Mилијашев пројектил за нова три бода

Day 2,182, 10:14 Published in Serbia Serbia by eKORMINJANe

Црвена звезда победила је екипу Рада у последњој утакмици дванаестог кола Јелен суперлиге резултатом 1-0. Једини стрелац на Врачару био је Ненад Милијаш постигавши гол већ у десетом минуту меча из слободног ударца.

Црвено-бели су, узимајући у обзир неке раније партије, започели меч неочекивано добро и ангажовано и већ од старта меча покушали да стигну до предности. До момента вођства, Звезда је имала неколико полуприлика, али су Дауда, Мирић и Нинковић били недовољно прецизни. Једини гол виђен је у десетом минуту, а претходио му је прекршај Антића над Даудом, због чега је леви бек рада добио и жути картон. Позиција за ударац била је као створена за Милијаша, а овај је са нешто више од двадесет метара снажно пласирао лопту поред лошије постављеног живог зида и погодио леви угао голмана домаћих..

Наставила је Звезда да напада и ствара прилике и полуприлике, иако нешто мањим интензитетом. Најбољу прилику за Рад у првом полувремену имао је Урош Ђурђевић, када је искористио неразумевање Крнете и слабију реакцију Арауха и искоса са неких десетак метара ухватио волеј који је прохујао изнад пречке.

Најбоља прилика за гол виђена у другом полувремена виђена је у 58. минуту, опет после прекида, али овог пута - пенала. Вешовић је послао добру лопту у простор за Мрђу, овај је, као и у првом полувремену, пао на земљу после дуела са дефанзивцем Рада, само је овог пута арбитар показао на белу тачку. Нападач Звезде је истог момента узео лопту у намери да шутира пенал, што су му Милијаш и Нинковић после краћег разговора и дозволили, али - Кљајић брани његов ударац.

Своју најбољу прилику "грађевинари" су имали петнаестак минута пре краја утакмице, када је резервиста Михајловић из прве шутирао лопту која се одбила од Мијаиловића, али тик поред стативе. Шансу за Звезду имао је и резервиста Вукан Савићевић пет минута пре краја, али је из изгледне ситуације био помало себичан шутиравши високо преко гола, иако је било простора за асистенцију неком од саиграча.

Од фудбала се у другом полувремену није видело много, али узбуђења није мањкало. Фудбалер Рада Станојевић је средином другог дела игре лактом закачио Нинковића по повређеном носу, било је немало крви, а Нинковић је после кошкања играча добио жути картон због реакције.

Црвена звезда се овом победом пробила на друго место на табели са бодом мање од Партизана. Наредни првенствени меч на програму је 23. новембра, после репрезентативне паузе, када на Маракани - да ли и празној, сазнаћемо ускоро - гостује ужичка Слобода.