Fundo lig/desl

Join the new world

 

[EA Gazetesi] Türkiye ve Dünyadan Son Gelişmeler !!!

Dia 2,183, 02:38 Publicado em Turkey Turquia por simsekcountrYeni bir günden daha sizlere merhaba, Bugün gazetemizde Çin meselesi ve dünyanın şu an ki durumunu anlatan bir yazı kaleme alacagız.

Son zamanlarda Türkiye'nin aktif savaşının olmaması, oyunun durağanlaşması gibi sebebler yüzünden eTürkiye vatandaşları oyuna yeni bir heyecan isteğinde bulunuyor. Hükümet yaptıgı kamu araştırmaları ve anketlerle bu isteği doğrularken, kapalı bir havzada bulunan Türkiye'nin nasıl saldırı gerçekleştireceği tam bir muamma.

Ancak gelen son bilgiler Türkiye'nin Çin'e saldırı girişiminde bulunabileceği konusunda yoğunlaşırken bu durumun gerçekleşmesi bir hayli zor gözüküyor. Çevresinde saldıracak ülkesi de olmayan Türkiye bir süre daha beklemek zorunda kalabilir. Aynı zamanda CoT'un dağılma evresinde oldugu, TWO'nun da tek başına kalamayacagı için bir süre sonra dağılabileceği ve yeni birliklerin ortaya cıkabileceği şu günlerde girilecek bir savaş Türkiye'yi zor duruma sokabilir.Türkiye Çin'e olan saldırı ihtimalini düşünsede bunun olamayacagını, daha doğrusu çok zor oldugunu söylemiştik, bu kısmı biraz açarsak.

Öncelikle Çin %100 bonusları olan ve bu durumda uzun süredir bulunan bir ülke, Türkiye ise bonus eksiği olan ancak yinede %100 'e yakın konumda olan bir ülke. Bu durumda şartlar eşit sayılabilir.

İki ülkede uzun bir süredir savaş yapmasada Çin çok daha uzun bir süredir bu konumda ve ayrıca yardım ettiği bir ciddi savaş yok, aksine Türkiye yakın zamanda destek amacıyla birçok savaşa katıldı. Bu şartlar altında bar stogu daha fazla olan ülke Çin.Diğer yandan Türkiye dağılmış bir ülke konumunda, yurt dısında birçok oyuncusu mevcut, hatta Türkiye'den daha az bonuslu ülkelerde çok sayıda oyuncusu eTr'den bagımsız takılıyor. Çin'de ise tam tersi bir durum söz konusu. Dısarı fazla oyuncu çıkısı yok.

Vurulan damagelere baktıgımızda Türkiye 7 milyar civarında vuruş gücüne sahip iken Çin 6.3 milyar vuruş gücünde. Daha doğrusu bu miktarda vuruş yapmış durumdalar. Tabi bu veriler nominal oranları vermekte. Reel değerler Çin'in vuruş gücünün şu şartlar altında Türkiye'den fazla olacagını gösteriyor.

Şu şartlar ne derseniz, ülke dısında olan oyuncuların varlıgı, savaşlarda CO durumuna göre vuracak oyunların Türkiye'de daha fazla olması, açılacak savaşata mpp kaybı, açılacak savaşa destek olacak ülkelerin azlıgı gibi...

Sonuçta Türkiye gereksiz yere sadece heyecan amacıyla bir ülkeye saldırmış olacak ve dış ülkeler Çin'e daha çok destek verecek. Çin'i sevmeyen ülkeler bize yardım edecek olsada uzun vadeli olmayacak, bu savaş iki ülkeyide yıpratacak, Türkiye bonus kaybının yanında AS yapmak için biriktiği stogu kaybedecek, ciddi bar ve gold kaybı yaşanacak, yeni oyun sisteminin gelmesine 1 ay kala bu yeni sisteme kötü bir giriş yapmış olacak.İşin en ilginç kısmı ise savaşın kazanılması halinde Türkiye hiçbirşey kazanmayacak sadece oyuna heyecan gelmiş olacak ve uzun süre Çin'i işgal altında tutamayacagı için bir süre sonra mecburen geri çekilecek.

