Az erepublik első magyar elnöke

Day 2,782, 18:31 Published in Hungary Hungary by Jaca23

Sziasztok. Ez a cikk arról a játékosról fog szólni, aki magyarként először irányította hazánkat.

Előzmények:
2008 januárjában lezajlottak az első elnökválasztások. Bármennyire is furcsa, eHazánk első vezetője nem magyar nemzetiségű játékos volt. Valószínűsíthetően francia vagy román volt az illető, országunk első, és egyben utolsó idegen ajkú elnöke. A nevét sajnos nem sikerült kiderítenem, mindössze annyit tudtam meg róla, hogy kifosztotta az államkincstárat. Egyes források szerint 350, mások szerint 1000 arannyal rövidítette meg az államot, ami akkoriban óriási összegnek számított. Természetesen bannolták tette miatt, azonban az aranyak soha sem kerültek vissza az államkasszába...

Februárban már egy rl is magyar jelölt, Imre Barbarossza nyerte a választásokat. Két cikluson át kormányozta az országot, ezidő alatt a semmiből egy működőképes, összetartó állam alapjait fektette le.



Hogyan került a játékba?
2008 elején a pápai Türr István gimnázium tanulói fedezték fel a játékot, ők alkották az első ténylegesen magyar közösség gerincét. Megalkották a Magyar Nemzeti Pártot, aminek első jelöltje Barbarossza Imre lett (Ő egyébként egyetemista volt ekkoriban).
Az ország lakossága ekkoriban mindössze 72 fő volt, közülük is csak 46 aktív állampolgárt jegyeztek fel. Az újdonsült elnök csak erre a kicsiny közösségre építkezhetett. Kifosztott államkincstár és gazdasági káosz fogadta hatalomba lépésekor.

Újságja az exelnök nevet viseli (ezt valószínűleg a kormányból való távozása után adta neki). 15 cikket adott ki belőle, ezeknek az első fele angol nyelven íródott. A kormányzással kapcsolatos tudósítások egy részét is saját újságjában publikálta (a többit sajnos nem tudom hol, a cikkjeiben szereplő linkek sajnos már nem elérhetőek).

Első cikkét a 84. játéknapon adta ki, amiben beharangozta, hogy állami segítséget nyújt a fegyver- és ajándékgyáraknak, illetve megpróbálja visszaticketelni az ellopott közvagyont.
Ezt követően megalkotta az állami kincstárat, majd létrehozta az első állami céget. Ez egy kórházcég volt, és akkoriban sokakon segített, hiszen egyrészt több napi welnesszel tudtak gazdálkodni (a kórház ingyenes wellneszt adott), másrészt pedig a munkanélküliséget is lecsökkentette. A második ciklusban megkezdte a szociális segélyezést, ezáltal elkerülve, hogy valaki éhen haljon.
/Akkoriban teljesen más játékmenet és játékszabályok voltak, ha nem volt étel a raktáradban, akkor minden nap csökkent a welnesszed valamennyit. Ha elérte a nullát, meghaltál, kezdhetted előlről./

A külügyek terén eleinte a semlegességre, majd minél több szövetséges megszerzésére törekedett.
Figyelem, a következő információk némelyek számára felkavaróak lehetnek:
-Nem akart román-magyar háborút
-Arra törekedett, hogy megnemtámadási egyezményt hozzon tető alá velük
-A későbbiekben már a románokkal közös szövetség ötletét is felvetette

Szóval nem ICS volt az első, aki a keleti szomszédainkhoz való közeledést pedzegette 🙂
Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy akkoriban még nagyon gyenge államnak számítottunk. Az összes többi szomszédunkkal együtt sem lettünk volna elegen, hogy legyűrjük a románokat (arról nem találtam adatot, hogy ők mennyien voltak akkoriban, de a svédek pl. ekkorra már 2800 fős népességet számláltak).
Az emagyar külügy alapjait is ő fektette le, felvette a kapcsolatot az összes szomszédunkkal, illetve a bolgárokkal, a németekkel és az olaszokkal is, egy új szövetség létrehozásának reményében. A románok egyébként elzárkóztak mindenféle egyezségkötéstől.

A hivatalból való távozásakor így jellemezte az eltelt időszakot:
'Egy dolgos, mozgalmas időszakot tudhatunk a hátunk mögött, egészen pontosan azt az időszakot, amikor egy épp vegetáló kisközösségből regionális hatalommá nőttük ki magunkat, és mostanra mar 100 fölött is jár a lélekszamunk.'

Idéznék még valamit ebből a cikkből, ami akár napjainkban is tanulságként szolgálhatna. Főként a kongatagok és pártelnökök figyelmébe ajánlom a következő mondatot:
'Szükség van arra, hogy új emberek is bekerülhessenek a játék közéleti rendszerébe. Ezért úgy döntöttem, egy időre visszavonulok a politikai tisztségektől, és nem szállok ringbe a pártelnoki posztért.'

Utolsó cikkét a 142. napon adta ki, ebben a szlovákok elleni háború megindítását véleményezte. Nem sokkal ezután itthagyta a játékot.

Ha szeretnéd megtapasztalni, hogy milyen is volt a játék a kezdeti időkben, akkor keress meg üzenetben.

Utolsó két mondatával búcsúznék:
'Hajrá Magyarország! Harcoljunk!'

Jaca