DIV4 menni Légiwoodba

Day 5,056, 04:56 Published in Hungary Hungary by Defender of Ascalon

.............................

Jó szerencsét!


Zene:
Just Another Space Odyssey
Madis - Sea of Tranquility (Full Album 2020)

TL és dr: zene fent, képek via Pinterest itt-ott, színes táblázatok sehol

DIV4 menni Légiwoodba



Alaphelyzet D4-ben

Szép Hazánk, az egykori Packisztán államok egyike, elsivatagosodik. Nagyjából mindenki ismerheti a körülményeket: nagy tankok, nagy legendák, kevesebb csata.

Medálért küzdéskor semmit nem jelent:
– az első ütés,
– a fal állása,
– a rendes beletett sebzés,
– a napszak.

Két fontos dolog számít:
– mennyit tudsz/akarsz ütni, packokkal, legenda rangokkal,
– mázli.

Szabály arra, hogy mennyivel lehet D4-ben BH-zni – nem létezik. Láthatunk teljesen érdektelen csatákat, ahol 3-4-5 játékos is 500 millió feletti sebzéssel áll és végül az egyikük nyer, a többiek pusztán a TP pénzt. Máskor, akár párhuzamosan egy ilyen csatával, valaki szerez egymagában 150 millióval BH-t. Ezen nem kell meglepődni.

Egymás leütögetése csak nem akar kimenni a divatból. Gyakran ezek rendesen az óvodás szintet sem ütik meg, amint azt egyik barátunk írta ki publikba: van olyan idióta is, aki egész nap arra vár, hogy ő üssön, és leüthesse. Szívszorítóan gyenge elmére vall, de hát, mindenkinek kell valami szórakozás a maga sajátos gyermeki frazeológiájában.

A nyilvánvaló ellenére még mindig téma a 70 FUEL.

1) a régi nagy farmereknek kevés,

2) a középrétegnek sok,

3) aki nem medálképes, annak teljesen mindegy, mennyi.

Lehet ötletelni, mit kellene fejleszteni, merre vinni ezt, de azért ne legyenek illúzióink.

„Értesítjük az utazóközönséget és a vonatra várakozókat, hogy
érvényben van még minden emberi kicsinység,
a hetedik vágányra mázli érkezik,
kérjük, a vágány mellett vigyázzanak!”




Első állomás: hol a vonat?

Big Bambino cikke már foglalkozott az érzékelhető változásokkal a klasszikus légisek oldaláról, konklúzió: a légi csata elveszti az egyediségét, a különlegességét. Igen. Olyanná válik, épp olyanná, mint a földi diviziók voltak, amilyenné a D4 lett. Minimális sebzéseket számolgatunk, bízunk mások józan eszében, reméljük a mázlit, aztán lesz, ami lesz.

Aki keddi epic-et ügyesen elkap (200-300 csoki), az a hét hátralévő részében sikeres lehet medálok tekintetében. Nemrég olvashattuk, hogy éles csatákba üssön, akinek nagy tartalékai vannak, de a szegényebb középrétegnek goldot és csokit kell gyűjtenie. Elmondhatom, köszönjük a leckét, tanulgatjuk. Mindig öröm tapasztaltaktól hasznos praktikákat ellesni.
Ezzel mi, a középréteg (a D1-2-3 játékosairól nem is szólva) éppen olyanná válunk, mint azok, akikre joggal haragudtunk egykor: epic-tp-medál farmolókká. Nem tudom, hogy ez jó irány-e, de, ha mindenkinek megfelel, akkor miért is ne lenne jó irány, nem igaz?

Kétkattban 1, felkészülten 2-3, packokkal, ingame öntudattal még több SH szerezhető naponta, máshová (éles csata, szövetség, prió, faltologatás) ütni sem kell, a fuel is megmarad, a káposzta is jóllakik. Ugye. Egyetlen veszély leselkedik a könnyed medálozóra: másnak is kell az, ami neki. Bárki leüthető, nincs optimális sebzés, nem számít a fal, sem az idő.
Hm, mintha ilyet a D4-ben már láttunk volna. Mintha.

