Frontok helyzete

Day 820, 05:47 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Mint ahogy a cikk címe is mutatja, ebben a cikkben szeretném kicsit összefoglalni azt, hogy szerintem hogyan állunk és milyen esélyeink vannak az egyes frontokon arra, hogy kivédjük az ellenfél támadását, visszafoglaljuk szövetségeseink területét.

Először az ázsiai frontot nézzük meg. Erről sok mondanivaló nincs, a helyzet lenyugodni látszik, amivel párhuzamosan valószínűleg egy időre megszűnnek itt a nagyobb hadműveletek. Szerbia elfoglalta Liaoninget, ezáltal high vasat szerzett. A régióswapok lezajlása után Magyarország békét kötött Oroszországgal és valószínűleg békét fog Szerbiával is. Az ellenség részéről sem várhatóak jelenleg nagyobb hadjáratok. Lévén, hogy nincsen szerb-kínai háború, így Liaoning visszavételére csak és kizárólag RW-vel van lehetősége az EDENnek jelenleg. Inner Mongóliában a nagyobb európai csaták idején biztosan meg fogjuk kapni a szokásos sebzéselvonó blokkot Kínától. Ez azonban nem rejt magában olyan nagy veszélyt.
A térségben viszont a jövőben figyelni kell a Fülöp-szigetek stratégiai helyzetére, hiszen gyakorlatilag mindenkivel hadban áll, és kiterjedt területei vannak Kínán belül, így bárkit bárhova eljuttathat a saját területével folyosót képezve. Erre talán megoldást jelentene egy indonéz hadüzenet. A filippínóknak ugyanis egyetlen MPP-je sincs, így talán még a gyengécske indók is elbánnának velük.
Tegnapi cikkem alá a SOL neves magyar származású vezető egyénisége azt kommentelte, hogy eszük ágában sincs az USÁ-t ismét behozni a térségbe. Ebben egyenlőre nincs okunk kételkedni, de azért legyünk felkészülve mindenre.

Ha már az USÁ-nál tarottam, térjünk át az angol frontra. A sikertelen londoni csata után átkerült a kezdeményezés a phoenix kezébe a térségben. Az ellenség azonban meggátolta, hogy egész egyszerűen visszafoglaljunk mindent. Először is, az USA átadta South-East of England régiót (az egyik Londonnal határos régió a kettő közül) Spanyolországnak, aki ellen nincsenek aktív angol MPP-k, így a régió visszavétele gyakorlatilag lehetetlen. (ennek oka az angolok jelentősen gyengébb hadereje, valamint az, hogy Spanyolország területén sikeres RW-t végrehajtani most, hogy már nem kell ügyelniük minden francia régió megszállás alatt tartására, szintén eléggé esélytelen)
Az angolok így egyedül East of England-et tudták támadni, amit valószínűleg meg is szereznek, jelenleg -3 millió környékén jár a fal. A következő felszabaduló régió East Midlands lesz, amit az amerikai seregek valószínűleg minuszba ütnek, így blokkolófelületet teremtve Norvégiának, akinek szintén vannak MPP-i szövetségesünk ellen.
Ennek megakadályozására tesz kísérletet a phoenix, azzal, hogy minden norvég kézen lévő angol területen (valamint Midtjylland dán régióban) megpróbálja pirosba ütni az rw-ket, megakadályozva ezzel őket a blokkolásban.
Tartós eredményt ez sem hozna azonban, hiszen, akár egy norvég-svéd-dán régióswap után a skandinávok ismét blokkolni tudnak. Ezenkívül jelen van még potenciális blokkolóként Kanada, aki Skóciát birtokolja, illetve Lengyelország, aki a nyitott, spanyol-lengyel háború miatt bármikor bekapcsolódhat a támadásba. Sőt, még ha ez sem lenne elég, még ott van a tarsolyban Svédország is, aki néhány egyszerű swap után a fronton lehet.

Összefoglalva az európai, azon belül is az angol frontot, kilátástalan a helyzet, és nem is látom a végét sajnos. Az ellenség oldalán van 6 ország, akik felváltva, vagy egyszerre blokkolni tudnak, és ami a legnagyobb baj, hogy őket senki sem tudja blokkolni, vagy csak igen nagy veszéllyel. Kanada, Svédország például blokkolhatatlan, hiszen nem határos ellenséges területtel, Spanyolországot ugyan tudná Olaszország, Portugália, vagy Brazília, de kizárólag eredeti területen, ami könnyen az adott ország végét jelentené, amit szerintem nem fognak bevállalni. Az USÁ-t ugyan tudná Alaszkában Oroszország, de csak kb. 5 percig, aztán visszavonulnak, majd jön is a kanadai blokk a ruszkikra.
A phoenix országai közül csak Hollandia tudna segíteni a térségben, de ő is csak minimálisan, és ahhoz is hadüzenet kellene.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a lengyel-cseh háború következményeképpen hamarosan megnyílik a horvátok útja nyugat felé, vagy arról, hogy Törökország gyakorlatilag kiszolgáltatott az ellenségnek, elnök nélkül.

Szóval elég nehéz a szituáció, de reménykedjünk abban, hogy a phoenix vezetése kitalál valamit, vagy abban, hogy végre egyszer nekünk kedvez egy bug. 🙂


Köszönöm, hogy végigolvastad!
Istencsaszar