Ambienti on/off
daniels22026

offline [offline] 43 daniels22026

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Rumania Rumania, Muntenia Shtetësia: Rumania Rumania
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Jan 07, 2012

Renditja kombëtare: 0

Nuk ka aktivitet politik

Asnjë Njësi Ushtarake

Drejtor Shtypi

Shokët (46)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

Ce-ţi doresc eu ţie, dulce Românie,
Ţara mea de glorii, ţara mea de dor?
Braţele nervoase, arma de tărie,
La trecutu-ţi mare, mare viitor!
Fiarbă vinu-n cupe, spumege pocalul,
Dacă fiii-ţi mândri aste le nutresc;
Căci rămâne stânca, deşi moare valul,
Dulce Românie, asta ţi-o doresc.

Arritjet

 • Freedom Fighter
  1

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  15

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  1

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul

  Media Mogul

  Arrijë 1000 abonues në gazetën tënde

 • battle hero
  4

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero

  Hero i Rezistencës

  Fillo një Luftë të Rezistencës dhe çliro atë rajon

 • super soldier
  45

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder

  Ndërtues i Shoqërisë

  Fto 10 persona në eRepublik dhe ndihmoju atyre të arrijnë në nivelin e 10

 • mercenary
  4

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  1/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  13

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Forca 11,383.25
Divizioni
Division 2
Në dispozicion për nivelin 35-49 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 2
 • Shkakto 375,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 20,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 3 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
D2
Grada Ushtarake Legendary Force 27,252,223 / 31,500,000 Legendary Force

Dekoratat

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

Patriot i Vërtetë

Dëmi

137,102,972 për Rumania

Progresi:
137,102,972 / 150,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

1,001,919 për Singapore

Progresi:
1,001,919 / 150,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

20,268,197 për Rumania

 E arritur duke provuar të pushtohet Galicia and Lodomeria nga Hungaria në ditën 1,857

Historia e Luftimeve Guerile

0
4
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura22 Bombat e Mëdha të përdorura0 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Rumania në lufën kundër Hungaria në ditën 1,913