Военен бум по средата на лятото

Day 1,698, 23:37 Published in Bulgaria Bulgaria by egad


Здравейте🙂

Преди няколко дни пуснах статия със заглавие „Летаргия”, в която общо взето казвах, че нищо не става. За краткото време от тогава нещата коренно се промениха. Вече има много войни, има интрига, има въстания, които се печелят... има от всичко по малко, така че всеки от нас да събуди в някаква степен интереса си към играта.



Всичко започна от ЕДЕН. От нещо, което повечето мислехме, че е поредното изхвърляне на Ромпер на милиони щета за освобождаване на оригинален хърватски регион от сръбско владение, премина към организирана масирана акция срещу сърбите. Преди 2 дни след обилно танкиране Хърватска си взе обратно Южна Далмация. По време на битката сърбите жертваха въстанието на Италия в Лацио и така получиха обща граница и с тях. Загубен беше и един босненски регион, но те вече имаха един свободен, така че това не промени сериозно нещата. Освен всички тези загуби на бойното поле сърбите загубиха и на политическото поле, където хърватите успяха да изпреварят сърбите и първи ги пуснаха за ЕВ. Разбира се последва обратна реакция. Тук някъде стана ясно, че цялата акция на ЕДЕН не е само с цел освобождаването на Хърватска или просто прекъсване на сръбските бонуси (загубиха селитрата), а нещо повече – затриване на Сърбия в максимална степен. Заваляха ЕВ закони и така освен срещу Хърватска, вече ще трябва да се бият и срещу Гърция и Италия директно, освен въстанията в Босна, Италия, Черна гора и Хърватска. Сърбите насочиха усилията си към превземане на единствения хърватски регион и така да затворят войната, но за сега щетата им се разпилява и трудно се противопоставят.

Пред тях излиза и нова дилема. След като неуспешно опитаха да върнат Apuila на Италия и така да прекъснат границата с Гърция, сега имат възможност да върнат последния им черногорски регион и така да не позволят на гърците да навлезнат в близост до оригиналните им територии. Проблемът е, че така окончателно си отрязват пътя към Ботуша и губят и нефтените региони там.

Съвета ми към търсачите на въстания е да се оглеждат в този регион. Не само сърбите губят територии (доброволно или не), същото се случва и с хърватите. Скоро след като Гърция навлезе из Италия също ще има връщане на региони, а това значи отново успешни въстания. Отделно, че при целия си поход южните ни съседи ще станат с прекалено много колонии в различни държави, което неизбежно ще им създаде проблеми в опазването им.

Малко по в страни от цялата тази ситуация остава войната на Македония срещу Албания, която върви успоредно на войната Албания-Черна гора. Там се стига до странната ситуация македонците да се бият за Албания срещу Черна гора и за самите себе си срещу Албания. Целта е ясна – Албания да вземе железния региона на Черна гора, а македонците да минат след тях и да го прилапат за себе си. Тази война може да се преплете със сръбските неволи, защото ако Черна гора си вземе сръбския регион, който по описаната схема после стане македонски, то пътя на гърците към Сърбия ще е окончателно затапен, тъй като имат НАП с Македония.

Ако останем на Балканите, но погледнем малко по на север ще видим една нова война Словения – Румъния. Походът на северните ни съседи из Унгария ги доведе до обща граница със словенците и те събраха смелост да се впуснат в тази война, за да помогнат на унгарците. За добро или лошо войната предвещава да е кратка, тъй като по всичко изглежда, че след успешно унгарско въстание двете държави ще загубят границата си. Медалистчетата да се оглеждат и ако Словения вземе битката срещу Румъния и войната се затвори, то ще има лесно въстание за връщане на региона от Словения на Унгария.

Какво означава всичко това за нас? Най-накрая турските битки ще спрат да са основен приоритет на ТЕДЕН и в голяма степен те ще станат битка почти само между играчите на тези две държави, нещо за което отдавна мечтаем. Нека видим кой кого, плащащите турци или многото българи? Аз вярвам в победата!

Нека излезнем от Балканския полуостров. Да погледнем и към Южна Америка. Там мастодонтите Бразилия и Аржентина се борят срещу малките еДържави от СоТ, които чрез въстания се опитват да намерят своето място на картата, а защо не и да отрежат някой бонус. За сега единственото, което се получава е завземането от Перу на боливийските региони (Боливия са подвластни на Аржентина). Бразилия ще заличи отново Парагвай и скоро всичко пак ще се пренесе само във въстанията. За съжаление нашите приятели от Чили (вече най-многобройната еНация) не успяват в борбата си срещу Аржентина, но надеждите са с ангажирането на целия ТЕДЕН в Сърбия, СоТ да постигне превес в Южна Америка. За всички, които пестят от билети, но искат да помогнат на Чили ще имате възможност да го направите като подкрепите Перу във войната им срещу Аржентина.

Пак в Южна Америка е и сблъсъка на „гиганти” Венецуела – Колумбия. За сега про-ONE Венецуела има предимство. Медалистите могат и там да се огледат за някое въстание, което при добра организация може да сполучи. Все пак не забравяйте, че Венецуела ни се води съюзник и не е много хубаво да действате против тях.

На континента Австралия необичайно се водят тежки битки. Индонезия и Нова Зеландия обединиха силите си срещу кенгурата, но на този етап не могат да се похвалят с някакви успехи и всичко се развива в пинг-понг стил с размяна на победи, но не и на територии.

На кратко някои по интересни факти:
- Румъния импийчва президента си;

- Уркайна отново стават за смях с безуспешните си опити да се правят на мъже;

- Боливия вече прие ембарго срещу 28-ма страна, с което бие всякакви рекорди. Механиката на играта позволява да се гласува по 1 държава на 24 часа или максимум 30 държави, така че абсолютния максимум не е мираж. България е една от тези 28 държави, надявам се да не страдате много 🙂

Това е от мен за днес. Ансамбъл egad Ви пожелава приятен ден и Ви подсеща, че можете да гласувате за статията и да се абонирате за вестника 🙂