За колониите и пътищата пред нас

Day 1,215, 10:11 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG


Здравейте, драги читатели!

В началото на октомври в края на последния мандат на Стоич и началото на Криптос се реализира една отдавнашна мечта – превръщането на еБългария в колониална сила. След няколко месечни преговори беше постигнато споразумение между България и Иран за наем на регион с жито (Южен Кроасан) + съседния Семнан като гаранция да не се повтори изходът от БиХ. Немалка заслуга да се осъществи това има и Лая, която беше президент през октомври. Въпреки лазократските въстнания през ноември, както почти всекидневните такива през януари, успяхме да запазим присъствието си в Азия вече 6ти месец – едно наистина изключително постижение. Безспорно колониите дадоха своя принос за развитието на икономиката ни – смятам едва ли има 2 мнения по въпроса. Освен чисто икономически, те имаха своето значение и чисто психологически – че сме една от малкото страни, контролиращи региони извън оригиналните си.



Администраторите решиха да внесат нововъведение чрез което на практика обезсмислят наличието на далечни колонии и насърчават войни между съседни държави. То силно ограничава досегашните придобивки на редица държави сред които Сърбия, Унгария, Македония, Полша (сериозен удар върху NWO). За наше съжаление така се обезсмислят и индийските ни колонии, които държахме едва месец. Пред нашата мила еРодина се поставя задачата да търси нови пътища за подобряването на икономическо ни благосъстояние. Според мен военни действия на запад не биха довели до никакви дълговременни териториални придобивки, а ще са единствено източник на всекидневни немалки разходи. Затова бих искал да представя на вашето внимание няколко варианта, които биха били удачни с оглед придобиването на нови региони.(предложените варианти са хипотетични)



Вариант 1 – наем на Крим и Запорожието. Това са два оригинални украински региона, като Крим в момента е под руско администриране по силата на договора между Русия и Украйна за наем , чийто гарант бе Румъния. Въпреки това се очаква украинците най-вероятно да не желаят да го подновят и да си върнат региона. Запорожието е гранично с Крим, който от своя страна с Варна. Тези два региона съдържат липсващите ни риба и селитра. Предвид малкото си население и относително ниския си БВП, за Украйна доход от аренда би бил полезен и шансовете за осъществяване не са малки.



Вариант 2 – наем на Черноземието и Кавказ. Това са оригинални руски региони, които съдържат необходимите ни нефт и плодове. Черноземието е гранично с Кавказ, който пък от своя страна е граничен с Бургас. Вероятно се чудите защо Черноземието, а не Волга. Би било по-удачно Черноземието, заради границата на Волга с Иран, където ще сме обект на непрекъснати атаки.

Вариант 1 и 2 обаче имат своя общ недостатък – а именно това че и двете страни са нaши съюзници в момента и това усложнява тези начинания, които биха ни осигурили по 10% в оръжейната и хранителна индустрии.



Вариант 3 – бой в Турция . целта на това начинание е превземането на граничния нам Мармара и черноморското крайбрежие. Черноморското крайбрежие обаче в момента е под румънска администрация и е свързващата връзка на румънските колонии в централна Турция с оригиналните им региони, което го прави изключително важен за тях. Така предвид текущата обстановка, реално е единствено окупирането на Мармара от всички изложени варианти.

Накрая все пак бих призовал всички ви да покажем на Иран че не сме от тези, които се предаваме лесно. Днес (утре) ни предстои сражение, в което ще се защитаваме от иранската атака. Малко след началото на законите за ЕВ беше президентът Подкрепа бе потърсен ит ирански представител, а резултатът от разговора можете да видите тук


С уважение
The Graverobber
Външен министър на еБългария