Ambienti on/off
oekeinos

offline [ offline ] 146 oekeinos

Vendndodhja: Peruja Peruja, Chimor Shtetësia: Argjentina Argjentina
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Jan 28, 2011

Renditja kombëtare: 68

Rreth meje

Wiki page

Macedonia is a Greek territory in northern Greece.

The country you mean is named FYROM-Former Yougoslavik Republic Of Macedonia.!

[url]<a href="http://www.erepublik.com/en/article/about-macedonia-eng--1986782/1/20" target="_blank">http://www.erepublik.com/en/article/about-macedonia-eng--1986782/1

Arritjet

 • Freedom Fighter
  14

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  58

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  1

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  12

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  1

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 1 rajone

 • super soldier
  575

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  14

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  55

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Forca 143,873.06
Divizioni
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 4
 • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
D4
Grada Ushtarake Titan * 3,535,102,259 / 4,000,000,000 Titan *

Dekoratat

 • Antarë Elitar i Regjimentit

  Antarë në njërën nga top 25 regjimentet në botë, Turniri i tretë i Njësive Ushtarake. Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,268.

 • Vendi i Dytë në Divizionin 4, Turniri i tretë i M.U

  Shkaktoi dëmin e dytë më të madhë në Turnirin e tretë të Njësive Ushtarake, Divizioni 4, Greece. Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,268.

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Soldier of Fortune

  Proved to be the architect of my own fortune by taking part in the Soldiers of Fortune Event! Decoration awarded on Day 2,784.

 • Witnessed an Epic Day 3,000 and completed the "Epic Day 3,000" Mission.

Patriot i Vërtetë

Dëmi

4,294,708,697 për Argjentina

Progresi:
4,294,708,697 / 4,300,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

481,264,463 për Greece

Progresi:
481,264,463 / 4,300,000,000
Dëmi

700,736,298 për Serbia

Progresi:
700,736,298 / 4,300,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

154,064,725 për Greqia

 E arritur duke provuar të mbrohet Povardarie kundër Republika e Maqedonisë (IRFJ) në ditën 2,323

Historia e Luftimeve Guerile

51
36
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura243 Bombat e Mëdha të përdorura12 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Greqia në lufën kundër Egjipti në ditën 3,042