ΧΑΟΝΕS

Day 2,247, 07:35 Published in Greece Croatia by VOREIOHPEIROTHS

CAPO VERDE-ΧΑΟΝΕΣ 1-5
Δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη των χαόνων που κατέβηκαν στο παίχνιδι με αρκετές ελλείψεις.
Tο ματς ξεκίνησε με την ομάδα της capo verde (λόγω εμπειρίας γηπέδου) να πιέζει ασφυκτικά την άμυνα των χαόνων,με τους τελευταίους να προβάλουν σθεναρή αντίσταση.
Στο 15 λεπτό μετά από υποδειγματική αντεπίθεση οι χάονες άνοιξαν το σκορ.Ο σκιαδάς δίνει κάθετη πάσα στον νατσιολάρη που κινείται στα όρια της μεγάλης περιοχής και εκτέλωντας άψογα το 1-2 με τον διαμάντη,βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα γράφοντας το 1-0..
Το 2-0 για την ομάδα των χαόνων ήρθε 10 λεπτά αργότερα.Ο σπ.κάλτσης κάνει την παράλληλη σέντρα και ένας αμυντικός της capo verde εστείλε καταλάθως την μπάλα στα δύχτια της ομάδας του.
Στο 30' ο στασινός μείωσε σε 2-1 μετά απο υπέροχη ατομική προσπάθεια και σουτ στο 'γάμα' της εστίας του κοντού.
Το 3-1 ήρθε στο 37' και πάλι από τον νατσιολάρη με πλασέ, μετά από γέμισμα στην καρδία της
μεγάλης περιοχής των αντιπάλων και λάθος συννενόηση αμυντικού και τερματοφύλακα..
Το 4-1 γράφτηκε στο 74' από τον σπ. καλτση με άψογο διαγώνιο σουτ στα όρια της μεγάλης
περιοχής
Ο επίλογος του ματς γράφτηκε από τον στέργιο στο 85', ο οποίος μετά από ωραία ατομική
προσπάθεια και γύρισμα του νατσιολάρη έγραψε το τελικό 5-1..
MVP της αναμέτρησης ο νατσιολάρης ακολουθούμενος απο τον διαμαντή στο ντεμπούτο του με την