Vazan poen posle dramaticnog meca!

Day 1,900, 09:27 Published in Serbia Australia by Alirize

Dragi eSrbi i drage eSrbkinje danas za vreme rucka mogli ste da pratite dramatican i uzbudljiv mece izmedju: Srbije i Belgije

Belgijanac David Gofan je sjajno počeo prvi meč protiv Viktora Troickog. Za samo 34 minuta on je osvojio prvi set rezultatom 6:1.
Naš teniser je katastrofalno počeo meč na teškom terenu Spirou doma u Šarlroa, ali to svakako nije opravdanje.
Gofan je koristio svaku grešku drugog reketa Srbije i sigurno da mu je odlična igra na startu mnogo značila za samopouzdanje.

Belgija je povela sa 2:0. Viktor je drugi set odigrao mnogo bolje, uspeo je da "umiri" raspoloženog Gofana, ali je u najgorem trenutku dozvolio domaćem igraču da napravi brejk.
Kod rezultata 4:3 Gofan je oduzeo servis srpskom teniseru i potom na svoj servis, bez izgubljenog poena, doneo veliku prednost svom timu.

Troicki je uspeo da zadrži koncentraciju i oduzme servis Bofanu za vođstvo od 2:0 u trećem setu. Održavao je Viktor prednost sve do sedmog gema, kada je Belgijanac uspeo da vrati brejk za 4:3.
Ubrzo je Gofan još jednom oduzeo servis Srbinu, potom na 5:4 i servirao za pobedu, međutim Troicki je uspeo da se izvuče i izjednači na 5:5.
Set je rešen u taj brejku, Belgijanac je vodio sa 4:2 i servirao, ali je naš igrač preokrenuo na 5:4 i rešio set sa 7:5.

Već početkom četvrtog seta Viktor je brejkom došao do prednosti od 2:1, ali je Gufan odmah uzvratio na isti način.

Sve do devetog gema teniseri su uspešno osvajali servis gemove, da bi Troicki oduzeo servis Belgijancu i došao u situaciju da servira za izjednačenje u setovima.

Uspeo je treći reket Srbije da osvoji 10. gem bez puno problema i meč uvede u odlučujući peti set.

Na početku odlučujućeg seta Viktor je bio u problemima, pošto je Gofan imao 15:40. Srpski teniser je spasao obe brejk lopte, potom još jednu šansu da oduzme servis Troickom Belgijanac nije iskoristio pa je srpski teniser uspeo da sačuva servis.

U nastavku meča oba tenisera su čuvala sopstvene servise sve do devetog gema, kada je mladi Belgijanac na brejk loptu odservirao duplu servis grešku omogućivši Viktoru da servira za meč.

U 10. gemu Gofan je posle 30:0, uspeo da dođe do 3😇0, ali je Viktor iskoristio prvu meč loptu i doneo prvi poen za Srbiju.

Sve pohvala za Viktora,sad cekamo da vidimo sta će ostali uraditi.