Короткий огляд подій в Болгарії

Day 1,086, 13:23 Published in Ukraine Ukraine by Oleksandr


Болгарію лихоманить. Як виявляється, не одна Україна потерпає від комплексів, чи, виражаючись толерантніше, проблем з реального життя. Перечитуючи болгарську пресу, згадую одну відому теорію про те, що тільки війна з Росією викличе бум народжуваності в Україні. Цікаво, що багато прихильників схожої теорії з*явилось у Болгарії, от тільки на роль Росії претендує одвічний ворог Болгарії Туреччина (IRL, звісно) та Македонія - об*єкт територіальних зазіхань у тому ж таки IRL.



Все почалося зі створення Македонії. Здавалося б, на мапі Європи додалася ще одна карликова країна, предмет зазіхань сильніших сусідів, а таких, як ми знаємо, вистачає. Та ж сама Греція та згадана вище Болгарія раді були б розпиляти країну-новачка, але, як виявилось, новачок виявився далеко не новачком. Майже від самого створення еСвіту в ньому жила та розвивалася потужна македонська діяспора з власними компаніями, газетами та навіть партіями. Основу цієї діяспори становили досвідчені гравці, що не тільки мовчки чекали народження своєї батьківщини в грі, а й проводили грандіозну за масштабами агітацію в мережі, наприклад на тому ж youtube, звідки я й дізнався про eRepublik.

Так от, з появою Македонії відбувся бейбі-бум, великий за масштабами та розголосом. Неофіційне "шефство" над жовто-червоними взяла на себе Сербія, головний лобіст македонців у Феніксі, а отже автоматично почалося просування останніх до цього блоку. Запротестувала Болгарія, у якої увімкнулися IRL гальма, адже у її планах було не тільки несприйняття Македонії як союзника, а тотальний випил новоспечених сусідів. У конфлікті інтересів переважають Сербія та Македонія, а тому болгарському президентові було висунено ультиматум: або Болгарія сидить і не рипається, або прощається з Феніксом. Перед очільником держави постала дилема: зрадити виборців та відмовитися від обіцянок захоплення Македонії чи поставити хрест на Феніксі. Реакція президента відома усім, тож найближчим часом очікуємо виходу Болгарії з Феніксу та переорієнтацію на ЕДЕН, адже відомо що нейтралітет у грі означає болото.



Але є й інший, не менш важливий фактор, що, вірогідно, вплине на рішення. Це Туреччина. Як я писав вище, Туреччниа - ворог та багатолітній опресор Болгарії в реалі, а перебування в одному військовому блоці з ними викликало протиріччя та питання новачків про те, чому болгари та турки воюють по один бік барикад. Болгарські журналісти наводять велику кількість прикладів, коли війни базуються на життєвих антипатіях країн (ті самі хорвати й серби, поляки й росіяни, греки й турки...) та наголошують на тому, що Болгарія в цьому плані є білою вороною, а дружба з позаінтернетним ворогом виклакає відток людей з гри, адже вони не знають, за що борються.

Болгари здебільшого негативно поставились до демаршу Феніксу, адже Болгарія - це країна, що, можна сказати, вросла в цей блок корінням, переживала втрати та занепад, але залишилась відданою своєму вибору. А Фенікс, як виходить, цінує не давню дружбу, а топовість країни в загальному рейтингу, і чим вище в ньому вона розмістилась, тим більшої ваги вона набирає у очах феніксівських чинуш.

Існують і інші думки. Болгари-космополіти закликають населення забути про комплекси та налагоджувати стосунки з македонцями, адже, на їх думку, гра - це гра, у якій кожен грає роль націоналіста, демократа чи ще когось, а реальні проблеми не мають сплутувати карти. Їх можна зрозуміти, адже в одну мить руйнувати стосунки, що будувалися роками - це складний крок, що призведе за собою втрату союзників та надбання нових ворогів, але що важливіше: гідність чи безпека?

Я сподіваюсь, що болгари зроблять так, як підкажуть їм розум та серце, а наші відносини залишаться теплими та відвертими.




Oleksandr, посол України в Болгарії.