Анализ на събитията от август през погледа на МВнР

Day 1,015, 04:31 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG

Привет, драги съотечественици!
Пиша тази статия като анализ на изминалите събития през август – месец, когато малко или много всички си взимат почивка. Въпреки ниската активност този месец се случиха доста интересни неща. Не малко промени станаха както в политически план, така и геополитически. Противоборството между двете суперсили Еден и Феникс тече с пълна сила. Ожесточени битки се водят по всички фронтове, били те военни или на ниво политическо превземане. В синхрон с цялата тази динамична и променяща се среда, България успя да вземе своя първи хай-регион и много нови фирми започнаха работа там. Този резултат бе постижение на преговори осъществени от президента eDarkAngel с ъс сръбското правителство. Бих искал да използвам момента да им благодаря за съдействието, което ни оказаха.

В следващите редове ще се опитам да направя анализ с няколко изречения за отделните страни:

Аржентина – превзеха региона, богат на камъни – Bolivean Altiplano, след политическото превземане на Боливия от румънците. Очертава се напрежение по северната им граница с Боливия и полската марионетка Перу.

Бразилия – бразилците са водили преговори с унгарците, които осъществиха успешно превземане на Южна Африка, за поделянето на територията и по-конкретно богатите на титан региони – Гаутенг и Northern Cape. Успешното политическо превземане на ЮА елиминира още едно от еденските „листа”

Германия – продължава напрежението между германците и поляците по общата им граница, като германската армия парира опита на дружина полска да премине спокойно през чешките региони на юг към Унгария

Индонезия – запазват стабилно,на фона на останалите държави, своето население във версия 2. Имат амбицията да се превърнат в износител номер 1 на петрол, като за целта са подсигурили и своята северна граница с превзети региони от Тайланд и Малайзия, която бе успешно политически превзета от сърбите. Рекламират добрите си заплати и икономика, опитвайки се да привлекат емигранти и бизнесмени.

Иран – продължава да губи своите потребители, освен заради втората версия, то и заради филтрирането наложено им от тамошните власти. С тях бяха водени неуспешни преговори, като причината за провала беше прекалено високият наем, който иранците искаха.

Русия – успешна инвазия осъществена от Еден, която накара руснаците да загубят трите си най-важни региони ( а и смея да твърдя най-важните за Феникс) – Източен и Западен Сибир + Далечния Изток. Беше осъществена успешна контра атака, като Далечния Изток бе върнат, а и малко след това вследствие на сръбска помощ – и Източен сибир. За черешка обаче админите решиха да затворят войната на сърбите с поляците и да върнат превзетите региони на Еден. В момента тече нова кампания по връщането на Сибир в руски ръце.

Сърбия – от една страна хърватите почнаха да си връщат окупирането от сърбите региони, от друга Индия под хърватска власт атакува регионът Синд, а от трета админите затвориха войната им с поляците в Азия, заради това, че играта позволила на сръбския президент да атакува Сибир през Монголия. Като цяло последните дни са доста тежки за сърбите, въпреки статута им на най-многолюдна страна в играта. В икономически план в еСърбия се наблюдава спад на заплатите, особено в добивня сектор, и известно засилване на интереса към други професии, които в началото на новата версия бяха доста слабо палтени. Според някои сръбски анализатори причината за спада в добивния сектор се крие в намесата на поляци, които с мултита и системи от компании манипулират цените в сериозен мащаб и влияят на цялата икономика.

Словения – осъществи се успешен импийчмънт на президента Styrian, като мотивът е липса на информация за работата му, проваляне на условията за бейби бум, предишни намеси в изборите за партийни лидери. След изминалите парламентарни избори, в Словения статуквото се запазва. Новият президент има стабилна подкрепа в парламента като партията, която го издигна за президент е и първа по сила. Малък спад на гласоподавателите като сега са 640, но това вероятно се дължи на летните месеци. И при тях както и в повечето страни има проблеми с работните места, големи маплитуди на валутата, застояване на стоки и т.н.
Хакната беше и националната им банка с откраднати 6000 злато.

Турция – като цяло страдат от липса на битки и всичките усилия на правителството са в посока да задържат текущата популация и да направят бейбибум. Създадоха група във Фейсбук, както и специлано министерство на технологиите, което да направи сайт.

Унгария – след успешна операция, унгарците наеха региона Подолия от Украйна, като прекратиха и наема на Рон Алпите. Създадоха защитен обръч около Румъния с цел предпазване региона от евентуална атака. Наемът на Подолия е за 3 месеца – изтича октомври.

Украйна – вследствие на успешното взимодействие с унгарците и последователните проФеникс правителства в течение на няколко мандата, Украйна заедно с Франция бяха приети за членове на Феникс. Проблемите на страната са изцяло вътрешнополитически и по-конкретно наследяването на разделението от реалния живот на източна проруска част и западна – в играта проЕден част. Биполярният модел в страната ясно бе изразен и на последните избори. Въпреки това в коалиция с останалите партии, засега проФеникс ориентацията се запазва.

Франция – другият нов член на Феникс, претърпя импийчмънт на президента OnlyPoker, както и опит за полско превземане на местните избори, като за целта бе създаден интернационален АТО щаб, който успешно неутрализира заплахата. Във военен план французите взеха участие, заедно с холандците в успешната контраатака срещу канадското нашествие в Англия.

Индия - хърватската ТО група е запазила властта си като държи 15 конгресни места. Сръбската ТО група е намалила натискът си като е успяла да получи само 8 места, но предвид на преговорите от последният месец са се финализирани с цел провеждането на обмяна на региони . Изненадващата атака над сръбският регион Белочистан обаче постави някой сериозни въпроси за последните позиции на еИндия- въпреки отправените прокламации за неутралитет и желание за развиване на икономиката , явно не могат да се освободят от про-еден мисленето си.

Южна америка – прокрадват се слухове за проЕден ориентация на неутралните държави. Перу и Боливия са вече под еденски контрол, като тяхна контрамярка са нашите съюзници Аржентина и Бразилия. Интересен стои въпросът за ориентацията на Парагвай, Колумбия и Венецуела. Испанците от своя страна все повече засилват апетитите си към своите бивши колонии от РЖ.

И накрая - Министерството продължава да набира ПОСЛАНИЦИ информация за длъжността -
тук

С уважение
The Graverobber - MoFA