Fundo lig/desl

Join the new world

 

Dy R-të për ndryshimin e Shqipërisë.

Dia 1,840, 08:20 Publicado em Albania Albânia por Rilindasi
Votoni Lilo1 për president të Shqipërisë.

Të nderuar qytetarë të Republikës së Shqipërisë, sot po u drejtohem si president i partisë reformatore, parti e orientuar si krahë opozitarë.

Dua të u flasë për një vendim që partia jonë e ka marë, një vendim që me gjasë do zgjoj shumë polemiak por që ishte në bazë të vleresimit të anëtarëve të këshillit të partisë më i duhuri për vendin.

Ne do të vendosim për të perkrahur një koncept opozitar.
Publikisht ju ftojmë që të votoni për kandidatin e partisë Revolucionare :Lilo1.

Ky koalicion është koalicion i dy R-ve, i reformës dhe i revolucionit.I koncepteve që duan ndryshim. Dikush më shpejtë e dikush më ngadalë, por e rendesishme duam ndryshim.
Unë besoj shumë që qytetaret shqiptar e duan ndryshimin më shumë se unë , më shumë se kushdo tjetër. Dhe ketë ndryshim do ua sjellim së bashku.
Me Lilo1 në krye të shtetit shqiptar, e vleresojmë se ndryshmi do mund të ndodhë.

Partia reformatore për të qenë pjesë e kesaj perkrahjeje ka kerkuar që të behet pjesë e ketij ndryshimi, e kesaj fryme të re të ndryshimeve.

Ne gjatë bashkëqeverisjës me Lilo1 do të kemi keto reforma :Një Shqipëri me ligje, për ushtrinë, për detyrat e ministrave, presidentit, do të lehtesonte punen e çdo kujt ketu. Shqipëria e meriton ketë, e meriton reformën në ketë drejtim.Mardheniet me jashtë janë pika kyqe e një shteti, ne do të udheheqim akademinë diplomatike të Shqipërisë, organ i shtetit për të krijuar diplomatë të fuqishëm ne shtetet e eBotës. Sytë dhe veshet e shtetit më në fund do të hapen.Çfarë është projekti dora dorës? Është aktivizim i çdo shqiptari, secili nga ne do të ketë një lojtarë të ri për të stervitur edukuar. Secili do jetë pergjegjes për punen që do kryej, për menyrën se si do e edukoj të riun e tij.
Pra secili nga ju mund të behet tutor, do të e zhvillojmë Shqipërinë dhe do e risim numrin e qytetarëve aktivë.
Tani dikush nga ju mund të ketë dhe 2 e më shumë qytetarë të rinjë. Pse jo?
Po e bejmë për Shqipërinë fundja.

Partia Reformatore pos të lartpermendurave do të udheheq në bazë të mareveshjes për koalicion:

Bankën Shteterore.

zv Minsitrinë e puneve të brendshme.

zv Minstrinë e puneve të jashtme(perfaqësues në EDEN bashkë me Revolucionaret)

Anëtarë tek ministria e edukimit, për të realizuar në plotni planin për tutorë.


Kemi marë garancë dhe pjesë e marëveshjes është që NUK DO TË LARGOHEMI NGA EDEN DHE SE DO TË JEMI PJESË E KESAJ ALEANCE.

QEVERIA DO JETË TRANSPARENTE NDAJ QYTETARËVE TË SAJ.


Ua garantoj se mos permbushja e ndonjerësë nga pikave do të thotë largim nga koalicioni dhe lenia pezull e qeverisë,andaj ne kemi lidhur marveshje mbi bazën e respektit të ndersjellë dhe planeve të perbashketa për të ndryshuar Shqipërinë.

Ju lutëm më kontaktoni (anëtarë të partisë reformatore) nese e gjeni vetën në ndonjë pjesë të ekipit në organet që do drejtojmë.


Artikulli nga ana e Partisë Revolucionare http://www.erepublik.com/en/article/aleanca-e-dy-r-ve--2168752/1/20
[/i]
Zoti e bekoft Shqipërinë
Zoti i bekoft Shqiptarët


 

Comentários

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dia 1,840, 08:26

Together, We can!
Rrofte Shqiperia .

DoRi94
DoRi94 Dia 1,840, 08:28

suksese djema

Edini
Edini Dia 1,840, 08:36

Together, We can!
Rrofte Shqiperia dhe njerezit e saj!

CmenduriaMB
CmenduriaMB Dia 1,840, 08:39

Together We Can!
Per nje eShqiperi ndryshe....

Dr. A. Kulla
Dr. A. Kulla Dia 1,840, 08:48

Idea eshte briliante, sipas mendimit tim edhe e vetmja mundsi per me qeveris...

Respekt per antarsin dhe presidentin per ket akt demokratik. E keni perkrahjen dhe voten time.

V

ALB FoRcE
ALB FoRcE Dia 1,840, 08:53

v

AqifPasha
AqifPasha Dia 1,840, 08:55

Levizje e papritur me qellimin e vetem ... progresin eShqiptar ne rruge same te mire te mundur.
Respekte Reformatoreve.
Te shpresojme ne nje bashkepunim frytdhenes dhe gjithperfshires.

MeDzeLi
MeDzeLi Dia 1,840, 09:08

V, ju uroj suksese dyve 😛

OLDStrategy
OLDStrategy Dia 1,840, 10:26

HAJDE URIME URIME ME PELQEN SI IDE SHPRESOJ TE ZBATOHET NE LOJ SE FITOREN E KENI TE SIGURT KET JAU THEM ME PLOT KUPTIMIN E FJALES.

E BUKUR KJO THENJE : BASHK MUNDEMI (TOGETHER WE CAN)

EFALB
EFALB Dia 1,840, 10:34

Nga momenti qe tregoni dhe pasqyroni qytetari, mesazh bashkimi, edhe per me teper RESPEKT atehere me lejoni tu uroj suksese.
Together, We can!
Rrofte Shqiperia

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,840, 11:42

Sa ironik ky koalicion...

Me gjithatë Rroftë Shqipëria dhe Shqipëtarët!

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dia 1,840, 12:18

Kjo lloj fushate duhet te ekzistoje tek te tere kandidatet.

cobra26
cobra26 Dia 1,840, 12:24

Together We Can
BIG V

ujku76
ujku76 Dia 1,840, 13:20

Suksese!

El3ssaR
El3ssaR Dia 1,840, 13:34

v

LiLo1
LiLo1 Dia 1,840, 13:46

Desha te falenderoj Partin qe po beson tek idet e mija dhe ne planin qe po nisim per krijimin e nje shteti me baza dhe me struktura gjithashtu falenderoj edhe ju te gjithe qe po lexoni kete artikull qe tregon se ju ka terheq vemendjen sepse po na jep te drejt ne kti koalicion te ecim perpara ne ndryshimin e rregullave dhe menyres se qeverisurit rrofte eShqiperia dhe ju ftoj te votoni per programin dhe personin qe po ju demostron me fakte per punen qe do krijohet na jeni mundesin flm

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,840, 14:01

V

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,840, 14:12

Rilindash a do ta hjekni chatin prej perdorimit a jo se Ty je antichat ndersa partneri jot shum e ka qef chatin ?

Pyrrhos the GREAT
Pyrrhos the GREAT Dia 1,840, 14:19

V

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Dia 1,840, 14:22

presidentet dhe partite jane te perkohshme dhe s'i perket atyre te heqin ose jo prej perdorimi chatin.
chati i perket popullit.

albaniaguard
albaniaguard Dia 1,840, 14:43

@festimbeqa edhe mua nuk me pelqen NE por nuk hiqet NE,dmth qe nese dikush e ka inat chatin nuk do te thote se do te hiqet chati,ai eshte pjese e pandare e lojes.
V per bashkpunimin dhe le te jete ky nje shembull per te gjithe qe te ece perpara kjo shqiperi qe po luajme cdo dite dhe qe po harxhojme kohe te rendesishme nga jeta reale.
le te fitoje me i miri,

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,840, 14:47

Po pra po rilindasi ishte personi qe tha qe pajteter duhet te hiqet nga perdorimi. E un desha me e dit vendimin e perbashket qe kan marr si partner koalicioni kta dy 🙂

Andiroid
Andiroid Dia 1,840, 14:50

Together We Can

Qente le te lehin...

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,840, 14:51

Perkrahesit e lilo1 e perdorin Chat-in , ndersa perkrahesit e rilindasit jan duke mbledhur nga 2 gold secili qe te hapin Gazetat e tyre personale per komunikim me te mire

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,840, 14:53

Po pra qent Lehin vetem ne artikuj e asnje pun nuk e bejn 🙂 + Android
Se kjo eshte deshmuar disa her nga ana Yte dhe shokve te tu . Me pelqen se si thave

albaniaguard
albaniaguard Dia 1,840, 14:55

chati eshte nje opsion qe e lejon loja dhe qe kushdo te jete prezident apo cfare te doje apo cfardo koalicioni qe te behet nuk mund ta ndaloje apo te heqe chatin,kete te thashe dhe pak me pare por nuk e paske kuptuar

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,840, 14:56

si ata qent qe lehin si gazetar duke e perzi strategjin me gazetari

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,840, 14:57

albanianguard mos mu drejto mu i dashur po drejtoju Personit te cilen e ka then kete gje 😃

albaniaguard
albaniaguard Dia 1,840, 14:59

jo se te drejtohem ty vella,mos u keqkupto,thjesh si keshilltar i partise revolucionare te ktheva pergjigje per pyetjen se do te hiqet apo jo chati,asnje gje me shume

Alex the best123
Alex the best123 Dia 1,840, 15:05

voted!

OLDStrategy
OLDStrategy Dia 1,840, 15:11

EDHE NIHER BIG VOTE SE PE SHOH QE E PASKI GJET VENDIN E DUHUR ME FOL A DO HJEKET CHATI A JO PO SIQ E PASKA CEK SHUM HER albaniaguard NUK E HJEK KUSH CHATIN

PAK FJAL MA SHUM PUN E KY KUALICION NE KRYE ME LILO1 POM DOKET FORMAULA

E THENJES PAK FJAL MA SHUM PUN
SEBASHKU MUNDEMI

Kafka II
Kafka II Dia 1,840, 15:14

Festimbeqa aman a je retired a cfar je.Mos u fikso pas nje pike o burr i dheut.Secili ka preferencat e tij por nuk eshte e thene se te gjith duhet te kemi preferenca te njejta.Chati do rri ai eshte shqetesimi me i vogel per momentin.Nese ky kualicion fiton zgjedhjet ka boll gabime qe keni bere ju dhe paraardhesit tuaj per te korrigjuar.Persa i perket atyre qe thojne qe jemi parti gazetaresh,Partia reformatore nuk ka vetem Rilindasin.Ne fund te fundit cka te keqe te kesh intelekt,dhe aftesi sic

Kafka II
Kafka II Dia 1,840, 15:15

ka Rilindasi.Lilo1 le te beje luften Rilindasi dhe ndonje tjeter te beje diplomacine dhe llogaritjet ekonomike.Por sic e thash mos u kufizo vetem me Rilindasin.Jemi parti me e gjere se aq.Dhe mundoju te gjesh dicka te re ku te kapesh se kjo puna e chatit po na lodh.

Andiroid
Andiroid Dia 1,840, 15:49

Together we can

PERMEND QENIN, BOJ GATI SHKOPIN... edhe kjo osht e bukur apo jo festimo...

Eshte interesante se si disa lojtare qe kane nja nje muaj qe thone se do terhiqen apo do kthehen ne 2 clicker dhe kur vjen puna i shikojme me aktiv se me perpara ne komente dhe artikuj...
dhe boll u kapet vetem tek puna e chatit se jeni bo shume monotona, jeni bo si gra isterike...

LILO1 FOR CP TOGETHER WE CAN

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,840, 16:05

ahhahahaaha A po keni qef te terhiqem un 🙂 Nuk terhiqem o android se qesi persona te rij si ty ne loj shum kam pritur e kam percjellur 🙂

Ti je vetem nje klysh qe mundohesh me ethith kapak ne vend qe te thithesh gji po ma thith aty ku sduhet 😃
Por sasht problem se edhe 2 dit i keni pastaj eufori me shpres qe do fitoni hahaha sa me qeshet 🙂

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,840, 16:08

Po si te behemi 2 clicker... ta leme shqiperine ne dore te gazetareve ??

Une te pakten kur nuk pranova te behem pjese e qeverise se nentorit , qendrova larg qeverise ne ditet e mira te saj ashtu edhe ne dite e veshtira te saj... e jo si disa raste te veqanta .. kur qeveria i kishte punet keq u larguan dhe i lene fajin te tjereve per largimin .. ndersa kur filluan te ktheheshin territoret nje nga nje u rikthyen si TRIUMFUES... une nuk kam asgje personale kundrejt lilo1

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,840, 16:08

Ne fakt kam rrespekt te madh per te , por vetem se nuk ma mbush syrin si udheheqes i shqiperise SI DHE nuk me pelqeu me disa 'gjera' te cilat i beri gjat mandatit si guvernator. Por me se paku me pelqejne disa perkrahes te tije siq eshte puna e Rilindasit apo puna jote Andiroid...

Ti ke goje te madhe , por veprat i ke shuuuuuuuuuuuuuum te vogla.... pothuaj inegzistente


Me t'mira burra... Rofte Shqiperia

cLaw eagLe
cLaw eagLe Dia 1,841, 03:41

Rilandasi | O t'hongsha patriotin e madh 😛 qikaq e paska pas ajo gjuha jote ai drejtshkrimi yt a! Veq se me hi un pushtet, po ti dej dje i ke perqa shqiptart tu than qa njo e zez per kta, e sot koalicion a! Un per vete jam per Lilo1 edhe do te votoj per to amo ftyra jote dul n'shesh. So cudi krejt luftojn per pushtet 🙂 😐

MeDzeLi
MeDzeLi Dia 1,841, 10:00

Le te fitoj ai qe e meriton

Andiroid
Andiroid Dia 1,841, 11:46

hahaha @festimbeqa dhe Panch0. O çuna une spo e kuptoj pse po merni flak nga bytha kot...

JO mer shok s'du un te ikni, perkundrazi nese ikni do humi Shqiperia & do humb & une bashk me te! Po vetem mos na trashni me te njejtin muhabet qe "dhe ket muj jom ne loje" ose "i kom çu ticket adminave me me fshi acc" "do bohem 2 clicker" etj etj se boheni bajad masnej.
Nuk i kom thon un kto gjona ; )
Mjafton 2 fjale & ju provokoheni me1her! KEEP CALM & qeshni ndo1her se loj eshte siç thojne SIMPSONAT

Andiroid
Andiroid Dia 1,841, 11:59

Ene 2 gjona kot kshu sa me bo içik muhabet

@festim Sdi me thith un vlla, skom pas thith noi her dhe sigurisht nuk do filloj me thith tani... Ndoshta osht ky problemi im po ça me bo nuk jena eksperta thithjesh ne knej 😛

@Panch0 ke te drejt lale qe veprat e mija jane thuajse inekzistente, ça me bo, ushtar i thjesh jom... gjithsesi mundohem dita dites per me bo noi gjo me ato munci qe kom!
Edhe veç gojes kom edhe 2 gjona te mdhaja... e dyta eshte hunda XD

Falemnerit qe ekzistoni ; )

sulmuesi
sulmuesi Dia 1,841, 12:47

Suksese dy partive te verteta shqiptare dhe Lilo1

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,841, 15:38

@android je ekspert thithjesh si duket 🙂 shpresoj se nuk i zhgenjen shoket e tu me thithje.
Tash shko pije qumshtin e bir flej se skam koh me u marr me ty un voglush 🙂

Andiroid
Andiroid Dia 1,841, 15:56

O 23 vjeçaro mund te vem voglush me lvl po jo me moshe lale!
Mire une po shkoj me pi qumesht po ti po deshe noi çik FAR KOSI, ec se ta jep lala ; ) GRATISSSS

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.