Fundo lig/desl

Join the new world

 

Турни ме Да Кинисам!!!

Dia 1,897, 12:48 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Sérvia por Runnern

ЕВЕ НЕКОЛКУ ИНТЕРЕСНИ РАБОТИ ОКОЛУ ФУДБАЛСКИТЕ ИМИЊА И КЛУБОВИ;

- Клубов е од Финската 5-та лига и се вика Kurvin Vauhti

ИМЕТО НА ШТО ВЕ АСОЦИРА!!!!!!!!КУ:ВА

-Следниов клуб е од Шкотска 2-ра лига и се вика Dundee United

-ИМЕТО Е НЕКОЈА ДУНДА АЛИ НАГАЛЕНО ДУНДЕ ОД НЕКОЈА СРЕДНОШКОЛКА ИЗГЛЕДА.


-Клубов е од Финска 2-ра лига и се вика Koo Tee Pee

-АКО НЕКОЈ Е ПО ПЕЕЊЕ НЕКА СЕ ПРИЈАВИ НА КОНТРОЛКА ВО КООО ТЕЕ ПЕЕ,ИЛИ АКО НЕКОЈ ИМА ПЕТЕЛ ДОМА НЕКА ГО ПРИЈАВИ.


-Клубов е од Словенија и се вика Triglav
-ОВА ИЗГЛЕДА Е НЕКОЈ РЕТАРДИРАН СО ТРИ ГЛАВИ.....АЛИ ИДЕМО ДАЉЕ!!!

-Клубов што би рекле постарите е од Маѓарска и се вика VIDEOTON-ПРВИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ТАМУ ПА И КЛУБОТ ИМЕТО ГО НОСИ ОД ТАМУ!


Доста со клубови ајде малку со имиња на фудбалери!

-Човеков е бивши фудбалер а сега менаџер на Figueirense и се вика ArgelicoFucks
-ШТО БИ РЕКЛЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ВАТ ДА ФАК!!!!


-Играч од редовите на Словачка ,никој друг него легендарниот Juraj Kucka-АКО БАРАТЕ КУЧЕ ЖЕНКА ОВОЈ Е НАЈАКА РАСА!!!


-Момчево што е следно игра за Јапан и се вика Makoto Hasebe
-ИЛИ ВО ПРЕВОД КО ТЕ ЈЕ.БЕ,АЛИ НЕЗНАМ НИ НЕГО КОЈ ГО Е.Е


-На барање на читателите е бившиот играч на Шалке 04 Еbbe Sand-ОВАЈ Е УШТЕ ЕДЕН ОД РЕДОТ ЕБАЧ.ИШТА.

-ДА не го заборавиме Djibril Cissé-МАЈКАМУ БИЛА ПОНАДАРЕНА ПА ЗАТОА ЦИЦЕ.


-Идеме следен на ред е човекот од Камерун и голман на Шпанската Малага Carlos Kameni

-ЧОВЕКОВ АКО СТЕ ГО ГЛЕДАЛЕ Е ПРАВ КАМЕН.

-Игра за Италија и е во редовите на Болоња а се вика Alessandro Diamanti
-ИМЕВО ГО ДОБИЛ КАКО ДЕТЕ ЗАШТО СВЕТЕЛ КО ДИЈАМАНТ И РЕШИЛЕ ДА ГО КРСТАТ САФИР ИЛИ ДИЈАМАНТ И ЕТЕ РЕШИЛЕ.

-Следен е исто така ГОЛКИПЕР од Словенија и КИПОВА во екипата на Италианскиот Второлигаш ВАРЕСЕ а се вика Jasmin Kurtic-Презимево го носи од неговиот дедо кој бил познат по Словенија по Сексот.

-Сепак мора да се освежиме со нешто како на пример Kornel Salаta-ГО ИМА ВО СЕКОЕ МЕЗЕ И ВО БАВЧА АКО ИМАТЕ КЕ ГО СРЕТНЕТЕ ЗАШТО НОН-СТОП КОРНИ САЛАТА.

-На барање на читателите го имаме КИПЕРОТ на Хрватска или незаменливиот Stipe Pletikosa
-КОСАТА НЕ ЈА НОСИ ВО ПЛЕТЕНКИ АМА ТАКОВ Е НА ФАЦА!!

-Игра за Екипата на Арсенал и е топчија и се вика Theo Walcott-ИМЕТО МУ Е ОД ТОА ШТО КО ДЕТЕ КО РАСТЕЛ БИЛ БРЗ КО ВОЛК А И СЕГА Е,СВАКА МУ ЧАСТ.

-А па кога почнавме со Човечки животни еве уште тројца:

ЕДНИОТ Е ХРВАТ и се вика Dario Srna-ВИСОК И СЛАБ КО СРНА ВО ПЛАНИНА.

-Другиот е Црн како Котле и игра за Гробарите од ЈНА и се вика Мedo-ИМЕТО МУ Е ОД ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ МЕЧКИ.