İşin aslına bakacak olursak Çin güçlü bir ülke ve oyuna heyecan için tercih edilmesi oldukça anlamsız olacak bir konumda. Yapılacak saldırı Türkiye'nin imajınıda zedeleyecek olup, yeni şekillenen CoT'suz dünyada Türkiye'yi tarafsız oldugu konumdan taraflı bir konuma getirecektir.

Peki Türkiye nereye saldırabilir?

Aslına bakarsanız bu konuda ciddi bir gözlem yaptık ancak şu an ki sistemde Türkiye'nin saldırabileceği bir ülke kalmadı. Çok çok önce yazdıgımız bir makalede bunu dile getirmiştik. Bir çok ülke AS yapmakta ve dünyaya yayılmakta, Türkiye'de eğer yapacaksa geç kalmamalı, aksi takdirde dünyada AS için ülke kalmayacak.

İşte geldiğimiz noktada tam olarak bu. Dünyada ülkeler oldukça yaygın durumda ve geniş topraklara sahip. Arjantin Güney Amerika'yı kapatıyor, Kuzey ise İspanya ve ABD arasında paylaşılmış durumda. Polonya Uzakdoğu'ya kadar inmiş, tatilini yapmakta. Avrupa'ya zaten saldıramayız. Afrika ise ülkesiz bir kıta. Sadece güney afrika bölgesi var ki o bölge Lazokrasi ve Arjantin arasında çekişmeye neden oluyor. Bulundugumuz bölgede ise zaten biz varız. Avusturalya kıtası ise müttefikimiz olan ülkede.Görüldüğü üzere saldıracak ülke yok ve bunun sorumlusu oyunun kendisi. Ülkelerin yayılmacı politkalarına izin veren, işgalin kolay oldugu bu sistem oyuna ciddi zarar vermeye devam ediyor. Ya sistem değişecek yada bu süreç böylece kalacak. Şu bir gerçekki bir zamanın EDEN X Phoenix çatışması gibi bir düzen sağlanmak istiyorsa, önemli bölge sayısı azaltılmalı.

Sadece bazı bölgeler bonus vermeli ve bu bölgeler güçlü ülkelerin arasında olmalı. Polonya ve Sırbistan'ın arasında olacak bir bölge bu iki ülkeyi karsı karsıya getirecek ve böylece güç bölünmesi yaşanacaktır.

Ne varsa v1 döneminde var ve Plato'nun yapması gereken tek şey geçmişe bakmak. Ancak Plato daha dün yaptıgı hatayı hatırlamazken v1 dönemini nasıl hatırlayacak ...?

Belkide yapılacak şey ingilizcesi olan oyuncuların açacagı makaleler ve foruma yazacagı yazılarda gizlidir. Özellikle gold satın alan oyuncularımızın.Ve Plato'nun son süprizi. Aslında beklenen bir gelişmeydi. Erepublik'in 6. yılına gireceğimiz şu günlere özel etkinlikler yapılacak. 18-24 Kasım tarihleri arası bize özel bazı süprizler var.

Her antrenmanda %6 daha fazla str, 6 gün boyunca extra 6 str ve 6 gün boyunca büyük promosyonlar,ödüller ve fırsatlar bizi bekliyormuş. Şu an çok mutluyum.

Kara cuma olarak belirttiği 29 kasım 2201. gün ise büyük indirimler ve yine büyük fırsatlar varmış.

Belkide en önemlisi ise o özgürlük savaşcısı olarak adlandırdıgı bir yenilik. Altın ve madalya kazanabileceğimiz bir düzenleme. Belkide yukarda bahsettiğim ülkelerin yayılmacı politikalarını engelleyecek bir düzenleme gelecek. Özgürlük savaşçısı isminin bilinçli seçildiği açık. Birçok ülke işgal altında ve uzun süredir silik durumda. bu da demek oluyorki 29 kasım'a doğru bu ülkeler özgürlüğe kavusabilir. Çin saldırısını bir kez daha düşünmek için bir neden daha.

