Okolje ON/OFF

O mojem časopisu

Odpri Wiki stran

Ministry of Foreign Affairs - Republic of Macedonia

[MoFa Македонија] Договор за соработка и Моментални случувања

22 Dan 2,677, 14:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобар ден Македонци!

Во оваа статија би сакал да ве информирам за склучен договор за соработка со нашите сојузници: Бугарија , Индонезија и Чиле

Договорот служи за помагање и соработка меѓу земјите в … preberi več »

Случувања во еСветот [MoFa Mакедонија]

45 Dan 2,609, 06:18 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобар ден Македонци!

Денеска е недела имам малце слободно време па решив да пишиме една статија за моменталните случувања кај нас и во еСветот.
Се започна деновиве кога Грците и Романците пуштија АС в … preberi več »

Congratulations to all Presidents! [Mofa eMacedonia] MK/EN

56 Dan 2,604, 11:15 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analize[MKD]

Поздрав Македонијо!

За многу години!
Пред се честито Бадник на сите и да ни е напомош празникот!
Ви благодарам што овој месец ја избравте токму оваа влада да ја претставува еМакедонија … preberi več »

[MoFA Macedonia] Info World! [MK/EN]

91 Dan 2,594, 12:51 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeScroll down for English version!

Поздрав Македонци!

Пред се дозволете ми да ви честитам вам, на Претседат … preberi več »

[MoFA Macedonia] Celebrating Birthdays!

135 Dan 2,513, 07:49 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Družbeni stiki in zabava Družbeni stiki in zabava
Greetings eWorld!!


First of all, it is a pleasure to present to you the new look of this newspaper, I hope you like … preberi več »