Fundo lig/desl

Join the new world

 

O polityce w skrócie

Dia 1,905, 04:06 Publicado em Poland Polônia por Kreska_7

Cze. Gram w tą grę już ponad 3 lata, w sumie nie wiem czemu bo jest coraz bardziej ch****wa. Do napisania arta skłoniła mnie jedna debata kongresu i rozmowa z nowym graczem na kanale #gwardia. Sama mechanika modułu politycznego jest na poziomie dna rowu Mariańskiego a nasza krajowa polityka jest w takim głębokim gunwie że sięga chyba samego jądra Ziemi. No ale po kolei.

Podstawową jednostką polityczną w grze jest partia. Z mechaniki gry wynika że partia może jedynie absolutne 0. Do partii możesz dołączyć możesz z niej odejść i na tym się kończą twoje możliwości. Każda partia ma swój program który realizuje w 0% ale grunt żeby był bo jak to tak bez programu. Potwierdzenie tych słów znajdziemy w artykule MENu o TOP10 partii ePL . Najważniejszą osobą w partii jest prezes partii. Jest to już stanowisko na którym można o czymkolwiek decydować. Taki prezes może sobie poprzeć kogo chce na prezydenta czy wystawić swoich ziomków na wyższych miejscach na listach do kongresu. Ogólnie może mieć gdzieś całą partie i jej zdanie jak to nie dawno jedna osoba zrobiła (Cze staruszek 😃).

Same wybory w erepublik to najgorszy okres dla prasy a z racji tego że odbywają się praktycznie co 10 dni to prasa jest równie beznadziejna co polityka. Masa artów z wyciąganiem i praniem brudów, przechwalaniem się jak to fundacja partyjna pomogła "miljonom nowych graczy" podsumowanie za****stych konkursów z nagrodami i oczywiście najważniejsze arty "głosuj na nas zrobimy ci dobrze". Dobrze jest też napisać jak to troszczymy się o PCA i WP bo to zawsze daje naszej partii sporo głosów w wyborach.

Kongres czyli po wyborach

Kongres to organ władzy który już coś teoretycznie może (odwołać prezydenta itp). Dlaczego teoretycznie? Bo 3/4 osób startujących do kongresu chcą jedynie dostać medalik i 5g. Oczywiście kongres nie ma czasu na takie błahostki jak impicz czy podatki (zresztą po co jak zaraz znowu będą wybory) i zajmuje się naprawdę najważniejszymi sprawami państwowymi co widać na tym screenie. Zastanawia mnie jednak rzecz, jak kongresmeni chcą egzekwować karę skoro mechanika gry takich możliwości nie daje. Ogólnie kongres jest też znany z ustalania masy bezsensownych przepisów które później ignoruje się zdaniem "mechanika gry tego nie zabrania czy kilku miesięcznych debat nad konstytucją żeby lemingi widziały, że jednak coś robimy.

Rząd czyli co zrobić żeby nie wyszło że coś robimy
Prezydent na czas kampanii wyborczej przedstawia swoją prezentację w której znajdujemy ważne projekty które będą wykonane podczas kadencji jak i skład rządu czyli osób które mają wspierać prezydenta w działaniach. W rządzie znajdziemy osoby "odpowiednie na stanowisku", mówiąc inaczej wybrane przez partie do danego resortu za poparcie w wyborach.
Mgif resort który słynie z domniemanych złodziei w swojej kadrze. Ogólnie jeżeli byłeś/jesteś/będziesz Mgifem i nie zostałeś nazwany przynajmniej raz złodziejem znaczy że nic nie robisz i po prostu jesteś przyspawany do stołka. Tylko aktywny Mgif może być złodziejem ponieważ gold sam się nie ukradnie.
MON Jako że dowódcą grupy bojowej jestem już 3 lata mógłbym tu napisać wiele ale wolę to przemilczeć bo każdy kolejny MON udowadnia że jednak może być gorzej.
MEN Mój ulubiony resort. Zakresem jego działania jest wspieranie multi graczy żeby nie umarły zbyt szybko jak i wydawanie poradników i opisów partii i bojówek. Oczywiście każdy szanujący się MEN obiecuje miljon sposobów na BB bo to dobrze wygląda w programie
MSZ czyli resort od podpisywania paktów na okres dłuższy niż kadencja na których przestrzeganie nie ma się później wpływu. Słynny również z aktywnej gazetki w której te pakty prezentuje rozentuzjazmowanemu tłumowi graczy.
Rzecznik Rządu czyli osoba która ma pokazać że rząd nie jest taki zły ale nigdy mu nie wychodzi bo nikt nie czyta jego nudnych artów

Podsumowując
Wiele osób wskazywało że odejście mixa czy manka da nową jakość ePolskiej polityce. Jedyne co dało to zmiana z jednego gunwa na drugie. W sumie brakuje mi mixa bo wprowadzał on chociaż trochę humoru a tak to pozostała tylko żenada...

