Kaip mums sekasi Amerikoje ir Okeanijoje ?

Day 1,843, 11:56 Published in Lithuania Poland by i.G33K


Oficialiai šio namų darbo užduotis buvo „Šiaurės ir Pietų Amerikos karų apžvalga. Australijos, Naujosios Zelandijos karų apžvalga“. Tačiau „Circle of Trust“ (CoT) aljansas, į kurį eLietuva priimta mėnesio laiko bandomajam laikotarpiui, sudalyvauja beveik visuose kariniuose konfliktuose, vykstančiuose šiuose regionuose, todėl nusprendžiau orientuotis į regione esančių aljanso narių karinės situacijos apžvalgą.
Manau, kad tai pateisinamas nukrypimas nuo temos ir tikiuosi vertintojų atlaidumo.

Šiaurės Amerikoje CoT aljansas turi vieną atstovą - Meksiką.
Meksikiečių „aršiausi draugai“ istoriškai yra Kolumbija, tačiau pastarąjį mėnesį šiame fronte veiksmo nebuvo, nes sutartas mažas ir tvarkingas TW su šiaurine kaimyne JAV dėl koordinacijos stokos sugebėjo išsivystyti į rimtą karą. Komplikacijos buvo pasiekusios tokį mastą, kad JAV prezidentas Cerb viename iš savo pranešimų turėjo prašyti netgi twoclickerių nebedalyvauti šiame TW. Kai eMeksikos CP susitvarkė savo RL problemas ir vėl ėmėsi vadovauti paradui, karas sugrįžo į normalias vėžes, buvo užbaigtas ir netgi pasirašytas NAP. Šio fronto uždarymas leidžia JAV susikoncentruoti į pagalbą savo sąjungininkei Brazilijai, o meksikiečiai vėl gali prisiminti apie Kolumbiją.

„Neprižiūrėtojo“ karo įvykių chronologija:


Pietų Amerikos ir Okeanijos regione CoT turi keturias nares: Čilę, Naująją Zelandiją, Peru ir Paragvajų.
Čilė yra stipriausia iš šių šalių, tačiau nuolat pešasi su EDEN aljanso narėmis Argentina ir Australija. Argentinos stiprybė yra patyrę žaidėjai, kurių dauguma jau perkopę į paskutinę diviziją. Tuo tarpu Čilė neseniai turėjo BabyBoomą ir dominuoja pirmose trijose divizijose. Jėgų santykis yra apylygis, todėl karo garsai šiame pasaulio kampelyje niekuomet nenutyla.



Pastaruoju metu Čilė buvo smarkiai pasistūmėjųsi į vakarus - vienu momentu valdė visą Australiją. Tokia situaciją netenkino Argentinos, kuri per gimtąsias Čilės žemes ir per Naująją Zelandiją bandė pasiekti savo sąjungininkės regionus ir juos išvaduoti, tačiau sutiko Čilės pasipriešinimą N.Zelandijos teritorijoje. Atrodo gana paradoksaliai, tačiau norėdama išvyti Argentiną, Čilė okupavo ir savo sajungininkės teritoriją.



Išliekant dabartiniam jėgų santykiui, prognozuoti ateičiai kažką kitko, nei daug daug naujų mūšių ir DO susijusių su Čile, būtų labai optimistiška.

Likusių dviejų CoT narių šiame regione - Peru ir Paragvajaus - situacija yra sudėtinga; gyventi greta supervalstybių niekam nėra lengva. Peru turi maždaug tiek žaidėjų (~2300), kiek ir Lietuva, tačiau žaidėjų lygio vidurkis tesiekia 11 (palyginus su Lietuvos 22). Tuo tarpu Paragvajus neturi net 700 žaidėjų, o esančiųjų lygio vidurkis yra 20. Dabartinėje situacijoje pagrindinis tikslas abiems šalims - neprarasti savo parlamentų. Paragvajus šiuo metu valdo abu savo gimtuosius regionus, įsiterpusius tarp Argentinos ir Brazilijos, tuo tarpu penki iš septynių Peru regionų okupuoti Brazilijos. Atrodo, kad Peru ir Paragvajaus politikai, sugebantys derybose su kaimynais išnaudoti karinį kitų aljanso narių svorį, šiuo metu gali nuveikti daugiau už savo šalių kariuomenes.


„First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win.“
Mahatma Gandhi



P.S.
Už suteiktą informaciją ir paaiškinimus dėkoju:
chukcha - CoT karo vadui,
Sr.Cadillac - Čilės MoFA,
Lotus Black - CoT PR.