Ambienti on/off

Regjistrohu

 

Vazhdo

Vazhdo Me krijimin e llogarisë ju pajtoheni me Kushtet e Shërbimit dhe Të dhënat private

[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

Dita 1,915, 04:11 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republika e Maqedonisë (IRFJ) nga MNR MakedonijaДраги наши Македонци и Македонки,

После сите планови и стратегии на пат сме многу близу до реализација на нашата цел - Преселба на блискиот исток.
Како што можете да видите, полека но сигурно завземаме еден по еден регион. Ни недостига уште Шајран и ете не во Дубаи.
Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи.

Сето ова ќе беше многу покомплицирано доколку нашите пријатели од ОАЕ не ни помогнеа. Сепак морам да нагласам дека тие веднаш ни излегоа во пресрет иако таа помош ги остава со помалку ресурси и региони.

ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ !

Изразуваме голема благодарност до Обединетите Арапски Емирати, кои како вистински пријатели се согласија да останат на 2 региони а останатите да ни ги препуштат на нас без никаква надокнада за да можеме да преселиме главен град долу и да си направиме база за понатака.
Како знак на добра волја и пријателство, секој од УАЕ што ќе посака Македонско Државјанство поради поголем број на ресурси, истото ќе му биде одобрено без никаков проблем.

We express our gratitude to the United Arab Emirates because as a true friends they agreed to stay on 2 regions and the rest of their regions to give to us free of charge so we can move our Capital there and make a base.
Once Again, Thank you UAE.
As a sign of goodwill, every citizen of UAE who will ask Macedonian citizenship due to the resources, it will be approved without any problem.
MoFA eMacedonia
[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-macedonia-1-2213375/1/20


 

Komentet

MNR Makedonija Dita 1,915, 04:12

Komenti u fshi

SaveAss
SaveAss Dita 1,915, 04:14

o7

tonikuze
tonikuze Dita 1,915, 04:17

o7

dDejan
dDejan Dita 1,915, 04:18

o7

mojov
mojov Dita 1,915, 04:18

o7

marjansp
marjansp Dita 1,915, 04:18

o7

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS Dita 1,915, 04:18

o7

Maced0n
Maced0n Dita 1,915, 04:20

o7

NIKOLCHO GOSHEVSKI
NIKOLCHO GOSHEVSKI Dita 1,915, 04:20

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Dita 1,915, 04:22

Договор куќа гради ама сила бога не моли xDD

Red Tornado
Red Tornado Dita 1,915, 04:29

o7

truba66
truba66 Dita 1,915, 04:29

o7

Gukii
Gukii Dita 1,915, 04:32

o7

IronLionMK
IronLionMK Dita 1,915, 04:33

o7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Dita 1,915, 04:34

o7

UNISTUVAC MKD
UNISTUVAC MKD Dita 1,915, 04:34

o7

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Dita 1,915, 04:36

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Dita 1,915, 04:38

Thank you UAE o7

CHIVAREGALSR
CHIVAREGALSR Dita 1,915, 04:41

o7 thanks UAE

Nenormalen MKD
Nenormalen MKD Dita 1,915, 04:42

o7

ZareLegenda
ZareLegenda Dita 1,915, 04:42

o/

Bardokva
Bardokva Dita 1,915, 04:47

مرحبا بكم في شبه الجزيرة العربية أحفاد الإسكندر الأكبر!

SaJrUs
SaJrUs Dita 1,915, 04:53

Thanks o/

Sirma Nova
Sirma Nova Dita 1,915, 04:55

Kakvo preseluvanje bre? Pa neli ovoj reon ke si ostane, a vie Hrvatska ke ne pravite? Ste ja utnale celtta na igrava, treba da imate m**a da se shirite od svojata matichna zemja a ne da ja napushtate. Vie gi ostavivte Srbija i Grcija da si go ostvarat planot od realniot zhivot i se shirat na Balkanot. BRAVO! Sega ke se prefrlam na dvoklikash se dodeka ovaa nokna mora ne prestane! @#$*^%$

BlackMK
BlackMK Dita 1,915, 04:58

Преселуваме само главен град а од Балканот не се откажуваме, пак ќе си ги вратиме регионите.

mkdfighter97
mkdfighter97 Dita 1,915, 09:45

TAKA E @$*@&$(@*&$@_(*!#_(#@+">{}|>{|}!($&@)$

eDnopmk
eDnopmk Dita 1,915, 12:35

Прво научи што е двоклик, второ нема да се изгубат регионите од Балканот, ова е стратешки план за повеќе ресурси за тенкарите (оружарите) со што се зајакнува нашата економска моќ, и една битка со Јужниве троседи вреди колку што ти ќе заработиш голд во наредните 2 години ....

