Fundo lig/desl

Join the new world

 

Собиранка Куманово - Баба Цану

Dia 1,820, 13:02 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Rússia por mandanata

Конечно собиранка во фамозно Куманово.
Кај баба му на Батко Џорѓија
Да се најадеме и напиеме од Апулија.
Мислам дека нема потреба многу да се коментира што и како било сликие кажуваат све.

Владин тим Октомври


Трте Т абе чекајте и јас да се сликам


тртеТ : Ете ајде сега слика охохох


Мачињата на трте т


Понежната страна на собиранката


Дувни ветре развигорче

Со преЦедателон Личен


Ипосле све тоа шо бидна почна кавгата
Пиво му објаснува на Буки ``ТЕНКОВИТЕ СЕ КАЈ БОБАН(утка)
Буку: па добро што че му се 300 тенка на утка
Пиво: Море 3 000 беаПосле овој момент иде Аце Јелоуу
Се поздрави со сите што се поздрави иде накај мене и шо ке чуе
Тој мене Аце Жути јас нему Којоти2
И се скри одма кај Пиво да го праша дали е вистина тоа и иде на маса кај мене и ми вика
Абе што лажеш дека си којоти2 ете и Црниот ми кажа дека си мандалото
Еми му викам кај ти е картонот каде ти пишува Којоти2И ондаК сФе тоа ми ги крена жиФците и му викам емиии Шо се врати у тигри
Кај се тенкарите од Шмеки знаете онаа со кили МА НЕМОЈ ДА МЕ ЈЕБЕШ БРЕ


A утка ме гледа така бледо и си вика 2 тенкари пфф голем .!.
Јас и Петко 9м цц он 2 -3 тенкари
После тоа Ацо наш се смири и се договоривме дека треба да избркам двајца од PanzeR (дека за двајца зафаЧа место) Да дојде кај насВо меѓу време дојде и Албанац да плати долг за АлбанијаИ ондак то излага се на виделина ....
Тука со Sajrus Наздравуваме за Апулија ме нема фатено апарат a Sapience ме гледа љубоморно а црни како ништо да небило се окезил ко сликовница.


Тоа беше све и дојде редот да се плати.. и да се видат парите од Апулија и Албанија

И Ацко Жути укуси на крај и беше задоволен


Тоа уште вечерта го призна во академија


И дојде на ред Албанецот да плати.. еми ќе прати за слободна Албанија


И Буки проба од АлбанијаЕпа драги тоа беше све ...
Продоживме кај продолживме се гледаме нареден пат во Тетово.


Останатите слики може тука да ги погледнете
http://www.flickr.com/photos/78543414@N07/with/8183567461/#photo_8183567461

Собиранка Куманово - Баба Цану
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2156509/1/20

o7

 

Comentários

ProudLion
ProudLion Dia 1,820, 13:07

o7

П to the Р to the Ф

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dia 1,820, 13:09

Поздравите ли гу баба Цану од мене? : )))

Штета што не можев да дојдам

о7

TRTE T
TRTE T Dia 1,820, 13:10

o7

Black Snakee
Black Snakee Dia 1,820, 13:14

o/

hanibalbg
hanibalbg Dia 1,820, 13:14

о7

SnorKky
SnorKky Dia 1,820, 13:16

o7

Kpakep4e
Kpakep4e Dia 1,820, 13:18

Awwwwwwwwwwwwwww srcki < 3 xD

El Che G
El Che G Dia 1,820, 13:22

o/

MitkoD
MitkoD Dia 1,820, 13:22

Ah taa baba Cana

Aliss Wonder
Aliss Wonder Dia 1,820, 13:26

baba Cana - Super babichka xD

krismaster7
krismaster7 Dia 1,820, 13:29

Супер ... пиши кој е кој, само ж‘тио и Букефал ги знам xD

Felllix
Felllix Dia 1,820, 13:30

o/

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dia 1,820, 13:30

паШтета што не сум бил и јас...
здравје следен пат месен нарезок : )

BugsMoney
BugsMoney Dia 1,820, 13:35

о7

некој фотошоп мастер да ме вметне на првата слика во владин тим : )

Taso Legenda
Taso Legenda Dia 1,820, 13:36

o7

Nekoj tamu
Nekoj tamu Dia 1,820, 13:37

Nema cenzura - Ima shout XD
Hail Baba Cana - Hail Panzeri i site ostanati 😃
o7

Ghost of Styx
Ghost of Styx Dia 1,820, 13:38

Jas savno go povlekuvam celo trolanje od minatiot mesec odlicen sobir, vredi uste 2 meseci da im ja dademe uste eden da si napravime 🙂🙂

Inace kaj e slikata so kartonot kojoti2 na kraj sto ja napravivme da mi ja pratite obavezno 🙂🙂

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Dia 1,820, 13:59

Лошо време ме зафана,
Пу јаз'к не можев да дојдам.