-Следниов ни доаѓа од МАЛТА и се вика Joseph Zerafa-Името е со цел заштита на високите животни со долг врат,(се извинуваме ,не можевме цел да го фатиме во кадар поради висината)

-На барање на читателите на МКД јоурнал го имаме и италианецот Matteo Ferrari
-МОТОРОТ МУ Е ЗДРАВ И НА 32 ГОДИНИ И МОМЕНТАЛНО ВОЗИ ЗА Montreal Impact

-Следниов не е животно него ужинка и се вика Juraj Piroska-КАКО ШТО ГЛЕДАТЕ КОСА НЕМА ЗАШТО ПОЧНАЛЕ ДА ГО ЈАДАТ ОД ГОРЕ-НАДОЛЕ СО КЕЧАП И МАЈОНЕЗ ;;;И ЈОГУРТ ОД 15 ДЕН.ВКУСЕН КО МЕЛЕМ....мммммм


-Грее а не лади а е човек по име Marcin Kaminski-Сега е лето и топло е ама во зима ке ни треба нешто за греење.


АКО ВИ ТЕКНЕ УШТЕ НЕКОЈА ЗВЕЗДА ПИШЕТЕ И ОДМА КЕ ЈА ОДЗИПОВАМЕ.


© 2013 All Rights Reserved

 

Comentários

Alorkokombi
Alorkokombi Dia 1,897, 12:52

hehehe

El Che G
El Che G Dia 1,897, 14:21

хахаха

BoboBTMK
BoboBTMK Dia 1,897, 14:30

mnogu brat 😃 na 3tio do kraj mi se zdosadi 🙂 trebase na 2 statii da gi razdelish kako i da e braos...

Mr.borros
Mr.borros Dia 1,897, 14:30

хахаха браво мајсторе.. конечно некоја одлична статија 😁

Circless
Circless Dia 1,897, 14:31

Полоша статија ни ЗОКИ не може да пише.

Draknar
Draknar Dia 1,897, 14:36

dobra statija 😃

Aquilamk
Aquilamk Dia 1,897, 14:37

BoboBTMK пази воспаление на мозоко да не добиеш

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,897, 15:03

o7

Aspadora
Aspadora Dia 1,897, 16:38

o7

Mr.Santino
Mr.Santino Dia 1,897, 17:22

o7

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS Dia 1,897, 17:33

o7

Milan Lazar
Milan Lazar Dia 1,897, 17:35

braos o7

serginius73
serginius73 Dia 1,897, 18:51

Franciszek Smuda trenerot na polskata futbalska reprezentacija ( si dade ostavka po evroto ) . Se sekjavam go otvorija prvenstvoto i Kostovski bese mnogu smesen kako komentator... ili kalinski bese gi mesam

BoboBTMK
BoboBTMK Dia 1,897, 20:42

Aquilamk tebe ko ke ti se zdosadi nesto ti se vospaluva mozoko? hmmm

Ratatatau
Ratatatau Dia 1,898, 02:27

Интересна статија но со плиток детски хумор...

Ivcak.A
Ivcak.A Dia 1,898, 06:23

jaki4ko

ATOMCKA MPABKA
ATOMCKA MPABKA Dia 1,898, 08:26

Ѕ везда

Clinoman
Clinoman Dia 1,898, 13:42

Walcott е толку брз зашо го бркале лавови у Африка.

PeckoBree
PeckoBree Dia 1,898, 13:57

i mene mi se zdosadi

Arhelaj 1
Arhelaj 1 Dia 1,898, 14:38

-Клубов е од Словенија и се вика Triglav
ami kako sakas da se vika, Shar Planina????? Ocigledno si od ponovata epoha pa ne ja znaes dobro Jugoslavija, a ocigledno i legendarnata pesna " Od Vardara pa do Triglava"

Se drugo e super
Imas i vote i sube

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,898, 17:03

браво : )

ambarche
ambarche Dia 1,899, 04:02

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2203845/1/20 ВОТЕ + ШАУТ ДА ВИДИ ЦЕЛА еМАКЕДОНИЈА (ШИРИ) !

DominionMKD
DominionMKD Dia 1,899, 04:12

Zdenek Zeman, Maccarone.... ke mi tekne uste nekoj 😃

GV1983
GV1983 Dia 1,899, 06:32

Интересна статија , само место " Кипер " имаме наш збор - голман , ако не знаеше , а кипер имаш камион , ( зборувајте македонски ) имаш и S и V за статијава , супер е !!!!

Runnern
Runnern Dia 1,899, 07:15

alt ahtung kurac palac necuje se a radi

Stev4o
Stev4o Dia 1,899, 07:18

Пирошка џаџа

Skorpi
Skorpi Dia 1,899, 09:00

BRAVO !!!
Konecno da me nasmee nekoja statija posle podolgo vreme 😃 BRAVO 😃

fajronn
fajronn Dia 1,899, 12:00

sega e leto i toplo e??
brat pa ti da ne pisuvas statija so ce se cita 5-6 meseci hehehe
zaebancijata na strana, statijava e cool o.O 😉 🙂

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.