Lietuvos Moderatų Sąjunga iš arti. Gyvavimo istorija 2011 05 - 2012 08.

Day 2,233, 12:52 Published in Lithuania Lithuania by iJokimas
Labas vakaras,


Visų pirma norėčiau visus pasveikinti artėjančių Naujųjų Metų proga ir palinkėti sėkmingų, darbingų bei visokeriopai turiningų 2014-ųjų.





Per paskutiniuosius metus labai sumažėjo senbuvių skaičius mūsų virtualioje šalyje, deja, ir tų, kurie gali papasakoti tam tikrų „politinių“ ar „karinių“ vienetų, veikiančių čia, istoriją, labai sumažėjo. Kadangi esu vienas iš veikiausiai 6 žaidėjų (tiksliai sunku pasakyti), kuris yra Lietuvos Moderatų Sąjungoje nuo pat pirmųjų jos gyvavimo dienų, tai norėčiau palikti nesufalsifikuotą bei iš pirmų lūpų papasakotą istoriją, kad atėjus dienai, kai ir manęs čia nebeliks, kažkas turėtų pamatinį variantą, kuriuo galėtų grįsti tolimesnę partijos veiklą (esu įsitikinęs, kad treji metai mūsų partijai – ne riba).



Lietuvos Moderatų Sąjunga kaip partija savo veiklą pradėjo dar gūdžiais 2011 metais, gegužės viduryje (2011 metų gegužės 16d.). Tokia gilia istorija dar galėtų pasigirti tik 4 partijos, esančios mūsų dabartiniame politiniame žemėlapyje (LNP, SOL, LLS bei Žvėries Diktatūra). Iki LMS įsteigimo veikė partija, kuri skelbė liberalias idėjas žaidime – tai Igno Grinevičiaus bei Banerio vedama Lietuvos Liberalų Partija. Deja, tačiau kritus palaikymui, partija pradėjo merdėti ir jai žūtbūt reikėjo reformacijos. Kaip tik tuo metu partijos veikloje pradėjau reikštis aš, dar keletas jau seniai pamirštų žaidimo personų. Kaip tik mūsų iniciatyva, kartu su Igno palaiminimu, buvusi LLP reformuota į LMS (prieš tai dvi savaites vyko labai gilios ir rimtos diskusijos dėl reformavimosi; buvo siūloma tapti tiek konservatorių partija, tiek demokratų sąjūdžiu, tiek tiesiog demokratais, tačiau visuotiniu narių balsavimu buvo priimtas būtent LMS variantas). Tuomet buvo pakeistas ne tik „politinis kursas“ iš centro į centro dešinių, tačiau ir pamatinės partijos vertybės. Kartu su pavadinimu buvo patvirtintas ir naujas partijos statutas, kuris, deja, iki šių dienų neišliko. Dar vienas labai svarbu akcentas, priimtas tomis dienomis – partijos logo, kuris šiomis dienomis jau nebėra oficialus partijos skiriamasis ženklas. Anksčiau jis atrodė taip:







Štai taip baigėsi pasiruošimo laikas LMS partijos istorijoje. Bet nuo 2011 metų kovo iki 2011 gegužės partija buvo praradusi per 40 narių, dalis toliau traukė iš partijos, nes jiems nepatiko, jog partijos valdžioje atsirado „per daug šviežio jaunimo“, kaip tuomet spaudoje sakė žinomi to meto buvę LLP nariai su Brondžiu priešaky (tuo metu man buvo tik sukakę 13 metų, partijos tarybos nariams buvo iki 16), iš antros partijų reitingo vietos nukrista net į šeštąją, taip prarasta galimybę dalyvauti Seimo rinkimuose. Taigi pirmasis mano, kaip PP, darbas buvo grąžinti partiją į buvusią šlovę. Deja, tai daryti sekėsi nekaip (realiai, net ir po trejų metų partija neturi tokio palaikymo, kokį turėjo anksčiau). Vienas dalykas – buvo labai stiprus flangas veikiančių aktyvistų kitose partijose, kurie jau turėjo stiprų palaikymą žaidime (o aš bei dauguma kitų naujų aktyvistų LMS buvome žali naujokai). Be pirmųjų trijų partijų, kurias paminėjau anksčiau, TOP 5 buvo ir Rimta bei Linksma partijos. Būtent šios dvi partijos buvo priežastis to, kad LMS ilgai dar neturėjo prieigos prie Seimo rinkimų. Tuo metu, kai Seimo veikloje dalyvauti negalėjome, buvo tikrai šauniai reformuotas partijos vidus, partija iš naujo pastatyta ant kojų ir pradėjo plėstis. Per ateinančius 3 mėnesius partija „surinko“ išsibarsčiusius 40 narių, tačiau dėl 2011 metų vasaros pabaigoje vykusio BB, kitos partijos buvo pabėgusios tiek, jog pasivyti, rodos, buvo nebeįmanoma. O ir partijos viduje atmosfera buvo šiek tiek įkaitusi, o vėliau, kone per dvi savaites visas partijos aktyvas, išskyrus mane bei lauris10, žaidėjo, kurio taip pat jau čia nebėra, išėjo į „tukliką“ (kalbame apie 2011 rugsėjį).



