Звезда славила у Шпанији и остаје у борби за ТОП 16 Евролиге

Day 2,179, 14:09 Published in Serbia Serbia by eKORMINJANe

Црвена звезда у четвртом колу Евролиге славили у Виторији резултатом 63:73.

Одлично је отворила утакмицу Црвена звезда, лопта је ишла под кош на Рашка Катића који се одлично сналазио под кошем, а главни егзекутори били су Нелсон и Митровић. Разиграо се и Блејк Шилб, а главни играчи Лаборала Ноћиони и Сан Еметерио су неутралисани. После првих 10 минута Звезда је била у великој предности 15:25.

Добро је отворена и друга деоница. Боби Марјановић је имао пар одличних потеза поред Тибора Плејса, међутим уследио је још један велики пад у игри црвено-белих. Милко Бјелица и Келати унели су енергију у екипу Лаборала и својим поенима смањили разлику. Радоњић је добио техничку због уласка на терен, а пред сам крај четвртине Шилб је добио неспортску личну грешку. Половично прецизан са линије пенала био је Келати и поставио коначан резултат након две одигране четвртине 32:31.

Изостао је учинак Јаке Блажича и Џенкинса у првом полувремну. Звездин Словенац промашио је пар отворених шутева за три поена. Лаборал је направио серију 13:0 којом је дошао до прве предности на утакмици на самом крају полувремена.

Одлично је Нелсон отворио и друго полувреме, агресивно у одбрани и добро у нападу, управо после његове тројке Звезда је поново дошла у вођство 40:42. Милко Бјелица је задавао превише проблема одбрани Звезде лако је налазио пут до коша и вратио предност Лаборалу 44:42. У тим моментима Звезда није имала среће Чак три лопте су исцуреле изцуреле из обруча. Пробудио се Џенкинс на крају треће деонице, после поена Плајса убацио је четири везана поена и донео предност Звезди 51:54.

Последња деоница почела је грешкама црвено-белих, Симоновић је поклонио лопту Лаборалу који је то казнио тројком, а у нападу је Џенкинс због брзоплетих одлука грешио 55:54. Преко Нелсона и Шилба Звезда је остала у утакмици док је Митровић из одбојке донео +3. После промашаја Бјелице за три поена Шилб је као прави мајстор елегантно поентирао за два. Уследила је сјајна одбрана Нелсона и елегантно полагање за 60:65. Џенкинс је дошао до поена полагањем и повисио на +7. У следећем нападу после скока у нападу Бјелица је смањио, 62:67. Нелсон је са пенала само потврдио победу. Покушали су домаћи да смање разлику, али нису успели. Најбољи актер меча ДеМаркус Нелсон поставио је коначан резултат поенима из одбојке за 63:73.

Најефикаснији у табору црвено-белих био је Нелсон са 22 поена, пратио га је Шилб са 18, Џенкинс је додао 10. Треба напоменути и одличну ролу Митровића који је сјано зауставио Ноћионија и допринео победи са 8 поена.