Ve zaten devam eden haftalık turnuvaların devam edeceğini belirtmiş. Liderler tablosunun daha da gelişeceğine yer vermiş.

Yeni yıla az kaldı ve anlaşılan kasım sonu gelecek yenilikler ve aralık sonu yada 1 ocak gibi gelebilecek ciddi değişimler oyunun çehresini değiştirecek. Sizde hazırlıklı olarak bu tablodan daha çok yararlanabilirsiniz.

Gold biriktirin, Elinizde bar ve bazuka tutun, şunu unutmayın her büyük turnuva öncesi (haftalık olanlar hariç) plato elinizdekileri almak için önce küçük bir balık takar oltanıza, eğer o balığa kanmazsanız ardından gelecek büyük balıgı yakalayabilirsiniz.

Muhtemelen önümüzdeki turnuvalar iyi ödüller verecek ve sizlerin bazuka ve enerji barlarınızı harcatmaya çalışacak. Oyuna gelmemeye özen gösterin.

Ekmek ve silah her daim elinizde olsun. özellikle bu günlerde ucuz olan bu ihtiyaclarınızı stoklamaya çalısın.

STR binası geliştirecekseniz acele edin, şirket, depo gibi alımları erteleyin. Savaşlarda FF dısı vuruş yapmayın.

Bunlar bizim önerilerimiz, en son kararı tabi siz vereceksiniz. Umarız iyi ve güzel bir oyun bizleri bekler. EA Gazetesi olarak makale yazmadıgımız veya azalttıgımız doğru ancak sebebini söylemeye gerek yok. Oyunun durgunulugu herkese yansıyor ve yazacak birşey olmayınca bizede susmak düşüyor.

Saygı ve sevgi ile;

EA Gazetesi
simsekcountr★★★ EA Gazetesi ★★★

erepublik.com/en/article/2339410/1/20

★★★ CHAIN SHOUT ★★★
 

Comentários

Sayzek
Sayzek Dia 2,183, 02:44

pirinc +++++ 😁

simsekcountr
simsekcountr Dia 2,183, 02:48

Successfully transferred 10 item(s) to Sayzek.

gfsoak
gfsoak Dia 2,183, 02:46

ikinç..

Rale0
Rale0 Dia 2,183, 02:57

üçünç

lifee0veer
lifee0veer Dia 2,183, 03:01

dordunç

Hero Turka
Hero Turka Dia 2,183, 03:02

çok güzel makale eline sağlık : )

G0CHO
G0CHO Dia 2,183, 03:03

inş anlayan olur...

BahadirHan.
BahadirHan. Dia 2,183, 03:03

V

KaRaBeLa48
KaRaBeLa48 Dia 2,183, 03:04

yine EA yine süper teşekkürler şimşek karşims 🙂

traing indirimi ne zaman gelcek onu da söyleyin kankişler 🙁(

Daario Nahariis
Daario Nahariis Dia 2,183, 03:05

v

man of rising
man of rising Dia 2,183, 03:07

aferdesiniz ona saldırma buna saldırma. bekle ay sonra saldır. 1 ay geçince daha da bekle. onu yapma bunu yapma. Arkadaş oyun bu. oyun ne için oynanır zevk almak için. onu yapma bunu yapma neyden evk alacağız biz.
leventzummi diye bir çocuk vardı. onun zamanında ne güzel eğleniliyordu.. Hayır yani silinsen ne olur slinmesen ne olur.
Ayrıca çinde ki oyuncuların tahminiimce büyük kısmı bonuslar için orada. ne yani ülke el değiştirse ne olur onlar için değiştirmese ne olur? Politi düşünmeyi bırakıp call of duty oynar gibi düşünün şu oyunu biraz bakın o zaman nasıl zevk alıyorsunuz 🙂

bu arada şimşek okudum yazı yazdım pirinçi kaybettim sal gelsin.

