[NM] Socialinis žaidimo modulis

Day 2,547, 12:14 Published in Lithuania Lithuania by Naujoku Ministerija



Sveiki visi. Su jumis vėl NM Zender 14.

Kai kurie žmonės eRepublik vadina kariniu žaidimu, kiti socialiniu, treti ekonominio pobudžio (bent jau seniau). Daugelis žmonių paklausti kodėl žaidžia šį žaidimą atsako, kad dėl sutiktų žmonių. Taigi, jau tikriausiai supratote, kad šis straipsnis- apie eRepublik socialinį modulį.

Pradžia

Nauji žaidėjai neiškart randa pagrindines bendravimo terpes. Pirmieji Juos užkalbinę dažniausiai būna partijų nariai, siūlantys prisijungti. Tai natūralu, nes visos partijos ieško naujų narių. Tačiau juk nebūtina sutikti vien dėl to, jog tai pirmas žmogus Tau parašęs. Tačiau tai jau kitos peripetijos...
Drąsesni naujokai bando ieškoti mokytojų ar mentorių. O drąsiausi- praneša apie savo egzistavimą straipsnio komentaruose. Nuo to viskas ir prasideda.

Antras etapas. Mokytojai ir akademijos

Jei susisieki su naujokų mokytoju ar mentoriu- gali gauti visą reikiamą informaciją apie žaidimą. Po to dažniausiai gauni patarimą prisijungti prie kokios nors akademijos, juk didesnėje bendruomenėje ne tik įdomiau, bet ir būsi dar geriau informuotas. Būtent nuo čia naujokai išplaukia į daug didesnius vandenis.

Partijos, bei feed'ai

Tarkime, kad jau susiradote sau tinkamiausią politinį darinį. Čia kaip ir kariniuose būriuose egzistuoja bendravimas. Jeigu dar nepastebėjote, Jums iškart prieinami partijos/MU feed'ai. Juose matysite kitų žmonių paliktas žinutes, kurias galėsite ne tik skaityti, bet ir komentuoti bei votinti(tik partijos feed'e). Juose jau prasideda aktyvesnis bendravimas, tačiau jis nėra toks patogus greitam bendravimui. Tai privertė naudoti kitas, išorines žaidimo atžvilgiu komunikacijos priemones. Apie kurią kiek vėliau.

Shoutai

Laikui bėgant susirasite vis daugiau draugų eRepublike. Jie karts nuo karto ką nors parašo draugų feed'e. Tai gali būti pasigyrimas laimėjus medalį, straipsnio reklama ar kariniai nurodymai. Būtent per shoutus Jūs operatyviausiai gausite informaciją. Dėl to patariama draugų sąraše turėti savo šalies Prezidentą, bei aljanso Generalinį Sekretorių. Taip būsite labiau informuoti. Be minėtųjų dalykų shoutuose galima tiesiog linksmai bendrauti, galbūt kurti ryšius su užsieniečiais, kas gali praversti ateityje 🙂.

Skype ir IRC

Kaip ir minėjau, ne visi žaidėjai patenkinti dabartine eRepublik bendravimo terpe. Taigi, vienu metu dalis žaidėjų pradėjo naudotis IRC ir Skype. Populiaresnis yra IRC (Internet Relay Chat). Jį naudoja didžioji dalis eRep žaidėjų pietų ir vakarų Europoje, bei Amerikos kontinentuose. Tuo tarpu Skype naudoja Šiaurės- rytų Europos šalys. Tai pagrinde mes, latviai, rusai, baltarusai. IRC ir Skype pokalbių kambariuose vyksta dauguma dalykų- nuo partijų narių bendravimo, iki tarptautinių derybų. Naujokams eLietuvoje yra sukurti du oficialūs pokalbių kambariai. Juose paliekamos nuorodos į naujokams naudingus straispnius, taip pat jie gali sulaukti atsakymų į rūpimus klausimus.

Kodėl verta naudotis išorinėmis bendravimo priemonėmis

Daug naujokų nėra linkę naudoti papildomų programų šiam žaidimui. IR BEREIKALO. Visai neseniai panaršęs po Erepublik.lt forumą radau puikų Nutzz argumentą, kuris viską pasako:



Na, bet spręsti kiekvienam pačiam..

Su Jumis buvo NM Zender 14.

Iki

o/



Užsukite į specialiai jums sukurtą Bibliotekėlę - čia rasite daug naudingos informacijos apie žaidimą.