[Penguin] Логіка логічних

Day 2,055, 00:48 Published in Ukraine Ukraine by Zmenko

Прочитав на днях одну статтю. Не те, щоб вона сильно зачепила мене чи мала якусь важливість, просто співпало так, що нещодавно думав над темою, описаною нижче.
Часто кажуть, що ерепа складається з трьох частин-модулів: економічного, військового та політичного. Окремою такою складовою, яка пов’язує ці три частини є медіа — газети, коментарі, шаути. Особисто для мене медіа, або так звана "соціальна" складова є найціннішою.
Як і в реальному житті, так і тут медіапростір є потужним джерелом інформації, тут є як серйозні видання, так і дрібна "жовта преса".

Є ще один тип персонажів, котрі діють за принципом “пью бурду, несу ерунду” і постять в газети щось таке, що тільки при сильному бажанні можна назвати статтею. Окремо також слід відмітити доволі сумне явище як неграмотність, хоча в кожного до цього є своє ставлення. На мою думку, писати неграмотно — це неповага до читачів, мови якою розмовляєш, до самого себе, врешті-решт, хоча це є особистою справою кожного.

Відрізнити приступ графоманії від нормальної статті можна доволі легко. При цьому інколи кількість голосів часто не відповідає її адекватності, хоча після того, як перестав працювати votersclub, такі випадки, на щастя, порідшали. Найчастіше такі статті вміщують в собі елементи "кухонної" філософії, яка плавно переходить в абсурд. Страждають цим найчастіше статті викривальницько-покривальницького змісту, псевдоаналітичні та пропагандистські статті (обов’язково зі своїм власним, унікальним баченням ситуації) та статті новачків. Власне, для останньої категорії я й пишу свою статтю.
Для того, щоб написати хорошу серйозну статтю, яку буде приємно читати, потрібно мати вміння мислити логічно. "Мислити логічно". Інколи люди кажуть ці слова, не маючи уявлення що являє собою логіка та як правильно нею користуватися.

Логіка є потужним засобом, за допомогою якого доводяться правильність чи неправильність думок, тверджень чи теорій. Цеглиною логіки є аргумент — судження, покликане довести істинність. Як показує практика, коли закінчуються аргументи, опоненти переходять до "ad hominem" - аргументів, основаних не на суті розмови, а на особистості опонента.
Традиційно логіка ділиться на два види — дедукція та індукція. Любителі Шерлока Холмса мабуть, одразу згадали його дедуктивний метод, однак насправді нічого спільного з дедукцією в традиційному сенсі він не має. Дедукція, якщо коротко — це перехід від загального до конкретного. Канонічний приклад, який полюбляють використовувати при поясненні суті дедукції: всі люди смертні, Сократ — людина, відповідно, Сократ — смертний. Якщо подумати, то стає очевидною причина, по якій дедуктивний метод відомого детектива не є таким — порядок логіки не такий, оскільки в ньому вже відомий кінцевий результат. Іншими словами, приклад дедуктивного методу Холмса: всі люди смертні, Сократ — смертний, значить Сократ — людина . Індукція є протилежністю дедукції, перехід від конкретного до загального: Сократ — людина, Сократ — смертний, отже, всі люди — смертні. І тут можна помітити, що дедуктивна логіка, як правило, є найбільш правильнішою при аргументації, оскільки індукція та абдукція (інша назва дедукції Шерлока Холмса) часто дають хибні результати. Як приклад, можна привести старий анекдот (вибачайте за нецензурщину):
Іде вовк по лісу, бачить — сидить заєць на пеньку, читає журнал. Підходить і питає:
- Заєць, що читаєш?
- Та ось... журнал "Логіка логічних".
- А це як?
- Ну ось дивись. В тебе сірники є?
- Ну...є.
- Якщо є сірники, значить ти куриш?
- Ну...курю.
- А якщо ти куриш, значить і випиваєш?
- Ну так, випиваю.
- А коли нап’єшся з лисицею спиш?
- Ну...буває.
- Ну от, бачиш, значить ти не п*дарас!
Вовк зрадів, вигнав зайця, забрав журнал, сидить сам читає.Тут підходить ведмідь і питає:
- Вовк, що читаєш?
- Журнал, "Логіка логічних".
- Це як?
- Ну от дивися...в тебе сірники є?
- Немає.
- Ну от, значить ти п*дірас!
🙂

І наостанок — думайте, перед тим як щось написати.

Для шаутів:
[Penguin] Логіка логічних
http://www.erepublik.com/en/article/-penguin-1-2286898/1/20