Fundo lig/desl

Join the new world

 

Претседателска кандидатура [BucephalusIII] 2 ДЕЛ

Dia 1,902, 13:53 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Macedônia (ARIM) por BucephalusIII

Добро утро,ден и вечер сакани и најубави мои!

музичка подлога

Поради големиот интерес од многумина играчи и прашањата на тема како да излеземе од кафез која ни е наметната неколку месеци наназад се решив поради големо разбирање до сите вас да искочам јавно со она што ќе биде моја главна преокупација на таа тема, нормално, доколку бидам изгласан за нареден Претседател на еМакедонија.

Моменталната ситуцација гледана на мапа:
Од овде може да видиме и заклучиме дека кога и да е ќе се затвори војната со Јужниот сосед а потоа за нас постарите играчи позната приказна е да истите се ослободат пред избори за конгрес...и сето тоа да тера во недоглед или со други зборови пинг-понг/тенис војна.Она што мене ми падна во очи е моменталното развивање на настаните на исток од нас - каде Бугарија заедно со нашиот сојуз CoT или Circle of Trust ја презентира константно својата надмоќност во текот на последниов месец. Тоа беше и знак дека ни се отвара една моментална варијанта или шанса а тоа е да конечно тргнеме на исток преку Турција и да го досегнеме Иран каде после меѓусебен договор со Иранската власт (во моментов пријателска кон нас) да се прошетаме надолу по нивниот западен брег (што значи само ќе поминеме или прошетаме на нивна територија) и да се укотвиме околу следните региони:

По оваа прошетка и со самото пристигнување до оваа дестинација ни се отвора можноста да се најдеме на еден вид крстосница - што значи многу варијанти за нас во иднина и секако поинтересни моменти во играва.

Ова е она што со денови сум го работел како план и кој сум го презентирал лично на повисоките луѓе во наата алијанса и кои едногласно се сложија за наша поддршка околу целата кампања преку која лично мислам дека е најмногу поради причината што ќе се растеретат приоритетите на истата поради една од најаките битки можеби во оваа игра а тоа е помеѓу нас и Јужниот сосед.
Затоа со мојот иден тим неколкупати се консултирав и во моментов се нафативме односно го започнавме да ја реализираме оваа кампања уште од пред некој ден.

Секое добро!

BucephalusIII

о> 

Comentários

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 13:54

Претседателска кандидатура [BucephalusIII] 2 ДЕЛ

http://www.erepublik.com/en/article/-bucephalusiii-2--2206153/1/20

ZecOrigins
ZecOrigins Dia 1,902, 13:55

o/

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,902, 13:56

o7

Angelique.A
Angelique.A Dia 1,902, 13:56

: *

CAT DADDY
CAT DADDY Dia 1,902, 13:57

Odobreno od MNA !!!

RidleR MKD
RidleR MKD Dia 1,902, 13:59

o7

B a z e
B a z e Dia 1,902, 13:59

v

Wendy Power
Wendy Power Dia 1,902, 14:00

\o/

Aliss Wonder
Aliss Wonder Dia 1,902, 14:00

o/ odobreno i od Aliss xD

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Dia 1,902, 14:00

фул суп XD

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Dia 1,902, 14:02

o7 Лично ќе потрудам да успее ова што ти го посакуваш но преку Турција ќе биде тешко да се дојде до таму подобро би било да се договориме со Србите да ни ги отстапат регионите во Саудиска Арабија и од таму да одиме уште поисточно се до Индија и ако сме во можност да и помогнеме на Индија во бркањето на Хрватска од таму и нејзино враќање на Балканот :PP

MkdVojvoda
MkdVojvoda Dia 1,902, 14:02

o7

Vesko Petkov
Vesko Petkov Dia 1,902, 14:02

CHINA HERE WE COME
o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dia 1,902, 14:02

добар план и конечно некој со муда да проба да го реализира.... ме потсеќа на оној за кој јас се борев кога сменивме главен град во Red Sea Coast (она што сега Бугарите си го направија).

+ после може пинг-понг да си играме со Грците до кога сакаме со стабилни и повеќе ресурси, без некој да кука за тенкови или да бега од МКД за ресурси.

Поддрша, заддршка и заппршка за кандидатурава!

одобрено од советникот! : )

TRTE T
TRTE T Dia 1,902, 14:05

o7

Aexil Kong PRC
Aexil Kong PRC Dia 1,902, 14:10

nasiot sleden CP

do sega ne sum zgresil : D

Trajce Petkov
Trajce Petkov Dia 1,902, 14:12

oJ

BlackMK
BlackMK Dia 1,902, 14:18

Јелена Розга каже:
http://fotografija.com.mk/G8i

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Dia 1,902, 14:18

o7

Alexander Macedon
Alexander Macedon Dia 1,902, 14:20

o7

Aquilamk
Aquilamk Dia 1,902, 14:21

konecno zabava xD

mixail95
mixail95 Dia 1,902, 14:21

voted because miss tinker bell told me to

3v3rything
3v3rything Dia 1,902, 14:22

Веруваме во тебе !
о/

IronLionMK
IronLionMK Dia 1,902, 14:26

o7

Kanopy
Kanopy Dia 1,902, 14:27

оооооо јеаааа
воте фор Буце брее

MACEDONIAN 9
MACEDONIAN 9 Dia 1,902, 14:27

Браво дечко! o/ xD

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Dia 1,902, 14:27

Тешко остварливо но вреди да се проба. о7

Ghost of Styx
Ghost of Styx Dia 1,902, 14:29

o7

interesno

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Dia 1,902, 14:33

А викаш многу си размислувал за планот, а ?

Не знам само како ти текна :О

Не е фино така, кога се преземаат туѓи идеи и се презентираат како свои

хмммм.....