P.S
Jeżeli ktoś poczuł się urażony moim artykułem to widocznie ma coś na sumieniu bo każdy powinien zauważyć że pisałem o stanowiskach i "instytucjach" a nie o konkretnych osobach.
~~Reklama~~
Chcesz wystartować w wyborach na prezia? Czujesz że partia cię nie wystawi? Zgłoś się do zarządu Bluerose Party! Tylko u nas za skromną opłatą dajemy możliwość startu każdemu chętnemu! Nie czekaj i ty możesz zostać Prezydentem!!!
W razie braku pojawienia się na listach w czasie wyborów prezydenckich zwracamy koszty

~~Po reklamie~~

 

Comentários

SWIESZEWO
SWIESZEWO Dia 1,905, 04:07

plasma lami

VaIentine MD
VaIentine MD Dia 1,905, 04:10

Reakcja papieża na wieść o wniosku Qjon13: http://pl.memgenerator.pl/mem-image/pozdrawiam-was-ciule-pl-ffffff-4

Sirielle
Sirielle Dia 1,905, 04:16

-.-

Redrumovy
Redrumovy Dia 1,905, 04:33

"Oczywiście kongres nie ma czasu na takie błahostki jak impicz czy podatki"
No oczywiście nie było jakiś czas temu wniosku o impicz za którym opowiedziało się 63% kongresmanów, Tak samo nie zmniejszyliśmy ostatnio pensji minimalnej na prośbe MGiFa. Z resztą już widzę ten płacz ze strony rządu kiedy kongres zacząłby zajmować się podatkami "Ludzie, kongres znowu chce przejąć władzę mimo, że już ją ma zgodnie z mechaniką!".
Tak czy tak według mnie ostatnio w kongresie zaczęło się dziać więcej niż jeszcze jakiś czas temu i bardzo mnie to cieszy. Jednym pasuje jak kongres nic nie robi i przyklepuje tylko decyzje rządu, a drugim nie. Wszystkim nie dogodzisz.
Podsumowanie:
Narzekanie na kongres zawsze w modzie.
Kongres nic nie robi - płacz.
Kongres coś robi - większy płacz.

xenophob
xenophob Dia 1,905, 04:48

A nie lepiej wygrać BH i zgarnąć troche złota?

Majbus
Majbus Dia 1,905, 05:08

@Kreska

Doczytałem do kongresu, później może resztę przejrzę, piszesz przykładowo o karach, których nie można egzekwować, to może również zrezygnujemy z zakazu rozdawania/sprzedawania csów i z innych równie ważnych zapisów, których mechanika gry nie obejmuje ?

leporis
leporis Dia 1,905, 05:13

Z doświadczenia wiemy, że jak kongres coś zaczyna robić, to wychodzi kupa. Jakoś ze strony rządu nie wychodzą tak duże faile jak od kongresu.

Kreska_7
Kreska_7 Dia 1,905, 05:23

Majbus to ze jest zakaz to nie znaczy ze ludzie nie rozdawali / nie beda rozdawali csow a i tak mozesz im gunwo zrobic bo prezes partii i tak moze ich wystawic w wyborach na miejscu ktore wchodza do konga i kazda kara dla niego tez nie oznacza ze znowu go nie wybiora na prezesa

Majbus
Majbus Dia 1,905, 05:47

Jasne, że nie, ale przypominam to jest ePolityka i istnieje coś takiego jak eWyborcy, jak ktoś przegina pałę, łamie pewne zasady prędzej, czy później zostanie wydalony i to dosłownie, co do PP który może wystawić, a no może bo mechanika gry mu na to pozwala, ale wtedy pozostałe 4 partie z pewnością zrobią z tej partii i tego PP ładne jak to piszesz gUwienko, a to się wiąże ze sporymi konsekwencjami podczas wszelakich wyborów....

Kherehabath
Kherehabath Dia 1,905, 05:48

Hmmm prawda jest taka, że rozdawali gdy zakazu nie było, a teraz tego nie robią lub trafi się taki sporadycznie.