На здравје друштво

о7

Jurukov
Jurukov Dia 1,820, 14:50

o7

eLotarija
eLotarija Dia 1,820, 14:59

Ovdeka mene kako nekoj da mi fali. Da ne sam greska? A?

Sp3c1aLeCoT
Sp3c1aLeCoT Dia 1,820, 15:22

o7

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,820, 15:26

o7

BalkanskaEbanka
BalkanskaEbanka Dia 1,820, 15:28

Абе овој Бобан Пановски се рашишал

TheTrooper69
TheTrooper69 Dia 1,820, 15:33

абе се се убаво, само оваа Еми цело време што ја редиш у уста...никаде ни траг ни пиксел не видовме.

дај стај слика нејзина

CAT DADDY
CAT DADDY Dia 1,820, 15:33

Baba cana si e Baba cana, ali Panzeri ispadnaa najbolji 🙂
Hail Panzeri 😛

NENODS
NENODS Dia 1,820, 15:38

АААААААА АЈДЕ Ве чекам у ТЕТОО

Boban Panovski
Boban Panovski Dia 1,820, 15:42

ima mene ima tenkovi 😃

Popay III
Popay III Dia 1,820, 15:45

komunjari od mene sliku ne stavile

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,820, 15:45

Јас зедов доста од Апулија...во преговори сум за уште повеќе.

о>

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Dia 1,820, 15:48

Na naplatna ke ve cekam danok da platite so parite od Apulija !!!

BlackMK
BlackMK Dia 1,820, 15:54

What happens in Kumanovo, Stays in Kumanovo.

Наредниот пат ќе дојдат и којоти2, Македонски2 и даркан7,
Без нив собиранкава не беше комплетна 🙂

ivan.sk
ivan.sk Dia 1,820, 15:56

Football CasualDay 1,820, 15:45 komunjari od mene sliku ne stavile

+1


nema besplatni glasovi za vas : )

e Vladimir
e Vladimir Dia 1,820, 16:01

Dobra sobiranka, super bese... Aj pa!? 😃

@Footy ni mene me nema na slike... uaaa komunjari 😛

TheTrooper69
TheTrooper69 Dia 1,820, 16:12

Како се вика иначе црквава кај шо се сликавте? xD

BlackMK
BlackMK Dia 1,820, 16:19

Труперчо, ти пишува у наслов
Нека не те вознемирува изгледот, Етно Ресторан е, еден од најпосетените во Кумановски реон 🙂

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Dia 1,820, 16:20

o7

Ante-os
Ante-os Dia 1,820, 16:28

ima Tonija, ima vote :😁 .. lijepo :😁

F'n'G!

o7

Boza Kamdzija
Boza Kamdzija Dia 1,820, 16:29

pravda za footbal casual : D

BlackMK
BlackMK Dia 1,820, 16:30

Ante Ljubavi xD

Catatumbo
Catatumbo Dia 1,820, 16:43

Vi blagodaram za pokanata i mi bese zadovolstvo da se druzam so vas 🙂

KocoskiMKD
KocoskiMKD Dia 1,820, 17:23

уааа апаши!!!! o/

CHIVAREGALSR
CHIVAREGALSR Dia 1,820, 18:30

o7

SaJrUs
SaJrUs Dia 1,820, 18:41

Ja doma so diplomatsko auto od Albanija si otidov moeto utre edvaj go najdov xD

SaJrUs
SaJrUs Dia 1,820, 18:57

http://prntscr.com/jofh7

Kutre Kutrevski
Kutre Kutrevski Dia 1,820, 21:05

bravo momci i devojke, samo napred kd e u tetovo a mandana

darkan7
darkan7 Dia 1,820, 21:47

bravo
krivo mi e sto ne bev tamo
samo kj mu sa na utceto kosete 😃

McFresh
McFresh Dia 1,821, 23:36

o7
baba cana, zakon

Angelique.A
Angelique.A Dia 1,821, 01:46

V

khantervel
khantervel Dia 1,821, 02:23

браво бе, пиянки : ) добра среща сте си направили!

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.