Fundo lig/desl

Join the new world

 

Catch-22 ?

Dia 1,827, 15:00 Publicado em Lithuania Polônia por i.G33KSveiki.

Prieš jus LTS Žurnalistikos Klubo pirmos laidos studento pirmas blynas viešai skelbiamas namų darbas. Namų darbo užduotis šiam kartui – surasti drąsų ePilietį, kuris ryžtųsi „pasidalinti išmintimi“ su pradedančiuoju žurnalistu.
Ką gi – RL aš esu prijaučiantis programavimui ir visokiam „skaičiukų stumdymui“, todėl mano dėmesio centre šiandien – vieno su eRepublik susijusio papildomo projekto erep.n4.lt vystytojas – axemas (jis, beje, dar ir ministras pirmininkas, kariuomenės kapitonas, laikraščio redaktorius, statistikos departamento darbuotojas...).


– Kas paskatino erep.n4.lt svetainės atsiradimą ?
– Pradinė erep.n4.lt versija atsirado, nes buvo smalsu išbandyti tuo metu dar nebandytas technologijas.

– Pirmoji versija buvo paskelbta beveik prieš 600 Naujojo Pasaulio dienų – kokia gi jos vystymosi istorija ?
– Pradėjau visą reikalą, kai dar veikė oficiali eRepublik API. Iš pradžių buvo paprasčiausia svetainė, kurioje įvedęs savo „nick“ pamatydavai vieno šūvio daromą žalą. Vėliau išplėtojau iki normalios svetainės su narių istorija : http://www.erepublik.com/en/article/did-iulis-atnaujinimas-erep-n4-lt-jokio-privatumo--1796915/1/20 . Toliau sekė topų, ekonomikos statistikos atnaujinimai.
Gaila, kad tas darbas nuėjo perniek - oficialus API po kažkurio laiko nulūžo, vėliau iš viso buvo išjungtas. Teko perdaryti visą svetainę, pritaikyti, kad ji veiktų be API, o duomenis imtų tiesiai iš erepublik.com svetainės html kodo. Taigi 2012.02.04 buvo paleista tokia svetainė, kokią turime dabar. Didelių atnaujinimų nuo to laiko nepadariau.

– Ar galima sužinoti, kokie yra tolimesni svetainės plėtojimo planai ?
– Jokių planų neturiu. Kai užsimanau kažką padaryti, tai tiesiog prisėdu ir padarau. O daryti tikrai yra ką, idėjų čia netrūksta.

– Kiek žinau, dabar patys žaidėjai yra sukūrę „neoficialų eRespublikos API“ kuris naudojamas kaip pakaitalas vietoj nebeveikiančio oficialaus duomenų šaltinio. Ar yra tekę jį išbandyti ?
– Neoficialių API nenaudoju, nes tai tiesiog dar vienas nepatikimas tarpininkas. Galima sakyti, kad pats esu padaręs neoficialią API.

– Kokia tavo nuomonė apie „egov4you PulseProject“, „eRepublik Advanced“, „eRepublik Plus“ ir panašius naršyklinius įskiepius, kurie daugiau ar mažiau dirba su žaidėjų duomenimis ?
– Įskiepių nenaudoju dėl saugumo. Įsirašęs JS įskiepį, atveri kelią jo kūrėjui prieiti prie tavo žaidimo paskyros.

– Gal yra pasitaikę „nudegti“ naudojant kažką panašaus? Ar užimamos aukštos valstybinės pareigos įpareigoja elgtis ypač atsakingai ?
– Dėl įskiepių nudegti neteko. Nenaudoju, nes kūrėjas, įterpęs nedaug kodo į įskiepį, gali sužinoti tavo slaptažodį, nusisiųsti sau tavo aukso ar šiaip daryti bet ką su tavo paskyra. Be to, įskiepiai yra uždrausti erepublik.com administracijos.

– Įvairias skaičiuokles turbūt naudoja dauguma žaidėjų. O kur yra naudojami statistiniai duomenys? Ir kam jų labiausiai reikia? (mano paties pirmas realus susidūrimas buvo, kai LK akademijos vadai „pagąsdino“, kad labai lengva sukontroliuoti, kaip kursantai augina jėgą ir patirtį...)
– Lietuvos Kariuomenei vykdant misijas, kariai registruojasi į GoogleDocs skaičiuoklę. Ten ir naudojami duomenys iš erep.n4.lt.
– O atsekti, ar kyla kursantų jėga, galima paprasčiausiai pažiūrėjus jėgų pokyčius tarp dienų.

– O kas užsako SD duomenų surinkimą ir analizes ? Kokios gi yra tos statistikos departamento „virtuvės paslaptys“ ?
– Paslapčių jokių nėra. Turi duomenis, juos analizuoji.
– SD pagal teoriją turėtų užsakyti CP, bet taip retai būna. Analizės dažniausiai daromos kai yra laiko, dėl įdomumo.

– Po dviejų su viršum žaidime praleistų metų vis dar pakanka motyvacijos ?
– Iš tikro motyvacijos labai trūksta. RL dirbu panašų darbą, tad grįžus po darbo dienos nelabai norisi kažką tokio pačio daryti. Pvz, jei kasi duobę 8h per dieną, tai grįžęs namo savo malonumui tu tos duobės vėl nekasi.


Kudos axemui už pradedančiųjų labui paskirtą brangų savaitgalio laiką.
Dabar aš bent jau tvirtai žinau, kad jėgos treniruotes iš tikro reikia lankyti kasdien.

„Faktas, kad esate paranojikas, dar nereiškia, kad niekas jūsų neseka...“
Joseph Heller. Catch-22
 

Comentários

i.G33K
i.G33K Dia 1,827, 15:01

Pirmo komentaro vieta užimta.
This place is intentionally occupied.

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Dia 1,827, 15:41

antra neuzimta.
Votado

Tautis_LT
Tautis_LT Dia 1,828, 23:11

trečias komentaras būtų buvęs laisvas, bet norėjau padėkot autoriui už įdomų interviu. Galėjo tik būt ilgesnis, nes axemas kuklinasi dėl erep.n4.lt - juk po truputi gana daug naujienų pridėjo (iš svarbesnių: biudžeto sekimas, balsavimo sistema). Įdomu būtų kas vis dėlto tą motyvaciją vis dar palaiko, jei jau duobių kast nebesinori :DD

ai ir axemai, jei skaitai, klausimas - ar įmanoma sekt org finansų judėjimus? pvz ar su org buvo prekiauta MM. vienam čate diskutavom apie tai

DrMonte
DrMonte Dia 1,828, 00:42

Tautis_LT, teoriškai nėr kas veikt, praktiškai - vėl griovys nuo tvoros iki pietų. :+D

freshas
freshas Dia 1,828, 03:16

Vote, sėkmės toliau studijuojant

Funnyte
Funnyte Dia 1,828, 03:50

Gera pradžia, gera citata.🙂

auris0
auris0 Dia 1,828, 04:36

Gera pradžia, sėkmės rašant kitus straipsnius!

kleitas
kleitas Dia 1,828, 07:00

sėkmės ...

Povilas1989
Povilas1989 Dia 1,828, 08:26

Ačiū autoriui:)

Kk1boRg...
Kk1boRg... Dia 1,828, 10:07

V

Kursis Kurenas
Kursis Kurenas Dia 1,828, 11:09

o/

karabambala
karabambala Dia 1,828, 11:45

jop. citata gera

miestiete
miestiete Dia 1,829, 07:33

Gera interviu, puiki citata! 😉

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.