Svi smo mi po malo "oni"

Day 3,742, 02:05 Published in Serbia Czech Republic by SerbianQueen

NARODNE LEGENDE-čisto praznoverje?!

Sa stanovišta genetike, ne postoje tipično srpski, hrvatski, bošnjački, makedonski ili albanski geni. Pojednostavljeno, kulinarskim rečnikom rečeno, svi smo mi nekakva "čorba od povrća", koje je iseckano i promešano. Razlika je što kod nekog bećar-paprikaša ima malo više šargarepe, a kod drugog malo više celera. Ali, nijedan narod ne može da tvrdi za sebe da je striktno "čorba od šargarepe" jer u sebi sadrži previše drugih sastojaka, pa još i svakojakih mirođija. A svakojaki začini i dodaci neizbežni su kamen spoticanja za sve narode.
Što se tiče balkanskih naroda, neke veće međusobne razlike ne postoje. Srbi i Makedonci gotovo su potpuno identični (96 odsto), a Bošnjaci i Srbi takođe. Hrvati imaju malo više procenata gena iz zapadne Evrope, ali u poređenju s ostalim ni kod njih nema nekih bitnih razlika.
Abanski gen😆 Najrasprostranjeniji su u severnoj Africi, tačnije, u Maroku i Alžiru.
U Evropi se pojavljuju tek u poslednjih 2000 godina.
I eto ,srušila se višedecenijska mit o velikoj seobi Slovena u balkansku pustoš jer je slovenski gen malo izražen kod svih današnjih naroda na Balkanu, uključujući skromni procenat potomaka kod Srba (30 odsto), Hrvata (20 odsto) i Bošnjaka (15 odsto).
"Bosanci i Hercegovci su, u najvećoj meri, nasljednici Ilira (40 odsto), Germana (20 odsto) i Kelta (15 odsto), pa tek onda Slavena (10 odsto)".
stanovnici Makedonije imaju najsličniji DNK-profil sa Bugarima i Srbima, Hrvati sa Bošnjacima i Srbima",
Tako su Srbima u biološkom bratstvu najbliži Hrvati, Bošnjaci, Mađari, Rumuni, Bugari, zatim u širem krugu Česi, Slovaci, Poljaci, Austrijanci, Grci, Italijani, Nemci, a vrlo udaljeni u evropskim okvirima Rusi i, recimo, Moldovljani.
To znači da je Srbima genetski bliži gotovo svaki Poljak od bezmalo svakog Rusa iako je suprotno za većinu Srba neostvarena privlačna, ali pusta želja.