simsekcountr
simsekcountr Dia 2,183, 03:09

bende savaş istiyorum ama gazete yazarken kişisel düşüncelerimi katamam. 😉

Sultan Mehmed the Conqueror
Sultan Mehmed the Conqueror Dia 2,183, 03:07

Yine güzel bir yazi. Eline sağlık

Sultan Mehmed the Conqueror
Sultan Mehmed the Conqueror Dia 2,183, 03:07

Yine güzel bir yazi. Eline sağlık

Umit the Cepni
Umit the Cepni Dia 2,183, 03:11

v

M0Sey
M0Sey Dia 2,183, 03:12

Emeğine sağlık

BilgeKagan69
BilgeKagan69 Dia 2,183, 03:17

votado o/

SuLTaN BaYBaRSS
SuLTaN BaYBaRSS Dia 2,183, 03:34

sonuna kadar okudum gözel olmuş

EfelerDiyari
EfelerDiyari Dia 2,183, 03:50

Ellerine saglık.

lDarkGhostl
lDarkGhostl Dia 2,183, 04:27

Eline sağlık. Voted.

super soldier
super soldier Dia 2,183, 04:28

vote
emeğine sağlık

alpars
alpars Dia 2,183, 05:56

o7 faydalandım

YOK3D1C1 TR
YOK3D1C1 TR Dia 2,183, 06:31

Voted

metalikcry
metalikcry Dia 2,183, 07:01

votado
Eline aklına sağlık

starcrossd
starcrossd Dia 2,183, 07:16

v

MoRiNKuShi Dia 2,183, 07:31

Comentário apagado

MoRiNKuShi
MoRiNKuShi Dia 2,183, 07:33

Hükümet ve MSB savaş için henüz zamanı değil ayrıca hakkaten çok yanlış bir ülke çin ayrıca ilginç olan adamların anketlerinde Türkiye genelde hep en sevilen ülkeler arasında 🙁

BraweHeart
BraweHeart Dia 2,183, 07:59

Oylandı eline sağlık 🙂

OzgZgr
OzgZgr Dia 2,183, 08:55

v

Mete Arhan
Mete Arhan Dia 2,183, 11:04

çok iyi makale şimşek.

o7

Kutluk Bilge Kul Vandheer
Kutluk Bilge Kul Vandheer Dia 2,183, 11:48

sirplus mu yönetiyor ülkeyi de, başgan biad etmiş

ALPARR
ALPARR Dia 2,183, 12:16

şampiyon cok aydınlatıcı ve fikir veren bi makale olmuş cok profesyonelce v184

MrChow
MrChow Dia 2,183, 14:16

eyvallah şimşek karşim

tahaua
tahaua Dia 2,183, 15:11

ibretlik yazmışsın şişmek şukular şelale

musmims
musmims Dia 2,183, 16:38

bu adam oyunu bırakırsa demekki vakti geliyo benim için de bırakmanın 🙂

zoologic
zoologic Dia 2,183, 20:18

Oglum tek basima tek ordu olarak Lazokrasiyi yendim. No mention=no vote.

Quedyn
Quedyn Dia 2,183, 21:25

Emeğe saygı.

YutuKaron
YutuKaron Dia 2,183, 21:47

Ellerine saglik

crazy.ottoman
crazy.ottoman Dia 2,184, 23:05

Eline Sağlık

KITAR0
KITAR0 Dia 2,184, 23:24

v

Machiavelli
Machiavelli Dia 2,184, 03:31

freedom fighter için madalya geliyormuş, isyan savaşlarındaki dmga bakacak heralde (yalnızca isyan kuvvetlerinden savaşıldığında)

Denix90
Denix90 Dia 2,184, 04:18

v

EmreOZGULER TR
EmreOZGULER TR Dia 2,184, 05:05

Emeğe saygı,oylandı.

dudayev64
dudayev64 Dia 2,184, 08:02

vVv o7

Mert Korkusuz
Mert Korkusuz Dia 2,184, 10:05

yeter artık be abone oldum sonunda dayanamadım bu oyuna anlam katan EA gazetesi sen bi oyun yap bu eruplic i bırakıp gelebilirim o derece..

Kotiora
Kotiora Dia 2,184, 10:06

voted

DOMDOM71
DOMDOM71 Dia 2,184, 13:05

v+s

aslanozkan
aslanozkan Dia 2,185, 23:37

oylandı,iyi çalışma.

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.