Ambienti on/off
Dellodas

online [ online ] 143 Dellodas

Vendndodhja: Greqia Greqia, Macedonia Shtetësia: Greqia Greqia
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Dhj 29, 2010

Renditja kombëtare: 94

Rreth meje

Wiki page

~~ Former Greek MoFA for January and April 2013 ~~
~~ Ex-vMoFA for August, September, October, November 2012, October 2013 and May 2014 ~~

IRC : _Dellodas_

For Greek CS Fill The Form: http://tiny.cc/grcs

[egov#CONNECT]171323[/egov]

Arritjet

  • Freedom Fighter
    8

    Luftëtarë i Lirisë

    Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

    Më shumë info

  • hard worker
    51

    Punëtor i Zellshëm

    Ka punuar për 30 ditë

  • congressman
    2

    Antarë i Parlamentit

    Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

  • president

    President

    Fito Zgjedhjet Presidenciale

  • media mogul

    Media Mogul

    Arrijë 1000 abonues në gazetën tënde

  • battle hero
    12

    Hero i Betejës

    Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

  • campaign hero

    Hero i Ekspeditës Ushtarake

    Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

  • resistance hero
    1

    Hero i Rezistencës

    Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 1 rajone

  • super soldier
    438

    Ushtarë i Fuqishëm

    Shto 250 pikë të forcës

  • society builder
    1

    Ndërtues i Shoqërisë

    Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

  • mercenary
    4

    Mercenarë

    Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

  • Top Fighter

    Top Fighter

    Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..    7/30 ditë në Top Fighters

  • true patriot
    182

    Patriot i Vërtetë

    Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

    Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Forca 109,562.17
Divizioni
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
  • Ju luftoni në Divizionin 4
  • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
  • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
  • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
D4
Grada Ushtarake Titan * 3,098,458,707 / 4,000,000,000 Titan *

Dekoratat

  • Cupid Killer

    Completed the "Cupid's Revenge" missions. Decoration awarded on Day 2,278.

  • Damage Dealer

    Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

  • Ndërtues i Perandorisë

    Ka mposhtur më shumë se 1000 kundërshtarë gjatë misioneve "Si të Ndërtojmë një Perandori". Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,456.

  • Pacific Fighter: completed the "Pacific Clash" missions. Decoration awarded on day 2141.

  • 4

    Damage Dealer

    Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

  • 4

    Slayer

    Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

  • 4

    Slayer

    Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

  • 5

    Damage Dealer

    Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

  • 5

    Slayer

    Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Patriot i Vërtetë

Dëmi

16,937,213,562 për Greqia

Progresi:
16,937,213,562 / 17,000,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

45,977,861 për Turkey

Progresi:
45,977,861 / 17,000,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

1,492,290,821 për Greqia

 E arritur duke mbrojtur me sukses Upper Egypt kundër Egjipti në ditën 2,233

Historia e Luftimeve Guerile

33
2
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura93 Bombat e Mëdha të përdorura32 Përdorimi i fundit: Bombë e Madhe për Greqia në luftën kundër Republika e Maqedonisë (IRFJ) në ditën 2,381