GoodBeer
GoodBeer Dia 1,902, 14:36

Boban@
Da ne izmisli topla voda ? : )
Trebalo da si ja patentiras ''ideata'' .

SaveAss
SaveAss Dia 1,902, 14:40

o7

samo pazi na parite.

BlackMK
BlackMK Dia 1,902, 14:41

@SaveAss
Кои пари бе брат?? xD

Minino.
Minino. Dia 1,902, 14:45

HAIL CICKI!

ShadowStalkerr
ShadowStalkerr Dia 1,902, 14:49

Boban +1

Nikogas ne sum rekol na bilo koj sto kopiral ideja ako barem vo odreden del od teksot vo koj ja prezentira idejata spomne i od kade e taa ideja ....

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Dia 1,902, 14:50

o7
moze moze

i da samo zavisi kolku pari ni trebaat?

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Dia 1,902, 14:50

Планот е добар и возбудлив, ама Иран нема така лесно да се откаже од територии кои ги имаат во ОАЕ. Исто, треба да се преговара со Србите да ни го отстапат регионот „Источна провинција“ за да имаме 5 ресурси, а за толку имаме и вака. Потешката, ама подобра варијанта е Албанија, таму има 2 ресурси кои ние ги немаме, ама се виде дека не си стојат до зборот, не сакаа стабилен 1 регион, нека гнијат сега без конгрес ко се глупи.

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 14:57

Бобан пријателе прочитај уште еднаш на академијата неколку дена наназад што ти имам одговорено испод твојата напишана идеа како и на Шадоу.
Све што ми се мота во глава јас не можам да го пишувам на академија - па вие не сте ми мајка па ни татко а јас малолетник кој мора све да ви каже...

Она што јас го имав за план и неговиот почеток најдобро го знаат сите во CoT и само чекав на погоден момент кога ова да се реализира иако првично беше за атакување на северо-исток кон Украина/Молдавија.

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Dia 1,902, 15:04

Најинтересен ми е овој дел од "твојот план" :

"Ова е она што со денови сум го работел како план кој сум го презентирал лично на повисоките луѓе во наата алијанса"

Баш ми е мило за иејата што некој ќе се потруди да ја реализира. Се надевам дека и твојот против-кандидат ќе размисли да ја реализира доколку победи.

Немаш потреба да се понашаш толку арогантно и надмено, нели ?

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 15:09

Во ред бато, сакаш да ја едитирам?

Не ми е јасно зашто не можеш да сватиш дека ти се потпираш само на пораката во "академијата" и мислиш дека цел свет се врти околу неа....

Дојди малку на канал и отспиј неколку саат преговарајќи, тактизирајќи и помагајќи на сојузниците па после ела овде и ќе си направиме муабет од било кој домен на играва...

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Dia 1,902, 15:16

Да, апсолутно си во право. Едно е да се предложи идејата, а многу е потешко таа да се реализира.

Затоа и кажав: -Многу ми е мило што некој ќе се нафати да го направи тоа и да се извадиме од кафезот. Се надевам дека и твојот противкандидат ќе ја земе оваа идеја во обзир.

Но сепак ти упорно продолжуваш со тоа арогантно понашање.

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 15:20

"Најинтересен ми е овој дел од "твојот план" "

Бато гледам се повторуваш, еве и јас ќе повторам

"Не ми е јасно зашто не можеш да сватиш дека ти се потпираш само на пораката во "академијата" и мислиш дека цел свет се врти околу неа...."

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 15:22

И нормално, ќе ми биде драго доколку мојот противкандидат ја заврши оваа идеа во наредниот период заедно со неговиот тим.

Krvnikot
Krvnikot Dia 1,902, 15:55

Bobane, ne sme mavnale po edna odamna.... haha
Buce, kje isterame. Kje te izberat.
Fala mnogu.

CAT DADDY
CAT DADDY Dia 1,902, 16:10

Bobane vo ovaa igra ima milion resenija pa ova resenie samo tebe ti teknalo, tuku naprotiv ima dve do tri patista sto ni se otvaraat i site koi sme zainteresirani malce povekje kje gi vidime, a toa deka smo ti imas pravo na ovoj plan ne go vidov nigde napisano

thekoki
thekoki Dia 1,902, 16:12

!donate TheKoki

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Dia 1,902, 16:13

o/

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dia 1,902, 16:15

interesna ideja,pozz koj i da bide CP dolznost na site e da se pomogni da se pomeri od mesto situacijata posto ova so grcija veke pocna da zamara ...

smekerot
smekerot Dia 1,902, 16:33

Ако сакаме да бидеме до крај правични треба да кажеме дека во идејата на Бобан немаше музичка подлога : ) одсекогаш сум ја сакал Каролина Гочева ама сега у последно време ми изгледа некако многу анорексично ... гледав и ја рекламата за Пелистерка и баш се зачудив дека гола изгледа поубаво отколку облечена, обично кај жените е обратно.

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,902, 16:54

Сега, според вас испаднав крадец на идеи - што за мене лично е еднакво на најподол начин на манипулација со граѓаните на еМакедонија, и долку ова е вистина уште веднаш да се откажам во кандидатурава.

По се изгледа недоволно ме познавате од реалниот живот - ова за мене е смешно и неможам да се изначудам за што ме товарите .....навистина не можам

Колку пати да ви кажам дека освен таа академија (групна порака) има уште најмалку 200 канали каде со коваат планови за најразлични држави и интереси.

Од една страна ме обвинуваш дека сум манипулатор - а од друга дека сум арогантен???...по ѓаволите со вакви работи после сето тоа поминато време на играва и ова го дочекав да го видам.

БРАВО!

b u c a
b u c a Dia 1,902, 17:01

o7

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.