[Vélemény] 5 + 1 érv, amiért az új és a régi hatalmi elitnek össze kéne fognia

Day 3,582, 05:58 Published in Hungary Russia by Galzra42




Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretném tisztázni, hogy ezt a cikket a kormányban betöltött szerepemtől függetlenül írom, tehát csak a saját személyes véleményemet reprezentálja, a többi kormánytagét nem.

A másik fontos dolog, hogy meglátásom szerint az utóbbi néhány hónapban elindult egy pozitív folyamat kicsiny közösségünkben, azért írom most ezt a cikket mert itt az ideje, hogy ezt tovább vigyük még egy lépéssel, de ha ez nem is sikerül, legalább a beszélgetés elinduljon róla. Itt lenne az ideje belátni, hogy tulajdonképpen egy hajóban evezünk, és azokat, akik csak hátráltatnak, könyörtelenül ki kell dobni belőle, másképp soha nem érhetünk el sikereket (vagy legalább egy jó közösséget és jó hangulatot, végül is erről szólna egy játék). Nem célom, hogy megoldási javaslatokkal álljak elő, nem egy embernek kell ezt a problémát megoldania, hanem a közösségnek együtt.

Biztosan sokak szemében ez a cikk csak álszenteskedésnek, vagy okoskodásnak fog tűnni, legyen, szerencsére a média modul így is lehetőséget ad rá, hogy leírjam a gondolataim🙂

Sokáig nem tudtam, hogy hogyan jelöljem az egyes csoportosulásokat a cikkben, mivel pl. a kardos kormány, ellenzék, stb. megnevezések nem lettek volna teljesen pontosak, így egy nálam bölcsebb játékostól merítettem ötletet, az új hatalmi elit kifejezést vadaskertbenvok cikkeiből vettem át.
Bár a régi és új hatalmi elit megnevezések is elég képlékenyek, hiszen sokszor van átfedés a kormányokban, így sokaknál nehéz meghatározni, hogy hova is tartoznak pontosan, azért remélem mindenki számára érthető lesz, hogy mire gondolok.


És egy kis zene a cikk mellé:







5 + 1 érv, amiért az új és a régi “hatalmi elitnek” össze kéne fognia


1. Mert megszűnt az az érv, hogy “nem tudjátok milyen kormányon lenni”.

A régi hatalmi elit sokáig azzal érvelt, hogy az ellenzéknek nincs tapasztalata a kormányzásban, és így nem látják át kellően a helyzetet ahhoz, hogy megfelelő következtetéseket tudjanak levonni. Ez igaz is volt. Mivel az új hatalmi elit elvből elutasított mindenféle együttműködést a régi hatalmi elittel, nem volt lehetőségük rá, hogy tapasztalatot szerezzenek a kormányzásban. Ez szerencsére az utóbbi néhány hónapban, a kormányok váltakozásával megszűnt, mindkét oldal kellő tapasztalattal rendelkezik, meggyőződésem, hogy együtt dolgozva mindenki - leginkább maga az ország - jobban járna.


2. Mert közös a cél

Bármilyen furcsának is tűnhet ez egyeseknek, a régi és az új hatalmi elit tulajdonképpen egyazon célért dolgozik. Elárulok pár apró titkot: senki nem paktált le a románokkal, senki nem akarja az ország vesztét, senki nem sikkaszt az államkasszából, senki nem szívatja szándékosan a lakosságot. A cél tulajdonképpen mindkét oldal számára ugyan az. eMagyarország politikai és gazdasági felvirágoztatása. Természetes, hogy különböző gondolkodású emberek, ezt a célt különbözőként próbálják meg elérni, de ezzel nincs gond, sőt, az egyik nagy különbség az itteni és az RL politika közt, hogy itt nem múlik senki megélhetése azon, hogy kormányon maradjon. Itt van mindenkinek bőven hely, sőt, még jobb is ha többféle gondolkodású ember lát egy problémát vagy egy helyzetet, több esély van rá, hogy a jó irányba indulunk el. Persze a hiba mindenkinél benne van, és ha bekövetkezik könnyű azt mondani, hogy az adott kormány alkalmatlan a feladata ellátására. Mindenki másban jó, és mindenkinek megvannak a maga hiányosságai is, de ez csak egy újabb érv amellett, hogy közösen dolgozzunk, így ki tudnánk egészíteni a másik munkáját.


