wyznaczyć swojego reprezentanta w Radzie Strategicznej.

§11. Rada Strategiczna zajmuje się kwestiami następującymi:
- ogłoszenie wojny i podpisanie pokoju;
- udział regularnych sił zbrojnych w operacjach wojskowych;
- przyjęcie bądź wykluczenie uczestnika Umowy.

Tytuł IV. Państwo sojusznicze.

§12. Państwami sojuszniczymi Umowy są Bułgaria, Chile i Rosja.

§13. Państwo sojusznicze zobowiązuje się do kierowania się zasadami i obowiązkami wynikającymi z Tytułu IV niniejszej Umowy.

§14. Państwa sojusznicze zobowiązane są do wymiany informacji o wszelkich krokach dyplomatycznych, podejmowanych w stosunku do państw trzecich.

§15. Państwa sojusznicze zobowiązują się do nieagresji w sensie militarnym bądź gospodarczym w stosunku do sygnatariuszy Umowy.

§.16 Jeżeli państwo sojusznicze nie przestrzega przyjętych zobowiązań i nie kieruje się zasadami Umowy, kwestia jego wykluczenia z sojuszu może być postawiona na porządku dziennym przez każdego sygnatariusza Umowy.

§17. Wykluczenie państwa uważane jest za fakt dokonany przy osiągnięciu większości 66% głosów za od Prezydentów państw sojuszniczych.

Tytuł V. Zmiany.

§18. Zmiany do niniejszej Umowy mogą być wniesione przy jednogłośnej zgodzie Prezydentów państw sojuszniczych.











Na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcam wszystkich do subskrybowania gazet państwowych:









Zapraszam do umieszczania reklam za drobną opłatą (cena do ugadania) lub proponuję barter.