Spring Rush - na poważnie - czyli marchewka w wydaniu Plato - ściana tekstu

Day 2,682, 01:57 Published in Poland Thailand by zbyszek121

Kontynuacja art. http://www.erepublik.com/en/article/recenzja-artyku-u-lesqx-z-dnia-2540-zach-cam-do-czytania-i-dyskusji--2463811/1/20
„Plato pilnujący w erepie sprawiedliwego podziału dóbr i usług jest w pełni świadomy potęgi języka ciała i sposobu jego wykorzystania w procesie edukowania i wychowania graczy. „

Dlatego też gracz powinien mieć świadomość tego, że jest kochany i że jest najważniejszą osobą w życiu Plato. Graczom często wydaje się, że tylko za pomocą prezentów Plato może wyrazić najlepiej swoje uczucia względem graczy. Tego, że jest to błędne myślenie nie należy zbytnio podkreślać.

Czasami bowiem chwila uwagi, drobna pieszczota znaczy więcej niż niejedna droga zabawka. Plato przede wszystkim dba o to żeby mieć czas dla swoich pociech i ten czas dobrze wykorzystać. Tak więc wczoraj żeby nas zająć i rozbawić przez 3 godziny puszczał nam obrazki z bezgłowym kurczakiem. Gdyby tego nie robił gracze mogliby poczuć się samotni i odrzuceni, a gdy takie uczucia wchodzą w grę mogą zacząć się problemy wychowawcze. Gracze najczęściej pokazują swoje niezadowolenie poprzez bunt, płacz, czy nawet o zgrozo krzyk. Zaczynają zachowywać się źle, na przekór swemu idolowi- Plato, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę. Problemy zaczną się pogłębiać jeśli w takiej sytuacji się nic nie robi. Plato nie jest w takiej sytuacji bezradny, ucieka się wówczas do krzyku a nawet potrafi wymierzyć klapsa (bany). Nie jest to jednak najlepsza metoda wychowawcza gdyż może się obrócić przeciwko wychowawcy. Kara powinna być i to jest pewne. Jednak ciągłe i surowe kary nie są dobrym rozwiązaniem. Kara powinna być umiejętna i w oczach Plato sprawiedliwa – odpowiednia do wieku i przewinienia gracza.

Co więc należy zrobić żeby metoda kija i marchewki nie była do końca bolesna?
Należy wytłumaczyć graczom co im wolno a czego nie. Jeśli młody gracz nie będzie wiedział co jest odbierane przez Plato jako złe zachowanie nie będzie mógł uniknąć kary. Powinien więc zostać nauczony przestrzegania zasad. Oczywiście nie dotyczy to Plato który jako guru w zależności od swoich potrzeb może zmieniać dowolnie zasady w trakcie gry.

Plato pamięta jednak że ciągła dyscyplina i rygor może uczynić z gracza nieszczęśliwą osobę. Dlatego Plato szybko zapomina o całej sprawie zaraz po tym jak gracz przeprosi za niewłaściwe zachowanie i (powiedzmy że) rzadko karze graczy po roku od popełnienia wykroczenia.

Jednak karać musi bo inaczej gracz mógłby uznać że jest pępkiem świata i że zawsze będzie na niego czekała nowa zabawka.

Wczoraj jednak Plato dał nam nową zabawkę – Spring Rush więc bawmy się i korzystajmy z dobrodziejstw Plato. Pamiętajmy jednak, że nagroda to nie jest coś co się nam należy że Plato jest wyłącznie dla nas, że nagrody są od czasu do czasu a nie na każde zawołanie. Należy pamiętać że nagrody nie są po to by zagłaskać gracza na śmierć ani by zasypywać go prezentami. We wszystkim trzeba mieć umiar i zachować rozsądek. Bo gracz uczy się życia i Plato ma mu zapewnić warunki do tego procesu gdyż jak powiedział Dawid Bly: „Twoi gracze staną się tym kim Ty jesteś więc bądź tym kim chciałbyś by one były”. AMEN 🙂