Ігор - то мало...

Day 4,376, 03:13 Published in Ukraine Lithuania by Ad0lf.H


Вітаю, вирішив і я написати про свої улюблені ігри. На жаль, чи на щастя, більше часу я проводив в рл, тому на комп'ютері я грав у малу кількість ігор, із них найбільше мені запам'яталися на сподобалися - Civilization V, CS 1.6 та GTA San Andreas.
CS 1.6 та GTA San Andreas - мейнстрімні ігри, розповідати про них, нема сенсу. А от про CIV 5 - не всі чули, я впевнений.

І так, що ж нам про неї скаже Вікі: "Sid Meier's Civilization V — глобальна покрокова стратегія із серії «Цивілізацій» Сід Мейєра, видана компанією Firaxis Games 21 вересня 2010 на ринку Північної Америки та 24 вересня 2010 на ринку Європи для Windows. Також видана для Mac OS X 23 листопада 2010 і для Linux 10 червня 2014 року." - коротко? Так. Ясно? Навряд.

Не пам'ятаю чому я вирішив зайти у цю гру. Але вперше я почав грати у "піратську" версію, тому що платити за гру - 389грн(стандартна версія) або 605 грн(з усіма ДЛС), я не хотів, а якщо вона мені не сподобається...
Проте, одразу як я зайшов у неї, я побачив режим мережевої гри, і вирішив спробувати, як кажуть - "попытка не пытка". Одразу я побачив 3 активних лоббі, два з яких були вільні (2/4 гравців) і зайшов. Мене привітали, і запросили у діскорд чат, тому що всі комунікації по грі зручніше проводити через діскорд, як пізніше зрозумів - без дс тут дуже важко грати (через технічні труднощі). Зайшов на сервер, і тут мене питають, скільки у мене годин у циві, зрозумівши, що це моя перша онлайн гра(ффа), мені порекомендували чудового ютубера "Лёша играет" Олексія Халецького, який у своїх відео детально розказував про правила гри, та її нюанси. Якщо кому цікаво ось його плейлист - Гайды и руководства по Sid Meier's Civilization V (російською на жаль, проте все зрозуміло).
Глянувши пару відео про ази гри, я відразу поспішив зіграти ффа. Тільки зайшовши у лоббі, я почав обирати націю, їх 43(з усіма длс), не знайшовши України, вирішив зупинитися на Египті, моя перша гра була на Египті, тому що це чудова нація (кожна нація має свої бонуси) для новачків, адже має унікального юніта Античного часу - "колесницы", які не дадуть різним агресорам, знищити тебе на початку гри)), до того ж має бонус до виробництва +20% для будівництва Чудес Світу(дуже класні хатки, в деяких випадках вирішують результать гри ще до її кінця).
Звісно, я програв( проте, мене так зачепила ця гра, своєю казуальністю (доволі проста в управлінні) та можливістю діяти дипломатично, а не тільки військовою силою. Зазвичай гра складається з 4-6 гравців та триває у середньому 6 годин, кожен має свої бонуси нації, і може цим користуватися. Якщо ти граєш за Венецію - ти маєш обмеження, граючи лише в Мономісто(одне місто-столиця), коли інші гравці можуть будувати безліч міст, однак за цей недолік, ти отримуєш подвоєну кількість торгових шляхів, це основний прибуток "голди" для твоєї держави. Таким чином ти можеш відкуплятися від агресорів, своїм золотом, і розвиватися далі. Саме у цьому цікавість мережевих ігор, саме тому я полюбив цю гру - за можливість соціальної взаємодії, що допомагає домовлятися із своїми суперниками, на жаль, із картелем, не домовитися... На сьогоднішній день я вже придбав собі ліцензійну версію, аби підтримати розробника та маю 700годин(у піратській версії) та 200годин у ліцензійній.
P.S. Якщо хтось грає, чи тільки починає, може влаштуємо міжнародний турнір у ерепабліку)))
Так я більшість часу я проводив рл, тому багато часу я проводив за настільними іграми, мої улюблені - це Dixit, Манчкін та рольові ігри за системиою GURPS
Почну я з Діксіту, гра для 4-6 гравців, на асоціації. Ви отримуєте по 6 карт (як на картинці) і перший гравець загадує асоціацію(слово або речення) на свою карту (одну з шести), припустимо це каррта номер 1, я загадую асоціацю - "Біль сучасності", інші гравці обирають по карті із своїх, з чим вони можуть асоціювати моє слово, кладучи на стіл зворотньою стороною. Потім ці карти змішуються, і викладаються лицьовою сторону до гравців. Кожен має відгадати мою карту, залежно від того, як відгадують, всі отримують бали (якщо вгадали всі або ніхто - всі отримують по 1 балу, а я - ніц, це означає що я загадав залегко або заскладно).
Сенс гри - проявити свою фантазію та словниковий запас. Саме мені вона сподобалась за свою простоту та можливістю асоціювати карти знову і знову з чимось новим.


Ну і під кінець, трохи розкажу про GURPS - це більш універсальна система, за популярну D&D, у якій ти не маєш обмеження класами/расами та лише битвами. ГУРПС для мене це можливість побути кимось іншим, героєм імперії/бродячим торговцем/крадієм із забутого селища. Я можу створити персонажа, який зі зброї має лише слово, а можу ельфа, який вчив магію із самого дитинства і може кидати фаєрболи або лікувати своїх союзників, але боїться крові, або кошколюда крадія, який може вижити у будь-якому місці завдяки своїм здібностя. Ця гра, це справді щось, для найкраще проведеного часу за цією грою ви маєте знайти майстра гри(GM), який зможе створювати вам пригоди, у яких ви будете веселитися. Зайти до таверни та випити - без проблем, але випивши забагато, ти будеш повільним, та тебе буде легше вивести із себе). Хочеш відправитися до іншого міста? - Будь готовий, що на дорозі, тобі можуть зустрітися розбійники, або торговці, які дадуть тобі цікаві пропозиції). Це справді найкраще, у що я грав, всім рекомендую!!!
P.S. Додаю лінк на книгу у моєму гугл-диску, якщо ви осилите її - ви вже герой) - GURPS_Kniga_1_i_2
Люблю вас всіх) і пам'ятайте заради чого ми всі граємо у будь-які ігри - це задоволення)) Звісно, кожен отримує його від різних дій, проте навіщо сваритися і діяти назло один одному, якщо можна отримувати задоволення всім, просто кожен має десь поступитися, не буває щоб всім було ідеально.
Ну і як же без тянучок)