Импийчмънт навсякъде около нас

Day 1,191, 04:49 Published in Bulgaria Bulgaria by egad

Здравейте читатели! 🙂

Ако вчера се оплаквах, че е пълна скука на външнополитическата сцена, то днес направо е трагедия. Нищо, което да ти хване окото. Все пак ще резюмирам на кратко, каквото успея да си изсмуча от пръстите.
На фона на голямата сивота няма как да не откроя приетия импийчмънт в Иран. Причините за искането му са обичайните: недостатъчно време и внимание в управлението, обиди срещу противниците,.... – да се оправят, дето се казва. Това обаче е една много добра новина за нас. Добра е, защото по този начин начело на Иран застава Laya. Тя е една от най-опитните фигури в държавата им и при това е с подчертано добро отношение към България. Това дава надежда за постигане на взаимноизгодно споразумение да наемем дългосрочно региони с нефт и плодове, вместо да губим време и ресурси и да ги търсим другаде по еСвета. Така че при една добра дипломация в скоро време ще можем да се похвалим с комплект от 9 от 10 възможни ресурси на наша територия. Дивеч, както не веднъж се спомена, ще бъде доста трудно да се осигури.

Като стана дума за импийчмънт няма как да не отбележа истинския бум на предлагане на този закон само за последните 7 дни – 22 държави гласуваха подобно искане (4 приети и 18 отхвърлени):
Босна и Херцеговина (приет), Бразилия (приет), България (отхвърлен), Китай (отхвърлен), Естония (отхвърлен), Франция (отхвърлен), Унгария (отхвърлен), Иран (приет), Ирландия (отхвърлен), Латвия (отхвърлен), Литва (отхвърлен), Мексико (отхвърлен), Черна гора (отхвърлен), Норвегия (отхвърлен), Перу (отхвърлен), Полша (отхвърлен за мнооого малко), Молдова (отхвърлен), Румъния (отхвърлен), Словакия (отхвърлен), ЮАР (отхвърлен), Испания (пуснат е скоро, но още в началото е ясно, че няма да мине) и Турция (приет, друг е въпроса какво управлява този президент 🙂 ).

А има държави като Македония, които нямат парламент и съответно няма как да пуснат такъв закон. В този ред на мисли ще публикувам и страните, които в този момент са изцяло под чужда окупация и съответно утре няма да се провеждат избори за парламент в тях: Дания, Турция, Перу, Чехия, Кипър и Молдова.

Друга външнополитическа новина е края на войната между Япония и Южна Корея, като в момента парламентите им приемат закона за мир между тях.


Изборите са утре и ансамбъл egad репетира за участията си по предизборни концерти. Направете ги щастливи, като се абонирате за вестника и гласувате за тази статия.