[МВнР] Една камара ъпдейти 1

Day 3,979, 11:00 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG

Здравейте и добре дошли в още един месец, през който ще ви се налага да четете статии тип Стоич! Нека да започнем със задълбочен анализ какво се случва по света и да се опитаме да разберем каква е целта на всяка страна. След като напуснахме американските си колонии, бяхме свидетели на няколко доста интересни сблъсъка - както като шаутове и коментари, така и на бойното поле между Румъния и Колин, както и отварянето на румънско-гръцката война след дълго затишие между двете държави. След като приключа с анализа, както винаги ще продължа с това каква е ситуацията в нашата любима Българскаимперия.

Румъния срещу Колин (Част първа)
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147306
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147323
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147326
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147340
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147336
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147348
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147321

Тук битките придобиха малко по-различен стил - Колин както винаги използваше КО и “приятелите си”, като имаше и лека подкрепа от Хърватска от част съюзниците си, но този път целта му беше по-различна - искаше да спре румънските тренировъчни войни. Както може би вече знаете, Румъния от известно време насам се радваше на 25-30 ТП(true patriot) битки дневно в техния прайм тайм. Целта им беше ясна - да се запасят с хиляди злато и милиони валута, които да похарчат в идващия Черен Петък. На Колин и Хърватска им стана ясно, че няма как да надиграят румънците, ако ги оставят да фармят с това темпо, така че започнаха офанзива по затварянето на тренировъчните им.

Преди това да се случи, никой не се намесваше в чужди тренировъчни войни - освен ако тази намеса не е нужна от стратегическа гледна точка - намеса в реална война или блокиране на потенциални войни(например Хърватска се би за Франция в българо-френската тренировъчна, Турция се би за Финландия в Македоно-финландската тренировъчна, целият свят се би за Южна Корея в БГ-ЮК тренировъчна и още много примери) Например причината Мексико и Венецуела да се приземят в Индия беше очевидна - да прекратят най-дългата и най-успешната ни тренировъчна война с Индия. Като цяло АntiАsteria използваха реални войни, за да накарат Астерия да се фокусира върху по тях и по този начин да им прекратят тренировъчните - за фермерите и ленивците по света това очевидно ще ни доведе до проблеми в дългосрочен план и трябва да бъдем нащрек.



Румъния срещу Колин(Част втора)
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147520
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147638

Мнозина мислеха, че Колин и компания единствено целяха да ограничат ферменето на Румъния, но истината е, че те имаха и скрити намерения, а именно - да им се привлече вниманието в ТВ-тата, докато успеят да освободят САЩ. Този начин на действие вече го усетихме върху плещите си - масово отваряне на битки с различен приоритет и разсейване на щетата по всички битки с цел обезсърчаване на противника и да го принудят да се оттегли. Предимството на подобен тип водене на битки очевидно е, че вече за предпочитане са кратки, но имащи смисъл войни, а не дълги и отегчителни кампании, където страните след известно време губят интерес. Ние изпитахме същото в Колумбия (Пасифика танкираше срещу нас, Португалия ни блокираше на няколко пъти), както и в САЩ(танкиране от страна на Пасифика и американци, кражба на медали в тренировъчни). Всичко това причиняваше голямо раздразнение не само на правителството, но и на обикновените играчи. Тъй като това е едва началото на кампанията, нямам и капка съмнение, че Румъния разполага с достатъчно щета и ресурси, за да отблъсне моментното настъпление. AntiAsteria се готвят за 5-6 месечна кампания, така че тепърва ще се види как ще се развият нещата. Комбинацията на всичко това доведе до доста смело решение от страна на Румъния, а именно затваряне на по-голяма част от тренировъчните им войни:
Саудитска Арабия. Eстония, Китай. Македония, Eгипет, Италия. Но в същото време държа да отбележа, че отвориха война, която не беше активна от много време, а именно тази с Гърция.



Румъния срещу Гърция
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147478
https://www.erepublik.com/en/military/battlefield/147630

Докато първата битка беше голямо разочарование, защото нямаше нито епици, нито танкиране, то втората война тук беше на съвсем различно ниво. Бяхме свидетели на редовни епици първите дивизии, в които имаше огромно танкиране от двете страни. Помогнахме им колкото можем, като най-много щетата ни беше във въздушния рунд. Поздравления за всички, които взеха участие в него и по този начин успяхме да покажем на какво сме способни.



Няколко дни преди тази битка, гърците бяха изправени пред друго изпитание, което дойде от изненадваща страна - Египет, защото са отказали да им върнат региона. (here)

Като обобщение бих казал, че позицията, в която се намира Румъния в момента е подобна на тази, в която се намирахме преди няколко месеца: събуден САЩ, който получава сериозна подкрепа от новите си съюзници от AntiAsteria им вгорчава живота. Остава да видим дали ще приложат същата тактика и да предложат НАП, за да тестват румънската устойчивост, както направиха с нас.



В България настъпиха ветровити времена и онзи ден за пореден път направихме епик в Д4 след смяната на деня. За съжаление това може би беше най-малко успешния опит за направата на епик с по-малко участници от обикновено, които да спомагат за фалшивия епик. За разлика от предишни пъти, този път не ни бяха виновни чужденците. Също така се наложи да се слага КО, за да започнат някои хора да бият, все едно епик в д4 е малка мотивация. Тъй като сме единствената опция за епик в Д4 във вторник на Сърбия, те бяха малко разтревожени за трудностите, които изпитахме. Все пак успях да обясня на правителството им, че имахме тежки няколко дни - много играчи, в това число и аз, използвахме много вафли - някои използваха стотици, а други - дори хиляди. Така че горе долу мога да разбера защо някои не удариха за фалшив епик. Нещото, което не разбирам, е голямата бройка, която удари по време на така наречения фалшив епик - бройка, която е много повече от нормалната. Това е нещо, което трябва да обсъдим: има ли смисъл да правим епици в д4, ако ще се процедира по този начин? Единствено с КО ли можем да ви накараме да си излеете фф-то? Освен това не поддържаме стената на фалшив епик - всеки път, когато стената е над 50.5%, губим двойни точки престиж, а Сърбия трябва губи ресурс, за да “поправи” стената и да я върне обратно в рамките на фалшивия епик.

Мисля, че това е въпрос, който е важен не само за правителството, а и за всички наши Д4 играчи. Какви са ви предложенията, за да не изпадаме отново в подобно положение? Ако сте от тези, които се изливат единствено след фалшив епик: какво трябва да се случи, за да ви убедим да се преди той да настъпи? Пратете ми лично съобщение. Гарантирам ви, че името ви ще бъде запазено в тайна, единствено ще използвам вашето мнение. Седмичните Д4 епици са полезни не само за нашите ловци на медали, фермери, но и за бързо вдигане на ранг. Също така ще са важен начин да осигурим по-голяма регенерация на играчите ни, които нямат маверици. Така че, въпреки че Д4 е най-скъпият епик, в същото време той е единствения начин, чрез който мнозинството ни играчи ще се наслади на допълнителни медали, злато, тп валута и регенерация.

Това беше от мен засега!

До следващия път!

Van Sloth