Fundo lig/desl

Join the new world

 

[Başbakanlık] Dönem sonu yazısı

Dia 1,904, 01:14 Publicado em Turkey Sérvia por Glyphe


Değerli vatandaşlar,

Sizlerin ve tabi silniy udarın partimize katılmasıyla, inci grubu iktidar koltuğunada oturmuş oldu.

Hükümetimiz bu dönem ülkemizde iç ve dış pek çok mesele ile mücadele etti. Dış politikada bazı noksanlıklar oldu. EDEN mesajlaşma grubunda başkanımızın sanıyorum yaşadığı problemler sebebiyle irtibatta zayıflama oldu.

Bunun neticesinde EDEN içinde Türkiyenin tavrı eleştirildi. Bazı yetkililerce bunun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığı tarafıma geldi.

Bizler bazı kadrolarda boşlukların doldurulması talebinde bulunmuştuk ancak EDEN içindeki yetkililer başkanımızın kendilerine dönüş yapmadığından bu kadrolara olan taleplerimiz ve diplomatik girişimlerimiz yarım kaldı.

Yeni başkana bu noktada oldukça iş kaldı ne yazık ki, umarım yeni başkanımız bu meselenin üzerine gidip sağlam adımlar atmak suretiyle bu kopukluğu düzeltir.

Bu noktada kendimize bir özeleştiri yapmış olduk. Elbette yaşanan dış sorunlar ülkeye bir takım negatiflikler getirmiştir ancak EDEN buna rağmen priolarında Tükiyenin cephelerini birinci olarak geçmiş ve müttefik desteğini sağlamışlardır.

Peki buraya kadar yaşananlardan sonra ülkemizin tekrardan geriye düşmesini nelere bağlayabiliriz. Bu konuyu geniş çaplı ele almak en doğrusu olacaktır. EDEN içinde yaşanan diğer gerilimlerin grup içinde halledildiği aşikar yalnız her üye devletin aktif savaş halinde olması sebebiyle yeterli askeri gücü temin edemedik. Bununla beraber Romanya intikam birliğinin Yunanistanın cephelerinde baskı kurması da eklenebilir.

İç meselelere değinmek bile yersiz olacaktır ki dönem boyunca her zaman medya ve grup kanallarında muhakkak bu konular irdelenmiş ve aşağı yukarı bir fikre sahip olmuşsunuzdur.

Yaşanan iç gerginliklerin cephelerde protesto niteliğine dönüştürülmesine ben bir askeri grup üyesi olarak değil bir Türk oyuncusu olarak her zaman garipsedim. Ama onların da elbette fikrine saygımız var. Mantıklarınca yaptıklarının doğru olduğuna inanmışlar ve hareket tarzları bu yönde olmuştur.

Hükümet olarak, genel tabloya baktığımızda iç ve dış siyasette başarılı olduk veya olamadık değerlendirmesi her oyuncuya göre değişecektir. Ve takdir her zaman oyuncuların olacaktır.

Kişisel olarak vicdanım her zaman rahat oldu. Görev süresi boyunca eksiksiz her kesimden oyuncularla birebir irtibatta kaldım. Kişi ve grup ayrımı yapmaksızın fikirleri projelere ve sorunlara çözüm arayışında olduk. Ekonomik imkanlarımızın yettiği sürece bu plan ve projelere destek olmaya gayret ettik. Meclis - Hükümet ikileminde politik çıkmazları yenmeye çalıştık. Verilen kanunların ve önerilen yasaların enine boyuna tartışılması ve fikri olarak her vatandaşın katılımını sağladık.

Tüm dönem boyunca bizlere kızan ve eleştiren oyuncular oldu. Onların fikirlerini de dinlemekten çekinmedik.

Görev süresi boyunca kırdığımız, üzdüğümüz kişilerde olmuştur. Neticede bir hükümet tüm ülkenin hükümeti olmasına rağmen herkesi elbette mutlu edemez. Ama biz makule yakın olmaya çalıştık.

Her bakan ve başkanımız bir şekilde görevlerini yürütmeye gayret etti. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak ülke menfaati için gayretle çalıştık ve inancım odur ki gayretlerimizin bir çoğu hedefine ulaştı.

Şimdi görev süremizin sonuna geldik ve bir sonraki hükümete bayrağımızı teslim ediyoruz. İnşallah tüm Türkiye için en hayırlısı olur ve her zaman dileğim Türkiyenin en iyi konumlara gelmesini istemektir.

Tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal ediniz. Şayet benim bir hakkım var ise o da helal olsun. Ve burasının bir oyun platformu olduğunu asla unutmayınız.

Saygılarımla.

Başbakan
 

Comentários

Glyphe
Glyphe Dia 1,904, 01:28

[Başkanlık] Dönem Sonu Yazısı

http://www.erepublik.com/en/article/-ba-bakanl-k-d-nem-sonu-yaz-s--2206981/1/20

Chain

tuPole
tuPole Dia 1,904, 01:28

Pirinç

O.G. Loc
O.G. Loc Dia 1,904, 01:29

ikinç

LAltes26
LAltes26 Dia 1,904, 01:36

beşinç

The Pun1SheR
The Pun1SheR Dia 1,904, 01:38

Makaleyi neden başkan yazmadı ?

