Пакистан потписује МПП са САД-ом

Day 1,055, 09:54 Published in Serbia Serbia by Sever Vetrovnik


Варљива јесен је донела многе промене у е-републику, попут наглог преласка из једног облика у други, али и по питању односа снага два савеза. Тренутно је, нажалост, моћнији противнички савез, ЕДЕН, али, то не би требало да нас брине. На крају крајева, чак и да ЕДЕН у потпуности порази Феникс, до изражаја ће доћи антагонизам његових чланица које ће се борити за моћ и тиме ослабити савез. Међутим, све је то у домену несигурне будућности, варљивије и од ове јесени...



Сви знамо да нам савез није у потпуности стабилан и да постоји трвење између појединих земаља, али да то остаје само на нивоу њихових међусобних односа и још увек се не одражава на цео савез. Међутим, Пакистан који нам је послужио да освојимо Лиаонинг и дао регију Синд на самој индијској граници, данас, може се рећи, контролише већи део Индије, и само је питање времена када ће је целу покорити и стећи власт над Карнатаком. Показало се да ЕДЕН не притиче Индији у помоћ, углавном због тога што је Индија пропустила Србију, а што је се косило са америчким виђењем индијске политике. Искористивши то, Пакистан успешно напада. И то је оно што сви знамо.




А оно што не знамо је да је још у септембру постојала идеја да Пакистан потпише МПП са САД-ом, једним од наших најљућих противника, и да заједно крену у освету према Индији, па су се у том циљу чак и водили преговори изеђу званичника ове две земље. Макс Мек Фарланд, врло богат и утицајан играч, предложио је да сам плати потребних 200 златника за склапање МПП-а, и то за време док је председнички мандат у Пакистану имао мађарски играч. До тога није дошло, углавном због америчког председника Кремса који није желео да изгуби МПП са Хрватском (која покушава да изађе из балканског кавеза и која се мора спречити) и доведе савез у незгодну ситуацију, јер би то било опасно у случају да Пакистан дође у директан сукоб са неком другом чланицом ЕДЕН-а. Али, шестог октобра све се променило јер је председник Пакистана постао нико други до Макс, подржан од стране партије Stone Ocean, а која и држи 44% конгреса. Да ли ће нови амерички председник Колин попустити пред лобирањем оне клике којој је освета Индији најпреча, важнија и од остатка савеза, остаје да се види. Чињеница је да су се односи Индије и САД-а веома погоршали, и чињеница је да могући америчко-пакистански МПП може да поремети и Феникс и ЕДЕН.



Међутим, последице тог МПП-а би теже погодиле ЕДЕН, због тога што су САД њихов кључни члан без којег не би успели да спроводе оволико успешне акције и парирају Фениксу. Ако САД поставе освету изнад стратешких циљева, ЕДЕН, који је сада у фази ширења, почеће да се клима. Моћне државе, попут Пољске, Румуније и Шпаније, више неће гледати општи интерес алијансе, него искључиво свој. Та тежња је прилично јака код еденовских земаља, а овакав поступак САД-а би могао да их учини опаснијим него иначе.



С друге стране, самостално иступање Пакистана и његова сарадња са ЕДЕН-ом могу да погоде наш савез на неки од следећа три начина:

1. Пакистан иступа из Феникса. Пошто Пакистан није једна изузетно моћна држава, војна снага Феникса остаје мање више иста. На геостратешком плану, одлазак Пакистана би се релативно компензовао приближавањем са Индијом.

2. Водећи се примером Пакистана, моћне државе Феникса, Мађарска, Србија, Индонезија и сл. занемарују једне друге и боре се само за свој циљ. Међутим, пошто се цео Феникс тренутно бори за опстанак, вероватно је да би поступак Пакистана изазвао само протест, али не и неку одлучну реакцију против те земље. Још, ниједна земља Феникса тренутно није у положају да ускрати помоћ савезнику јер су све на удару и јер је узајамна подршка нап највећи интерес. Ова офанзива ЕДЕН-а нас чини ближим и сложнијим.

3. Револтиран, ЕДЕН избацује САД и покреће напад на њих. У том случају, нама противнички табор би водио рат против два дојучерашња непријатеља који се сваким даном све више приближавају, све док се ратови између земаља Феникса и САД-а не би завршили, а ми кренули у противнапад на ЕДЕН. Иако није немогућ, овакав развој ситуације је најмање вероватан.

ОСВЕЖЕЊЕ 1: САД нападају Индију у области Западни Бенгал, али су званична индијска наређења да се народ у тој области НЕ БОРИ!

ОСВЕЖЕЊЕ 2: Индијска власт је позната по својој савитљивости. Могуће је индијско-амерички и пакистанско-индијски рат само увертира у неки тајни договор ове три државе. Можда оне ратују само званучно, а незванично спремају нешто занимљиво...

Север Ветровник