„Értesítjük az utazóközönséget és az elment hajóra várakozókat, hogy
aki többet tud ütni, az többnyire többet is üt.”




Második állomás: ki gépen száll fölébe

Hajrá, repülünk! Mi kell még? Elkapjuk az elejét – gondoljuk naivan. Sokan (én is, pl.) azt hiszik, ha az elején ütnek, akkor megfogták a medált. Mintha ez akkora titok lenne.
Akadnak, akik még tovább mennek: ülnek, és vigyáznak a medáljukra, visszatöltögetésnél beleütnek, mert hát, látták, hogy mások mennyivel hozták el a medált.
Kicsit ez is olyan, mint D4-ben: megvan az illúzió.

Indulásnál valami érdekeset tapasztaltunk: légiben több a normális játékos, leszámítva a vaddisznókat. Kulturáltabb a közeg, nem (volt) (annyira) szokás leütni honfitársat. Miért alakult ez ki így? Talán azért, mert kevesebben légiztek, nehezebb volt a 30 goldos SH, tisztelték a másik belepakolt erőfeszítését, klasszikus közösségként működtek (és már körlevélben sem kellett benne lenni, hogy az abból kimaradásra hivatkozva lehessen leütni bárkit).

Ugye, hogy ez egy remek ajánlat?
Menjünk a normálisak közé, hátha ott lehet normálisabban játszani. Válaszúthoz értünk: maradunk vagy alternatívát keresünk. Tökéletes a légizés, gondoljuk sokan. Több száz játékosnak vonzó. Nem csak a gazdagoknak, packosoknak (pláne az olyannak, aki heti packot vásárol havi áron, és emiatt egy másik játékos visszatérően kiröhögi), hanem mindenkinek.

„Értesítjük az utazóközönséget és a repülőre várakozókat, hogy
hello fiúk, helló lányok, a légierő vár most rátok.”




Harmadik állomás: Reptéri bisztró

D4-ben sokan küzdünk, mint Hummer a jégen, kétkattolás, ütögetés, ha komolyabban veszi valaki, láthatja, hogy a szerencsés eseteken túl elég sok az orcára hullás.

A középréteg ütközik a legtöbb falba:
- elég erősek vagyunk ahhoz, hogy visszatérő statiszták legyünk,
– de csak ennyi.

Tucatnyian választják a logoutot, a kétkattot, ami bizonyára boldoggá teszi azokat, akiknek más boldogság nem jut. Minden kilépővel gyengül a közösségünk emberileg és játékosilag egyaránt. Ez nem mindenkit érdekel, tudjuk.

A játék "fejlődése" ezt erősíti. Csökken az igény összjátékra, hiszen, miben játsszunk össze egyáltalán? Mindenki leüthet bárkit, a bárkik is le fognak ütni mindenki(ke)t, nem kell következő csatára várni, hiszen előttünk a remek példa: „lám, az a balf*sz is milyen remekül leütötte azt a másik bénát, remek, csináljuk ezt mi is, minket is leüthetnek, mi is leütünk másokat”.

Ugyanilyen kiirthatatlan és erősödő tendencia a kapzsiság. Amikor néhány medál nem elég, sok-mindegyik kell, és nem úgy, hogy majd, hanem most, amikor mi akarjuk. Ha a user ezt nem bírja, akkor viszlát, végül is, kinek fognak hiányozni, ha lelépnek? Rengeteg D4-es kapott és fog majd rákapni a lég ízére. "Kell, enyém, akarom, nem adom." Napközben éleződik a verseny, elfogy a türelem, ami megszerezhető, azt meg kell szerezni.
Meglepő módon itt is észrevétetik magukat azok, akik a másik magyarral akarnak kitolni. Egészen furcsa, egymást túlütő jelenetekbe lehet belefutni – tippem szerint, ilyenből egyre több lesz.