OFLU ONUR
OFLU ONUR Dia 1,904, 01:42

Kısmen inci'nin yönettiği bir dönemin iyi geçtiği söylenebilir.Emeğinize sağlık arkadaşlar.

Glyphe
Glyphe Dia 1,904, 01:44

başkanımız online değil ben başbakan olarak yazdım kendiside takdir ederse yazar

Kutluk Bilge Kul abodededik
Kutluk Bilge Kul abodededik Dia 1,904, 01:47

voted

ekleyin la 31 arkadaşım var 🙁

Shockedycii
Shockedycii Dia 1,904, 01:48

hakkınızı helal edin

Zabcister
Zabcister Dia 1,904, 02:05

Tam bir destek alamadan bu yapılanlar bence başarılı idi. Biz ülke ve diğer şeylerin birbirine karışmaması öğrendiğimiz zaman başarılı oluruz. Ama reelde olduğu gibi burada da egolarımız her şeyin önüne geçmekte. ülke bile ikinci plana düşmektedir.
Yaptıklarınız için teşekkür ederim.

zappa
zappa Dia 1,904, 02:19

cephelerde protesto niteliğine dönüştürülmesine ben bir askeri grup üyesi olarak değil bir Türk oyuncusu olarak her zaman garipsedim. demişsin

bu şumu demek oluyor mensubu olduğum oluşum şerefsiz ve şerefsizlerle dolu mu ? malum tavırlar ilk sizde görüldü çünkü etki tepki meselesi

Glyphe
Glyphe Dia 1,904, 02:32

@zappa

kesinlikle hayır bu şu demek oluyor önce türk bir oyuncu olarak garipsedim dedim o zamanda garipserdim ama itham etmezdim ki benim yazdıklarımda hala itham yok. herkesin oyundan beklentisi farklı ve ona göre davranıyor ve yukarda da belirttim kafasındaki mantık neyse onu uyguluyor dedim. ve onada saygı duyuyoruz dedim.

yani kimseye suç atmıyorum. herkes kafasına göre davranıyor ve bu en doğal hakkı

ArslanbekSultanbekov
ArslanbekSultanbekov Dia 1,904, 02:39

vote

Otto Palavandishvili
Otto Palavandishvili Dia 1,904, 02:46

votd

Ah Chuy Kak.
Ah Chuy Kak. Dia 1,904, 02:47

v

The.Merovingian
The.Merovingian Dia 1,904, 02:50

Zappa hiç küfür etmeden yorum yazmış Ag

Seyneym
Seyneym Dia 1,904, 02:52

V

adamjensenn
adamjensenn Dia 1,904, 02:55

inci mi kaldı amk oyunda

Mamado
Mamado Dia 1,904, 02:57

İnci bizim gönlümüzde yaşıyor kafir nasıl konuşuyon sen öyle:PP

zappa
zappa Dia 1,904, 03:04

kafanda bi mantıksızlık olmuşmuş ama.

Ah Chuy Kak.
Ah Chuy Kak. Dia 1,904, 03:05

secim günü atilan shoutlar:
Ensesi yağ bağlamış kodamanların inadına!!!
YUNUS ÇAKIR!!!

o ensesi yag baglamis kodomanlar olmadan alin simdi cepheleri, sanki div4 disinda baska puan alabiliyormusuz gibi

Teo Reyiz
Teo Reyiz Dia 1,904, 03:24

okumadım.

tek bildiğim bok ettiğiniz. açıklamalarınız da sıvamadır ancak

TalhaYlmaz
TalhaYlmaz Dia 1,904, 03:25

heavy +1

RomyGr
RomyGr Dia 1,904, 03:28

zappa senin de ne dedigin anlasilmiyo da malum tavir falan filan derken inci serefsizlikler yapti filan demek istiyorsan anani bacini sikerim millet oyunu birakmis ölülerin arkasindan konusma ölü sevici piç yavsak

zappa
zappa Dia 1,904, 05:55

seçim günü açılan fake temiziz edebiyatı kim nekaadar temiz bu fake kimin fake

RomyGr
RomyGr Dia 1,904, 06:21

zappa fake degilim cok eskiden oyunu birakan bi inciciyim
ha feyk olmadigimi kanitlama gibi bi amacim da yok profil resmi filan da koymadim o yuzden gerek yok cunku
ama giden adamlarin arkasindan konusma lan ilk gunden son gune kadar efsane oldu adamlar saygiyla onlerinde egil biat et pic

Kutluk Bilge Kul ankaragg
Kutluk Bilge Kul ankaragg Dia 1,904, 09:52

biri şunlara para versin de sussunlar ak

Hacoguz
Hacoguz Dia 1,904, 19:19

v
Elinize saglık.

fipil10MKD Dia 1,905, 02:14

Comentário apagado

El3ssaR
El3ssaR Dia 1,905, 07:56

v

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.