Ambienti on/off
Francisco Ferrer Guardia

offline [ offline ] 32 Francisco Ferrer Guardia

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Franca Franca, Limousin Shtetësia: Kili Kili
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Qer 24, 2012

Renditja kombëtare: 0

Nuk ka aktivitet politik

Asnjë Njësi Ushtarake

Drejtor Shtypi

Shokët (839)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

¡Viva la escuela moderna!

Nuevo dentro de eRepublik? Entra acá
BIBLIOTECA DE GUIAS http://echileguias.wordpress.com/
GUIA BÁSICA http://goo.gl/EfJ0r
GUIA INTERMEDIA http://goo.gl/QjM35
[Foro eChile]:http://tinyurl.com/6fxg [^] [^] [^] [^]

Arritjet

 • Freedom Fighter

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  18

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  1

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul

  Media Mogul

  Arrijë 1000 abonues në gazetën tënde

 • battle hero
  62

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  1

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 1 rajone

 • super soldier
  162

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  1

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  13

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Forca 40,555.41
Divizioni
Division 1
Në dispozicion për nivelin 1-34 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 1
 • Deal 75,000 damage with Small Bombs
 • Add 10,000 damage to Bazookas with Bazooka Boosters
 • Merr 2 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
D1
Grada Ushtarake World Class Force ** 21,388,169 / 22,000,000 World Class Force **

Dekoratat

Patriot i Vërtetë

Dëmi

124,937,670 për Kili

Progresi:
124,937,670 / 150,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

854,714 për USA

Progresi:
854,714 / 150,000,000
Dëmi

508,254 për Bulgaria

Progresi:
508,254 / 150,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

9,228,899 për Suedia

 E arritur duke pushtuar me sukses Norrland and Sameland nga Rusia në ditën 2,019

Historia e Luftimeve Guerile

1
3
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura48 Bombat e Mëdha të përdorura2 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Holanda në lufën kundër Polonia në ditën 2,223