Majbus
Majbus Dia 1,905, 06:01

To prawda, a każdy kto pokusi się na ten nikły zarobek zostaje praktycznie spalony na ePL scenie politycznej

hubertuses
hubertuses Dia 1,905, 07:48

W skrócie:
1. Gra ssie (to chyba teza, później są dowody)
2. Partie są do niczego
3. Prasa ssie
4. Kongres ssie
5. Rząd ssie (MON fail, ale robić nie ma komu)
6. Podsumowanie, którego mogłoby nie być

I jak skomentować taki artykuł, skoro to są tylko jakieś gorzkie żale, zupełnie nic niewnoszące?

jedimindtrick
jedimindtrick Dia 1,905, 08:08

o polityce w skrócie - guwno 🙂

tomas004PGU
tomas004PGU Dia 1,905, 08:25

Kongres, czyli burdel na kółkach

oh, wait

staruszek
staruszek Dia 1,905, 08:51

Z doświadczenia wiemy, że jak kongres coś zaczyna robić, to wychodzi kupa. Jakoś ze strony rządu nie wychodzą tak duże faile jak od kongresu. x2

Szym3k o7
Szym3k o7 Dia 1,905, 09:21

tee!!! puaczki!!!! dlaczego nie widac was w kongu czy w rzadzie? moze jak bedzie taki staruszek czy kreska lub inny leporis to wszystko bedzie ogarniete i beda same slodko-pierdzace arty na temat jacy to jestescie zajebisci...

Cavalekh
Cavalekh Dia 1,905, 09:35

Kongres ma czas na impicz i podatki i jeśli potrzeba, to się tym zajmuje (choć nie zawsze taki impicz przechodzi).
"Bo 3/4 osób startujących do kongresu chcą jedynie dostać medalik i 5g. " - nie zgodzę się, co to jest 5g? Walka o taką kwotę może kusi jedynie mniej doświadczonych graczy.
W kwestii ustaw: cóż, są zwolennicy uporządkowania wszystkiego, a są zwolennicy wolnej amerykanki i sprowadzenia wszystkiego do najprymitywniejszej formy (nie wiem czy chciałbym wtedy w to grać).

Kris Nowak
Kris Nowak Dia 1,905, 09:52

Mówię niestety, ale dużo racji masz Kreska. Gra ssie od.... momentu jak powstała.

Qjon13
Qjon13 Dia 1,905, 10:08

Narzekanie na kongres w arcie +50 do votów. Wogle widzę, że coraz częściej jestem w artach innych graczy, kto wie, może niedługo będę na epudelku?

"czy kilku miesięcznych debat nad konstytucją żeby lemingi widziały, że jednak coś robimy."

Daj linki do tych debat chętnie poczytam.

Karamon
Karamon Dia 1,905, 10:34

Gorzkie żale przybywajcieeeeee!

Ale za akapit o eMeSZecie masz vołta bo mnie szczerze rozbawił.

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Dia 1,905, 10:40

kongresy - floresy
ORGI, Ku***!

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Dia 1,905, 10:56

"Chcesz wystartować w wyborach na prezia? Czujesz że partia cię nie wystawi? Zgłoś się do zarządu Bluerose Party! Tylko u nas za skromną opłatą dajemy możliwość startu każdemu chętnemu! Nie czekaj i ty możesz zostać Prezydentem!!!"
Sa znizki dla emerytow, rencistow, wojskowych, studentow i uczniow? Dla rodziny prezesa partii? Dla mnie?

Beka z ukarania plasmy : D

Kreska_7
Kreska_7 Dia 1,905, 10:59

Syrkius cena zalezy od tego ile masz zamiar rzeczy sp****lic. Im wiecej tym cena mniejsza

DrizztDrow
DrizztDrow Dia 1,905, 11:18

"Rzecznik Rządu czyli osoba która ma pokazać że rząd nie jest taki zły ale nigdy mu nie wychodzi bo nikt nie czyta jego nudnych artów"

O wypraszam sobie!
Znam co najmniej dwa potwierdzone przypadki przeczytania mojego arta od dechy do dechy i nie są to moje multi... : >

Sztandar
Sztandar Dia 1,905, 11:51

smutny, niemądry, pusty artykuł

Nasir Malik
Nasir Malik Dia 1,905, 12:44

"Tylko u nas za skromną opłatą dajemy możliwość startu każdemu chętnemu!"

Ile?

dj cerber
dj cerber Dia 1,906, 02:39

Jak to nie impicz? 😃

krispo
krispo Dia 1,906, 17:00

"Tylko aktywny Mgif może być złodziejem ponieważ gold sam się nie ukradnie."

Ha ha ha, aż rozlałem browara : ]
V + s z nadzieją na dalsze arty.

lee-oon
lee-oon Dia 1,907, 02:42

+V

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.