3. Mert a szavazatok is ezt mutatják

Mi sem jobb példa arra, hogy miért most kell elindulnunk az összefogás felé vezető úton, mint a legutóbbi választás, ami döntetlennel zárult, és csak a magasabb xp miatt lett alioth az elnök. Tökéletesen látszik, hogy az ország megosztott, méghozzá fele-fele arányban. Ennek feloldására több lehetőség is van, vagy egymás ellen dolgozunk, amíg valamelyik fél a másik felé nem kerekedik, és kezdődik az egész előröl (az egyik fél sokáig hatalmon lesz, majd belefásul és pontosan ugyan ott körünk ki, mint pár hónapja), vagy egyszerűen összefogunk, nem egymás ellen, hanem egymást támogatva dolgozunk, és mindenki jól jár.


4. Mert eszméletlen idegesítő tud lenni a hiszti…

Nem tudom más hogy van vele, de számomra valami eszméletlen idegesítő az a hiszti amit az egyik vagy másik oldal leművel amikor épp nincsenek hatalmon. Hogy mit értek hiszti alatt? Azt amikor minden egyes apróság miatt azonnal jön a vádaskodás, panaszkodás, trollkodás. Példák: “Miért nem indult még tiszti körlevél? Már 22 perce kormányon vagytok, bezzeg amikor mi voltunk…”, “Miért ne üthetnék a hadi parancs ellen? Ti is ellene ütöttetek amikor mi voltunk ott”. Nem tisztem, hogy én ítéljek meg embereket, de ezt az óvodás magatartást le lehetne már vedleni, mindkét oldalról. Ahogy írtam, úgy látom, hogy ebben volt némi fejlődés az utóbbi időben, de sajnos még mindig van pár olyan ember, aki élet céljának tekinti hogy előbb beszóljon, és csak utána kérdezzen. Ezzel egyetlen dolgot érünk el, az egyik hónapban az egyik fél kedve megy el a kormányzástól, a másik hónapban a másiké. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha konstruktív kérdések/javaslatok volnának és nem azonnal a támadás. Ne aggódjatok, lesz ebben a játékban elég troll ahhoz, hogy élvezetes commentwarokat lehessen olvasni, anélkül is hogy mindenki egymásnak esne.
És csak hogy hozzak egy ellenpéldát is, mi nem számít hisztinek az én véleményem szerint? Például az egyik képviselő minapi kérdése az országfalon az új MPP szisztémával kapcsolatban, még úgy is kezdte a kérdését, hogy “mindenféle kötekedés nélkül”, aztán feltett egy full korrekt kérdést. Normál esetben nem is lenne szükség a kérdés elejére, mert fel se merülne, hogy kötekedne, egyszerűen csak szeretne választ kapni valamire.


5. Mert gyakorlatilag egyedülálló lenne az erep világában

Ha körbenézünk az egyre csökkenő közösségben, a legtöbb ország lakossága ugyan úgy (vagy még jobban) megosztott, mint a mienk (lásd pl.: Szerbia). Nagyon kevés az olyan ország, ahol valóban együtt tudnak dolgozni egy közös cél érdekében, de ahol sikerül, ott a legtöbbször elérik a céljukat. Nézzük csak például a lengyeleket, kevés belviszály, nagy sebzés, és sikerült maguk köré felépíteni egy olyan országot, ami gazdaságilag, politikailag és katonailag is erős. Ez lehetne egy követendő példa, dolgozzunk együtt és sikeresebbek lehetünk.


+ 1 - mert úgyis jeticsicskák vagyunk mind

Teljesen mindegy ki van hatalmon, egy dolog biztos: eheslo szerint így is úgy is jeticsicskák vagyunk, akkor meg már nem mindegy, hogy egymással vagy egymás ellen dolgozunk?




Köszi mindenkinek aki elolvasta, mivel szökőévente egyszer írok saját cikket, hálásan venném ha megsegítenétek 25 kommentel.


Maradok tisztelettel,
Galzra42