Fundo lig/desl

Join the new world

 

Nuk po duan të ndryshojmë.

Dia 1,843, 11:29 Publicado em Albania Albânia por Rilindasi

Të dashur miqë, qytetarë të eShqipërisë.

Dua të u flas para jush , si qyetar i ketij vendi, që mbi të gjitha e mendoi se Shqipërisë i duhej një ndryshim , por ky ndryshim nuk është qe e mundur të sigurohej perseri."Vrapojnë pas posteve , luftojnë për një medalje"

Kjo është degjuar shumë herë drejtuar partisë reformatore, gjatë gjithë kohës na është thenë që ne vrapojmë pas posteve, medalje politike që loja të jep, dhe që nuk kemi për synim perparimin e kombit brenda ketij komuniteti.
Ne humbim një kohë mjaftë të mirë nga jeta jonë, për të qenë pjesë e ketij komuniteti, dhe cili do ishte synimi jonë pos për të berë diçka për ketë komunitet? Ne vetëm duam që të kemi transparencë që të mos keqperdoet diçka dhe që emrin e Shqipërisë të e lartësojmë.


"Po na perçani"

Kush neve? Kur hodha kandidaturën për herë të parë për president të Shqipërisë, dhe jo në ndonjë muaj të zakonshem , por në nentorin e lavdisë sonë, u perballa hiç më pak se fyerje , presione të ndryshme, madje edhe fyerje drejtuar anëtarëve të familjës sime.
E kush më shumë se fyerjet , ofendimet mund të perçaj shqiptaret?
Ju siguroj që gjatë aktiviteti im në ketë drejtim ka qenë i paster, pa drejtuar sharje në drejtim të bashkombasve të mi.

"Është vetëm një lojë"

Është fjalia më e perdorur ketu, është vetëm një lojë. Dhe për neve është vetëm një lojë, është një komunitet, i quajtur Shqipëri, të cilën duam të e lartësojmë.
Nese për juve është vetëm një lojë, si e lejoni vetën të shani shqiptarin për një lojë? Si e lejoni vetën të keqperdorni njerez për synime politike?
Për vetëm një lojë shqiptari perdor fjalorin më banalë për shqiptarin.

Raportimet në masë për shqiptarë.

Kjo është metoda që perdorin, raportojnë në masë shqiptaret, eliminojnë çdo person që u del në rrugë. Dhe kushdo që kundershton ketë që po themë shihni çfarë kanë berë më parë dhe shikoni se çfarë ndodhi tash.
Një nga njerezit e mi më të afertë, dhe bashkpuntor i çeshjtes kombetare u perjashtua, por me çfarë të drejte dikush mund të prish vetën e tij vetëm për një lojë? Gjykojeni vet ju lutëm.

Do ngecim ketu.

Ajo se çfarë ne bejmë është se kenaqemi me gjendjen që kemi. Kemi tashmë shifren e 400-500 shqiptarëve, që hyjnë çdo ditë në ketë komunitet, kjo shifer na ka shoqeruar ka sa kohë. A është gjendje e mirë kjo? Mendoj se jo!
Politikat e qeverive ishin vertet jo shumë frytëdhenese. Shpresat tona nuk i zhfrytezonim, madje prurjet e reja e linin lojën. Një nga shkaqet ishte edhe sharja dhe fyerja që ju benit!


Çfarë do bejë unë?

Aktualisht dhashë dohereqje nga posti i presidentit të partisë Reformatore , dohereqja ime mund të interpretohet në forma të ndryshme, por për mua paraqet akt moral , gjë që disa ketu nuk ua sheh as syri e le më të mendojnë për diçka të tillë.
Fakti se personalisht isha në krye të partisë, më beri të vendos në ketë menyrë.Unë do vazhdoj të jam anëtar i partisë reformatore, sepse për mua , por dhe për shumë të tjerë ajo paraqet një nderë pasuritë kombetare.
Se çfarë do ndodh , në të ardhmen nuk e di personalisht, por ndryshimin e Shqipërisë do e kerkojmë, bashkë.

Për të vendosur një rikapitulim të gjithë kesaj, dua të theksoj se sa të kemi ketë mentalitet ne nuk do të ndryshojmë. Do ngecim në ketë gjendje që jemi.Si popull nuk e kemi luksin për të ngecur në vend, nuk e kemi luksin madje të ecim ngadalë, si popull duhet të ecim shpejtë, në menyrë që të zhvillohemi.

Një pershendetje për Brigon http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/6812106 , tani na ka ardhur si paqësor.
 

Comentários

MeDzeLi
MeDzeLi Dia 1,843, 11:40

V - por çfarë dallimi ka nqse ke dhënë dorëheje nga posti i Presidentit të partisë ?

Last Life
Last Life Dia 1,843, 11:41

shnet bishe

The Peace
The Peace Dia 1,843, 11:56

Edhe Fatos Nano keshtu beri dhe pak a shume fjale te njejta tha.
Une po te them se ju do jeni dhe jeni akoma kryetar i partise tuaj sepse perderisa ekzistoni ju ne ate parti,fjala juaj do jete urdher.Ju po e percani shqiperine ne kete loje.Ti je bere komplet si spartak ngjela.
Gjithashtu fryhesh edhe si gjel ti sepse kerkon ate gje qe do por nuk ja arrin sepse je i paafte.
Njerzit si ty po sjellin percarje dha shkaterrim ne loje.
Turp per ty dhe jeni bere si opozita.
Jeni bere si Spartaku.