Bet mes nepasidavėme. Ir, kaip dabar jau galime sakyti, gerai padarėme, nes jau tą patį rugsėjį LMS pajautė pirmąjį stiprų laimėjimą – pagaliau patekta tarp 5 didžiausių šalies partijų ir taip buvo suteikta galimybė dalyvauti seimo rinkimuose. Priežastis buvo paprasta – iki tol savo vadžiose tvirtai laikęs Linksmą partiją, žaidėjas (tuo metu – pats stipriausias ir neįveikiamiausias „tankas“ Lietuvoje) kas_is_to pranešė, jog baigia savo „karjerą“ žaidime. Natūralu, jog neatsiradus šio žaidėjo pamainai, partija pradėjo merdėti panašiai, kaip tai darė LMS prieš gerą pusmetį 2011 metais. Pirmieji Seimo rinkimai nebuvo tokie sėkmingi, kokių tikėjomės. Pagal seną balsavimo sistemą, kai balsavimas vyko ne už partiją, o už žaidėją, į pirmą LMS Seimą pateko tik 3 žaidėjai. Žaidėjai TheUnit pararam (puikiai žinomas iki šių dienų), mekigis07 bei mirusysis (dabar žinomas kaip Respublik) buvo pirmieji, tapę LMS seimūnais. Tačiau jau po mėnesio LMS vėl dalyvavo rinkimuose ir tuomet išrinkti buvo net 6 žaidėjai, tarp kurių buvo vėlgi visiems dabar gerai žinomi žaidėjai: TheUnit Pararam, mirusysis (Respublik) bei Salldo (tuometinis aktyvus bei veiklus naujokas, su ganėtinai revoliucionieriškomis mintimis, vėliau palikęs LMS partiją bei sukūręs Verslo Sąjungą (deja, ši partija iš aktyvaus visuomeninio žaidimo gyvenimo išnyko kaip ir pats žaidėjas)). Tarp patekusių į Seimą buvo ir tuo metu gerai žinomi žaidėjai: kuprenxija, Laurynavicius, taip pat exo1. 2011 metus užbaigėme būdami 5oje vietoje pagal žaidėjų skaičių partijų reitinguose.



2012 metai LMS partijai prasidėjo nelabai kaip – seimo rinkimuose gauti vargani trys mandatai (tai užsitęsė dar keletą mėnesių, kol vėliau pradėjome rinkti 5-6, retais atvejais - 7 mandatus). Partijos viduje vėl įvyko susiskaldymas, nemaža dalis narių pabėgo į kitas partijas, dalis pasitraukė į tukliką. Tačiau partija išlaikė savo pozicijas tarp 5 didžiausių partijų ir toliau skynėsi sau kelią. Po 9 mėnesių partijos pirmininko kėdėje, nusprendžiau leisti sau šiek tiek atsipūsti, todėl pirmininko kėdę perleidau tuo metu aktyviam žaidėjui, kuris iki šių dienų nėra išlikęs – Aurimui (žinomas kaip AurisDre, vėliau a31666). Partija po truputį atsigavo. Buvo pradėta rengti aktyvi visuomeninė veikla („planas“, kuris vykdomas iki pat nūdienos) – bandelių akcijos, įvairūs konkursai (pūlo turnyras, haxball taurė ir kt.). Apie tai kalbėjo ir išraiškinga statistika – jau seimo rinkimuose imtos 6-7 vietos, partijos pirmininko rinkimuose dalyvaudavo net iki 10 kandidatų. Balsuodavo apie 100 narių kiekvieną mėnesį.



Vasaros laikotarpiu partija išlaikė turėtas pozicijas ir net vienu metu su 146 nariais buvo pakilusi į 3-ą vietą partijų reitinguose. 2012 metų liepą paskutinį kartą dalyvavau PP rinkimuose tais metais, buvau sėkmingai išrinktas pirmininku jau 12-ą kartą. Jau kandidatuodamas tuo metu žinojau, jog tai viena paskutiniųjų mano kadencijų, todėl stengiausi padaryti viską, kas tik įmanoma, jog partija atsistotų reikiamu metu ant kojų jau trečią kartą bene LMS istorijoje. Buvo surinkta iš ties šauni partijos valdyba, paklotas pamatas tolimesnei jos veiklai. Aktyviai reiškėsi tokie žaidėjai kaip Inglishas, TheUnit pararam, Rimlax, ciucy, danisltu, Just Rock. Ne vienas šių vardų net ir dabar gerai žinomas tarp mūsų.



Po liepos mėnesio faktiškai galutinai pasitraukiau iš aktyvaus žaidimo, supratęs, jog padariau plius minus viską, ką galėjau, jog partija išliktų ir tuomet grįždavau tik tada, kai buvę žaidimo kolegos paprašydavo padėti vienoje ar kitoje situacijoje. Todėl pasakoti, kas vyko toliau mūsų partijoje, būtų mažų mažiausiai neobjektyvu, nes viską girdėjau tik iš kitų pasakojimo. Labai viliuosi, jog šis tekstas, su gana išsamiais paaiškinimais bei nuosekliai išdėstytais partijos žingsniais, kada nors pravers, o taip pat ir bus pratęstas vėlesnių partijos vėliavnešių – Rimlax, TheUnit pararam, EmuSV bei kitų, kurie ir dabar aktyviai dirba, jog LMS egzistuotų ir toliau.




Nuoširdžiai linkiu jiems sėkmės bei sakau: iki kitų pasimatymų!
iJokimas