Mindennek ellenére, még látni üdítő történeteket. Ismerősök engedik egymásnak a medált, többen leállnak, ha látják, hogy értelmetlen a verseny. Vannak még gesztusok, csak javasolni tudom mindenkinek, őket épp úgy jegyezzük meg, mint ahogyan a jellemtelen lelki sérülteket is megjegyezzük csatatéri és egyéb h*lyeségeik okán. Ha pedig kevesebb medállal bíró, párt-század-honfitársat láttok SH-helyen, akkor próbáljátok meg megállni, és nem leütni. Nem könnyű, ez igaz.

„Értesítjük az utazóközönséget és az utaskísérőkre várakozókat, hogy
nem mind Arany, ami János.”




Negyedik állomás: Abroadia, Vive le Hoppá

A magyar csatákra főműsoridőben egyszerre 4-5-en is rástartolnak; egyre gyűlik a negatív tapasztalat, előbb-utóbb rájönnek néhányan, hogy nem kell magyar csatában SH-zni. Oké, kicsit kevesebb lesz a sebzés, de a vetélytárs is kevesebb, és az 1 főre jutó idiótából meg aztán nagyságrendekkel van kevesebb. Mit érdekli az az embert, hogy honnan van? Az SH-nak nincsen tornagatya szaga, kiránduljunk nyugdíjas-jeggyel, biznisz klassz, ki tud többet a Szovjetunióról.

Repüljünk oda, ahová repjegy nem kell.
Ismét ki kell emelni: kevesebb a sebzés (nem pazaroljuk a skin-bónuszokat, ki tudja, mi lesz holnapután), de talán elegendő lesz. Többekkel beszélve és látva, elég szokott lenni. Egy ideig nincs probléma, máshol gyérebb az aktív mezőny. Több SH, mint pingvin, mondták a tanult vikingek. Aztán a helyiek is felébrednek. Kevesen játszanak, hozzászoktak, hogy az övék a medál, egy hoppá pillanatban azonban rádöbbennek a vendégekre, reagálnak, és mivel vannak annyian mindenhol, hogy skin-bónusszal esélyesek legyenek, így hát fokozódik a nemzetközi helyzet.

Vicces, árulkodó szituációk alakulnak ki. Féltucatnyian nagy hévvel rontanak rá a magyar csatákra, miközben párhuzamosan találni üreseket, aztán... 10 perc múlva még magyar csata is indul, majd áll némán, szerényen 5-6 percig, amíg be nem fut a szerencsés, akit majd nem sokkal később üt le valaki nála is „szerencsésebb”. Barna Sopieane rulez.

Ehhez, az ilyen versenyhez hozzá kell, hozzá lehet szokni. Az átlagember nem boldogítja, sőt.

„Értesítjük az utazóközönséget és a repülő sült galambra várakozókat, hogy
máshol is van divatja a nemzeti identitásnak és öntudatnak.”




Ötödik állomás: Távol-Abroadia, the Land of Rover Álmok

Miután látánk vala, hogy itthon is, az elérhetőkben is a légi csaták élesednek, sokan szerencsét próbálnak egzotikus thai-akon is. Lehet szűrni fresh csatákra, 1-2 repjegyet megér az a 10 gold, amint már a költő is megírta: "a távolságot, mint SH-golyót megkapod, bumm bumm, a fejbe". Vagy mi.
Ezeknek az SH-knak is ugyanannyi a jutalmul, a repjegyet leírjuk repi (sic!) ktg-ként, egy jó könyvelő 10 aranyat ér, a rosszabbak 30 ezüstpénzt.

„Értesítjük az utazóközönséget és a szerverleállásra várakozókat, hogy
van még egy állomás.”




Utolsó állomás: Lesz Vigasz

„Értesítjük az utazóközönséget és az egyáltalán nem várakozókat, hogy
a gazdag packosokon kívül
a D4 kevéssé BH-képes, nem packos nem tankjai
nem, hogy elindultak, de már ott is vannak a légi csatákban.”



(a mára rendelt, teljesen indokolatlan Salma Hayek kép)

„Hurrá! Hát nyaraltál!
Hurrá! Jót buliztál!
Egy kicsit kimerültél. Ez látszik a szemeden,
De kipihened majd a munkahelyeden.”

Köszönöm a figyelmet,
DoA