The Peace
The Peace Dia 1,843, 11:58

jeni bere si spartaku me gjithe opozitaret e tjere qe shajne e shpifin kunder sali berishes dhe partise demokratike.Gjithashtu per arius argirin qe eshte bere si erjon brace.Pastaj keta kllounat e tjere qe te vijne nga pas jane si ata psikopatet dhe budallenjte e 21-janarit te vitit 2011.
Shqiperia eshte mbushur me psikopate opozitare qe sjellin vetem percarje dhe shkaterrim.
Shqiperia nuk forcohet keshtu por dobesohet keshtu.

Andiroid
Andiroid Dia 1,843, 12:01

RROFT SALI BERISHA HAHAHAHHAHA
O ZOT SA SKICOFRENA KA NE KETE LOJE..... HAHAHAHA

The Peace aka. Brigo : )

The Peace
The Peace Dia 1,843, 12:12

Android po me sali berishen jam dhe nuk ka skicofrena ketu.Mund te jem kushdo dhe nuk e mohoj por me mire tju mohoj juve qe jeni shqiptare sesa veten time.Njerzit si puna juaj nuk do vijne kurre ne pushtet.Mund te jeni kongresmena dhe kryetare partish por ne qeveri nuk do vini kurre.Edhe ti Rilindas,as ne presidence nuk ke per te ardhur dhe as aleatet e tu gjithashtu sepse populli i eShqiperise mendon 3 here perpara se te votoje dhe ja ,voton A E N E A S sepse A E N E A S eshte njeri i duhur per

The Peace
The Peace Dia 1,843, 12:12

eShqiperine.Prandaj populli do ata njerez qe shpenzojne per eShqiperinje dhe jo ata njerez qe percajne e shkaterrojne eShqiperine.

Andiroid
Andiroid Dia 1,843, 12:15

Ok Ok po shko pi ilaçet tani se te vajti ora... hahahaha

The Peace
The Peace Dia 1,843, 12:18

android ,mos dil nga tema e bisedimit.Hajde ketu ballafaqohu me mua,flit por as ne biseda nuk jeni te zote.

Andiroid
Andiroid Dia 1,843, 12:34

Po hik o budall se nuk e mar mundimin me u mor me rob me probleme sociale!

Hail Brigo Corleone aka Ilir Kika aka Dubrovnik1997 aka SWAT aka BOSTON U.S. aka Russian Comunist aka Romina Begaj aka Fabrika e Ushqimit Juncaj etj, etj etj. Shkurtimisht SKICOFREN!!! : D

Ik tani se edhe shume vemendje te dhash...

sulmuesi
sulmuesi Dia 1,843, 16:35

Po ky Enea nga i mori kaq shume vota. Ky kandidoi dhe mezi e lexuan 5 veta artikullin dhe tashi del qe ka marr kaq shume vota. vazhdojne simpsonat te tallin leshte me komunitetin dhe zgjedhin kandidate kuklla qe sdine te bejne asgje.

kushtrimzz
kushtrimzz Dia 1,843, 18:16

sulmuesi , hahahahahahaha , tu kan bo smuje Simpsonsat,besoj edhe ne enderr i sheh hahahaahah !

Enea nuk eshte Simpsons,as nuk ka qene Simpsons e as nuk ka qene i mbeshtetur nga Partia e Simpsonsave !

@ Rilindasi, nese populli don ndryshim vlla do ju kishte votuar!

Hajde kalofshi mire e mos shifni shume enderra !

The Peace
The Peace Dia 1,843, 22:47

Andiroid ,ti mund te thuash ca te duash por keni per te humbur gjtihmone.
Keni 2 muaj humbje,hahahahahahahaha,kjo do te thote se populli i eShqiperise nuk i do njerzit qe sjellin percarje si puna juaj.Android ,je bere si Edi Rama se ne nje ballafaqim qe beri sali berisha me edi ramen,edi rama la sallen ku behej biseda me justifikimin se sali berisha flet percart.
Prandaj une po te them dicka.Kam pasur mbi 100 accounte dhe nuk e mohoj.
Kam marr me qindra here bann dhe nuk e mohoj.

The Peace
The Peace Dia 1,843, 22:49

Edhe dicka Andiroid shko ne ndonje shtet tjeter se besoj humbjen e 3,do tju turperore kurse ti rilindas shko tek ai pederasti presidenti i hollandes qe nuk ta pranoi citizenship tate per 3-4 jave,nderkohe ti vetem aplikoje dhe ai nuk ta pranonte derisa sa i lepiheshe ne bythe(bie fjale).
Me respekt Prince de Belgium(accounti im asaj kohe).

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Dia 1,844, 06:33

Ni fjel e urte popullore thot : " I fore eshte aj qe nuk e ndon fjelen dhe nuk ndryshon kurr "

The Peace
The Peace Dia 1,844, 07:34

Me ty o dhelper(rilindas),talles(android) e perbuzes(arius argiri),me ty o percares i Shqiperise(rilindas),me ty qe nuk ndalon seshpifuri(Rilindas),me ty po flas o rilindas.Fol qarte o rilindas dhe pa enigma dhe mos me bej te bej te 2 here veprimtarine time,nuk zbutet populli i Shqiperise me kokefortesine tende!
Eh te rinj ne moshe,eh te vjeter ne pushtet,mos e pandehni se tere jeten e jetes ne kete loje me genjeshtra e mashtrime do vini ne pushtet?

The Peace
The Peace Dia 1,844, 07:37

Si pate ato 2 humbjet e tjera se si u rrokullisen?Do shoh te permbyset edhe humbja juaj e 3.Ai qe sundon tani ne Shqiperi,do ta ngreje lart shqiperine dhe lart e me lart se kushdo tjeter.Mos vall o android kujton se trembem dhe perulem perpara fjaleve te tuaja?Shiko se po gabon,s'me njihke mire!Ver majat nga ke thembrat!Mbathja shpejt nga erdhe!KJO ESHTE PERGJIGJA IME,MOS PRIT SHUME.NUK THEM ASGJE.

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.