Kolejny numer rzadkiej gazety [PL ONLY]

Day 1,268, 15:50 Published in Poland Georgia by mpakosh

Wydanie nr 41, 1268 dzień

[PL]

Witam serdecznie. Dawno nie pisałem, a w końcu przydałoby się. Ostatni miesiąc na Wschodzie charakteryzował się wojną Litwy, Łotwy i Estonii z jednej oraz Białorusi, Ukrainy oraz Rosji z drugiej strony. O tym, a również o ankiecie sprzed miesiąca porozmawiamy. Zapraszam.

Sojusz ABC postanowił spróbować swoich możliwości w większym konflikcie zbrojnym, niż potyczki Estonii z Finlandią czy Litwy ze Szwecją. Celem agresji została Białoruś. Białoruś, jako państwo stosunkowo młode i słabe zostało w ciągu kilku dni okupowane przez siły sojuszu. Wszelkie próby zatrzymania przeciwnika na kolejnych rubieżach obronnych skończyły się niepowodzeniem.



Okupacja trwała dość długo. Nieliczne powstania w niektórych częściach Białorusi były tłumione przez rozmieszczone w kraju siły szybkiego reagowania. Sąsiedzi Białorusi - Ukraina oraz Rosja postanowiły jej pomóc. Pierwsza zrobiła to Ukraina - całkowicie bezinteresownie. W czasach upadku EDENu (gdy Rumunia, Chorwacja, Bułgaria były okupowane) zamiast pomóc sojusznikom wywołała wojnę z ABC. Nie do końca było pewne przyłączenie się Rosji do tej akcji. Jednak w końcu, ogłaszając Łotwę oraz Litwę NE szybko zostały wyzwolone tereny Białorusi, chociaż większa jej część znalazła się pod tymczasową administracją kierowaną z Moskwy i Kijowa. Tymczasem wojska Federacji Rosyjskiej zaczęły dobierać się do tyłków Łotyszom.

Pierwsza z propozycją pokoju wystąpiła Litwa. Po negocjacjach przyjęto następujące warunki pokoju:
1. Litwa oraz ABC uznają suwerenność Białorusi i dają gwarancje nieagresji w tym kierunku na 2 miesiące.
2. Grodno zostaje oddane Białorusi przez RW, którego koszty pokrywa skarb Republiki Litewskiej
3. Gwarantem umowy jest Polska
4. Podpisują Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś i Polska

Umowa nie doszła do skutku. Litwini w dziarski sposób zadeklarowali, że potrzebują białoruskich surowców. Myślę, że niemałą rolę odegrało też rosyjskie lobby w państwach ABC, gdyż możemy zauważyć, że Rosji nie ma wśród negocjatorów czy sygnatariuszy rzeczonej umowy. Po prostu ABC, widząc ruskie czołgi w łotewskich miastach postanowiło wyzbyć się niewygodnej wojny. A gdy karta się odwróciła - zrezygnowali z umowy. W końcu po przejęcia inicjatywy przez Litwinów w Grodnie wywołano udane RW, zamykając wojnę ukraińsko - litewską. Teraz ABC może w pełni skupić się na tyłkach rosyjskich.



Dodatkowe spekulacje dotyczyły tego, że Ukraina samodzielnie postanowiła skończyć wojnę, gdyż do ich tyłków postanowili dobrać się Turcy, których barki desantowe wyruszą z tureckich portów na kilkanaście godzin: http://www.erepublik.com/en/Turkey/law/73712 .

Rosja w tym czasie wykasowała Łotwę i wzięła się za Estonię.
Poniższa mapka przedstawia domniemaną turecką ofensywę (oczywiście o ile się uda, ale w to raczej nie wątpię). Granicę posiadają jedynie z półwyspem krysmskim. Kolejny atak pójdzie raczej na brakujące Turkom rybki w Zaporożu, później na brakujące surowce nad Dnieprem i Zagłębiu Donieckim.



To byłoby na tyle, jeśli chodzi o sytuację strategiczną na Wschodzie. Teraz przedstawię wyniki ankiety z drugiej połowy kwietnia. Otóż wzięło w niej udział 205 osób w tym przytłaczająca większość to eUkraińcy, bo aż 153 (62,2😵 osoby. 39 Rosjan, 32 Łotyszy, 7 Białorusinów. Reszta (Litwa, Łotwa, Mołdawia olali ankietę (po kilka osób). Może to z racji niewystarczającej reklamy, ale z ankiety widać, że największe branie mam na Ukrainie. Proszę więc traktować feedback formularz raczej z punktu widzenia przeciętnego eUkraińca.

Na pytanie „kogo boi się ePolska” - ok. 40 % odpowiedziało, że nikogo; 30 % że Rosji; po 20 i 10 % że USA oraz Brazylii odpowiednio (ankietę przeprowadzono jeszcze w czasie naszej obecności w Meksyku, na wschodnim wybrzeżu USA oraz w Północnej Brazylii.

Wiedza o RL Polsce kształtuje się na dosyć wysokim poziomie, ponieważ około 80 % respondentów wie, że jesteśmy członkami UE i NATO. Reszta uważa, że jesteśmy członkiem NWO (w RL), WNP oraz Maghrebu.

Stosunek do RL Polski jest generalnie pozytywny (74😵. Dla 18 % zapytanych wisi to i powiewa oraz jedynie 8 % postrzega nas negatywnie.

Nieco gorzej wygląda nasz wizerunek w eŚwiecie: pozytywnie - 45 %, obojętnie - 34 %, negatywnie - 21 %.

Większość ankietowanych wie również, że preziem PL w realu jest Broniuś Komorowski. 15 % uważa, że to Donek Tusk, ale padały również kandydatury Lesia Kaczyńskiego, Janka Kowalskiego i Stasia Poniatowskiego.


Tak, właśnie o tego chodzi

Następne pytanie dotyczyło dodatkowej wiedzy o Polsce. Pytanie było otwarte. Każdy mógł się wypowiedzieć. Zaprezentuję najciekawsze obserwacje:
- przyjaciel Ukrainy
- poważne i mocne państwo na mapie eŚwiata
- EURO 2012
- z polskich miast najbardziej znane to Zakopane, Poznań, Wrocław i Kraków
- od zawsze nienawidzimy Rosję i Niemcy
- jesteśmy agresorem i niedotrzymujemy umów
- ładne kobiety
- najbardziej znane grupy bojowe to POG, GROM i Perun
- każdy Polak ma multi
- Katyń (zarówno I jak i tzw. II)

Dziękuję już, bo chyba trochę dużo tego. Do zobaczenia.

P.S. Jak ktoś ma do mnie sprawy to zapraszam na PM w grze. Rzadko ostatnio bywam na IRCu. Aha. I dzięki ci, Coren, za grafikę.







Na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcam wszystkich do subskrybowania gazet państwowych: