Fundo lig/desl

Join the new world

 

Dejzii dje, dezjii sot(votoni Lilo1).

Dia 1,842, 14:40 Publicado em Albania Albânia por Rilindasi

Dejzii dje ---> http://prntscr.com/lfeou
Dejzii sot ---> http://prntscr.com/lf6va

Duke parë imazhet lartë besoj që nuk duhet shumë fjalë për të kuptuar parimet që ka kjo ose ky kandidat dhe si e sheh politiken në ketë komunitet.

Besoj që të gjithë tani më jeni lodhur nga jo parimoret. Personat që shkelin mbi votën tuaj, që fyejnë integritetin e tyre personal e më pas dhe tuajin.Andaj , u ftoj që të votoni koalicionin parimor të udhehequr mbi planprogram e parime :

Votoni për Lilo1
http://www.erepublik.com/en/main/presidential-elections

 

Comentários

Andiroid
Andiroid Dia 1,842, 14:42

V Duhet ta kisha bo me copyright kete punen e Dejzii-t Dje&Sot ; )

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,842, 14:43

together we can't 🙁

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,842, 14:44

festimbeqa paske vajt ne amerik dhe paske mesu anglisht. urime

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,842, 14:45

Ardi alb Kongresmen jam atje i partis me elitare ne USA 😃 i propozuar nga shqiptaret dhe nga ish presidentet Artela dhe Henry Pfeiffer 🙂

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,842, 14:46

festimbeqa une thash ke mesu ang ti thu jam kongresmen clidhje ka.......

Crazy Alboz
Crazy Alboz Dia 1,842, 14:46

Hi I'm festimbeqa and in my profile I'm retired but my noise is everywhere!
I love you so much!

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,842, 14:48

E msova de duke qen kongresmen pra duke pas kontakte te perditshme me aleatin ton me te fort ne loj 😃 si dhe me njerzit e atjehit 😃

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,842, 14:50

Nje Big like per festimin ai sot ka shku ne amerik dhe ka mesu she anglisht. 2 ne 1. bravo festo

Andiroid
Andiroid Dia 1,842, 14:50

Sa hapet bythesh dhe ky festimbeqa me jahu...

Bravo festim merition nje .I. te madh xD

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,842, 14:51

hahahahhaahhahahahahaha

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 14:51

Do e pershendes dhe unë festimin për të arituren e tij të madhe. Dhe udhetimin e tij në Amerikë, një udhetim të shumë pritur nga ne. Por pritë? Artikulli flet jo për Festimin. Ka gabuar rrugë në obor më gjasë.

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,842, 14:52

festimbeqa shteti ti pagu shpenzimet apo i pagu vet ?

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,842, 14:52

Ashtu esht Rilindas me fal nuk do komentoj me:)

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 14:53

Mirë Festim, behu djalë i mbarë.

Të fala.

H U L K
H U L K Dia 1,842, 14:57

V11

Fessti
Fessti Dia 1,842, 14:59

spo e kuptoj ku osht qellimi apo problemi

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 15:00

Shikoi të dy fotografitë dhe e kupton.

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,842, 15:19

Ooohh ju do e shpetoni Shqiperine nga jo parimoret...por per fat te keq me sa duket jo edhe kete MUAJ...

Rilindasi me sa duket do te deshtosh edhe per her te 2-te?

Shpresoj qe te treten here do te kesh sukses... dhe do t'i largosh kta "pseudo patriotat apo pseudo atedhetaret' njehere e pergjithemone....

@Fessti qellimi eshte qe deshtimi i tyre te duket se ndodhi vetem per arsye se dejzi nderroi 'Avatarin' e saj... Hahahahahahahahaha

iPanchO
iPanchO Dia 1,842, 15:37

Pergezime se po te mbeshtesja ty nuk do te krijohej ky teater i papare andaj shiko anen pozitive sidoqoft po e shihni qe shancet i keni te pakta e luftoni me cdo mjet qe keni per te arritur qellimet e juaja si tek shprehja e famshme:"Qellimi arsyeton mjetin"po ne fund te fundit nuk e komentuat me shum koalicionin e papritur me Lilo1 por qe ta komentoni vendimin tim aman jeni eksperta sidoqoft ju pershendes dhe po ju le nen shoqerin e pislleqeve tuaja.

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 15:39

Asgjë nuk e lanë veprimin tend Dejzi, e pakta që mund të beni është të i kerkoni falje elektoratit për genjeshtrat tuaja.

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dia 1,842, 15:46

@dejzii94 , te lutem mos e prek temen e "koalicionit mes dy R-ve" sepse eshte koalicion i mbeshtetur ne miqesi te kahmotshme... miqesi e cila eshte e bazuar ne respekt te ndersjellur...


Dashuria per pushtet eshte me e madhe se vete rrespekti... kete ma deshmoi Rilindasi para disa diteve.

iPanchO
iPanchO Dia 1,842, 15:47

hahahahahaha ^^ veq sa pe forcon me komentet e tua faktin qe beni gjithqka veq sa per te arritur ne pushtet,jan votat e popullit mor vlla qe te bene humbes e jo UNE andaj mos e tejzgjat me episoda kete teater

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 15:48

Prap se prap Pancho, çfardo që të thoni, nuk e lanë veprimin e Dejzit, do vemë bastë qe Dejzi do jetë ose zedhenese ose do ketë ndonjë post qeveritar, perseri do vini e do thoni qaraviteni ketu , por prap se prap fytyrat sdo fshihen e lahen.

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 15:49

Të lutëm, nuk do e zgjash, po stë pelqeu teatri , ndero sallen shko tek i kukullave, aty ke vendin ti më mirë.

Ja se sdo replikoj më. Vetëm do ishte mirë që të tregoje se për patericë po kandidon, e jo se je femer e burrneshë e se nuk do burrat të udheheqin e gjera të tilla.

Të tregova diku se për çfarë do mbahesh mend.

Dio Wolf
Dio Wolf Dia 1,842, 15:57

Un nuk do perzi aty, por me akuza nuk fitohen zgjedhjet.

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 16:02

Nuk po akuzojmë njeri, po tregojmë një të vertet , madje për ketë janë dy imazhe aty. Zgjedhjet tentuam të i fitojmë me programin tonë.

iPanchO
iPanchO Dia 1,842, 16:02

kurse ti Rilindas do mbahesh mend per deshtimin tend te DYFISHT aman mos harro se eshte "burreri" ta pranosh humbjen se me kot qe akuzimet e tua te kota nuk po pine uje

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 16:09

Nuk është deshtim i dyfisht ne vendosem të perkrahim kandidaturen e Lilos mbi bazën e programit tonë.
Ne nuk kemi deshtuar ne vazhduam si burrat( se nuk i ke qejf fortë) dhe nuk u ndalem në mes të rruges.
Ndoshta edhe për ketë do mbahesh mend në mes tjerash.
Nuk janë akuza është një e vertet, që shihet me sy mbyllur. Ose jo më mirë duhet të hapesh sytë po kush të i hapë se.

Dio Wolf
Dio Wolf Dia 1,842, 16:15

Rilindas, krejt shka bejn akuza thojn "E tregoj veq verteten" ama ashtu nuk asht. Edhe une kam fillu me shkru akuza kunder Kris Hasa (kam qen athere Ilan Arazi) dhe ai kunder mu. Ama ashtu nuk shkon puna, ketu shihet qe eshte nje akuza shum thjesht dhe qfar qellimin e ke. Te lutem mos u paraqit si Julian Assange qe ka vetem synimet e mira per popullin.

Rilindasi
Rilindasi Dia 1,842, 16:18

Unë nuk e di se çfarë ke berë ty. Dhe faleminderit për krahasimin që më bere, njeriu që ke krasuar ka berë diçka të mirë për boten, ndonese në një menyrë jo të drejtë. Po të shikosh objektivisht gjerat do i kuptosh më mirë. , tani si kryetar i partisë perkrahes i të parafrazuarës nuk po shoh që mund të jeni objektiv. Gjithsesi. Gjerat ndodhin për një arsye.

Labern
Labern Dia 1,842, 16:20

Ora 1:20 i nates kur po i shof kto komente besomni qe po qeshi me ze ka gjasa qe tme ndegjojne edhe komshinjt ska si ju shqiptar ju ja futni ne byth shqiperis me kto gjera te kota qe vetem sillen cdo dit i keni bo kto probleme ditore, kisha be thirrje te qetsoheni pak ju lutma :v hahahahha

Dio Wolf
Dio Wolf Dia 1,842, 16:28

Nejse nuk ke qen aktiv ne loj ne at kohe, ama ky pun eshte moti. Une apet kam respekt, ajo eshte vetem kritik. Nese nuk mundeni me pajtu, athere nuk kam cka te bej. Me vjen keq.

Dio Wolf
Dio Wolf Dia 1,842, 16:40

PS: as mu nuk ka pelqy akcioni nga Dejzi, ama une nuk shkruj ketu do artikuja te thjeshte vetem
per me fitu zgjedhjen.

enzq
enzq Dia 1,842, 17:05

tyryryryryryryryry ry ry

Fessti
Fessti Dia 1,842, 18:35

une mendoj se nese qendrojme te bashkuar ateher te gjith mund te inkuadrohen duke dhene ide por edhe duke i mesu gjerat me detajisht si shkojne ne qeverisje mirpo kemi zgjedh rrug te gabuara dhe po ndodh kjo qe po ndodh shume lojtar po e lene lojen kur po e shohin qfar prooblemesh kemi brenda shqiperise.

The Peace
The Peace Dia 1,842, 22:50

Kjo loje eshte per te ardhur keq.

M4RL3Y
M4RL3Y Dia 1,843, 00:42

V

FreeAlbanianSpirit
FreeAlbanianSpirit Dia 1,843, 04:29

Kur Rilindasi të mësojë të shkruajë shqip saktë, NDOSHTA do filloj ta marr pak seriozisht.

M4RL3Y
M4RL3Y Dia 1,843, 04:31

Ju lutem lexojeni, dhe shperndani kete Artikull.
http://www.erepublik.com/en/article/skriptat-qe-perdor-fyrom-i-2170355/1/20

AqifPasha
AqifPasha Dia 1,843, 05:00

Sa per dijeni , mbeshtja nga dy partite per LiLo1 nuk bazohej ne miqesira apo ku ta di une (sic thot dikush aty lart)... Partia Reformatore thjesht terhoqi kandidaturen e saj per te bashkepunuar ne qeverisjen e mundshme ne rast fitoreje.
Dhe tani qe LiLo1 nuk fitoi i takon AENEAS te drejtoje nje qeveri me te gjithe mbeshtetesit e tij ... VV (KryeQendra ), AKZ (Labern), PN (Napoleon54), familja Simpson (erodial), Erlindi etj.

Suksese dhe mos na harroni ne tjeret se edhe ne jemi Shqiptar 😉

AqifPasha
AqifPasha Dia 1,843, 05:05

Pertej debateve, sinqerisht : shifeni dhe nje here http://www.erepublik.com/en/article/funny-elections-in-ealbania-2170150/1/20 ...

A nuk ju duket qesharake .... Une vetem kam qesh , ashtu si Laberni ...

Gjithsesi shpresoj qe zgjuarsine tuaj (apo dinakerine , quajeni si te doni) ta perdorni per te miren e kesaj loje kolektive.

AENEAS nese deshiron qe edhe Partia Revolucionare te te mbeshtese , na bej nje zile (ta leme Rilindasin vetem fare ne opozite)...
Repect

iPanchO
iPanchO Dia 1,843, 05:13

^^Ju njoftoj te dashur miq 😃 se un nuk kam per te qen pjese e kesaj qeverie apo skam per te pas ndonje post se nu du,Une e kam mendu qeverin time dhe fatkeqesisht nuk munda ta formoj andaj nuk do jem pjes e asnje qeverie tjeter,Fakti qe une nuk tregova neutralitet dhe mbeshteta ate qe ma don qejfi mua nuk e di se pse ju pengon po e them serisht mos ma hidhni fajin mua o vlla per humbjen e juj se vetem po e tregoni se sa te dobet jeni

Skenerbeuu
Skenerbeuu Dia 1,843, 07:31

together we can't

Boom3ranG
Boom3ranG Dia 1,843, 07:36

Rilindas spe kuptoj ket artikull hiq n fakt hiq se lexova se e di qe ska sen per me kuptu .. amo a e shite prapanicen te lilo1 a edhe tregoma qmimin e prapanices su di me ta ble une veq kur t ndjehem boring me lu koqe me ty .

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Dia 1,843, 08:19

400-500 lojtare aktiv jem edhe sun i bim n`fije njani tjetrit , parameno tash me kan 5000...

sulmuesi
sulmuesi Dia 1,843, 10:17

Si ka mundesi fitoi Enea??
Enea e dine te gjithe qe eshte nje kalama pa eksperience dhe pa influence. Kam bere zgjedhjen me te mire qe e lashe lojen dhe futem sa me thene 😃

AL KiLLER
AL KiLLER Dia 1,843, 10:28

Leni more mo budallaqet po luni e knaqnu

ArdiAlb
ArdiAlb Dia 1,843, 11:06

O zot shpetoje Shqiperin nga shqiptaret

The Peace
The Peace Dia 1,843, 11:13

O Rilindas je bere si Spartak Ngjela qe fryhesh si ata gjelat.
Boll se le nam.

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.