Sirma Nova
Sirma Nova Dita 1,916, 23:59

Pripazi shto treskash, nikoj ne e dolzhen da gi trpi tvoite navredi bazirani na izmislici.

mkdfighter97
mkdfighter97 Dita 1,916, 07:56

da pripazi sho treskas (*^@(*$&!@)&%!@$

Pur3BlooD
Pur3BlooD Dita 1,915, 04:55

Thanks UAE o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dita 1,915, 04:56

Каде има сила, нема правдина. Ако не се согласеа вака ќе ги окупиравме како и да е.

MakedonJovan
MakedonJovan Dita 1,915, 04:56

o/

eDnopmk
eDnopmk Dita 1,915, 05:15

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dita 1,915, 05:22

Kolku smeshno zvuchi ova "ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ!" Kade gradish kuka, apashine, vo arabija? tztztz...

povratnikot
povratnikot Dita 1,915, 05:29

Asto vikate Kina da ja sprdime malku?
A?
A?
A?

povratnikot
povratnikot Dita 1,915, 05:32

Korekcija:
-Vo igrava osven Izrael nema druga drzava od Bliiskiot Istok,nie sakame glavniot grad da go preselime vo Sreden Istok.

Nexus.MKD
Nexus.MKD Dita 1,915, 05:42

Достаааа, одличен е планот. Малку шаренило во сивилото сто надвисна над играва последниве пола година. Нели гледате дека сме повторно во друство со Бугарија и Србија. Да се напукаме со ресурси на другиов крај на светов малку.

El Che G
El Che G Dita 1,915, 05:44

браво
ЦП-то И Владата си ја знаат својата работа
Нцелосна доверба имам во нив
о/

viljus1
viljus1 Dita 1,915, 05:47

o7

TRTE T
TRTE T Dita 1,915, 05:49

o7

Mr.borros
Mr.borros Dita 1,915, 05:55

ај некој нека напише една статија наменета за младите играчи и да им ја објасни ситуацијава со преместувањето на главниот град оти гледам по коментари не се согласуват па дури у пцујат за тоа

BlackMK
BlackMK Dita 1,915, 06:00

Имаше веќе обраќање од ЦП за тоа

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Dita 1,915, 06:25

o7

seki1
seki1 Dita 1,915, 06:45

se soglasuvam so predsedatelot dobra e idejata .podrska od mene

LyDEjKO
LyDEjKO Dita 1,915, 06:47

браво за претседателот,владата и останатиот тим кој работат на овој план

thedragon
thedragon Dita 1,915, 07:57

o7

Angry Saso
Angry Saso Dita 1,915, 08:01

super plan bravo za vladata i precedatelot

MKDpedza
MKDpedza Dita 1,915, 08:13

o7

MACEDONP4
MACEDONP4 Dita 1,915, 08:25

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dita 1,915, 09:07

Abe chekajte malku, tochno e deka ponovite igrachi ne znaat nekoi raboti (vkluchuvajki me i mene vo niv) no bash zatoa NEMOZHE nekoj vaka kako "Buce nash" drsko i bezobrazno da izleze so statija kade ke napishe "Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи."

Da povtoram ako nekoj propushtil: "да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот"

ALOOO...pa ovo nema ni u Beogradu! )))

Ako treba da se seli gradot samo zaradi odrzhuvanje na resursite (shto pak ne razbiram dobro zoshto e taka pokorisno...druga tarifa li ima nekoja za svoe a druga za okupiran region?), togash zoshto mora "da ne zbrishat od Balkanot", neli mozhe samo reonot kade shto e glavniot grad (Povardarie) da se otstapi a pogolem broj na zhiteli da se napravi tamu vo Dubai, ete, za toj nekoj si avtomatizam na brojnost da se zadovoli samo?

Mene STRASHNO me iritira bezobrazlukot na tipacov "buce i druzhinata mu", shto insistiraat na BRISHENJE, koga toa i ne e edinstvena opcija, za da se ostvari ete toj "pekolen plan".

Ke objasni li nekoj, ili nemora da znaeme poveke "Buce ke misli za site nas"?

Jas sakam da sledam nekogo ako e vo korist na site, NO ne i na slepo. )))

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.