Fordítás [Világtérkép használata]

Day 1,629, 06:45 Published in Hungary Hungary by MemphisHU

Sziasztok!
Ma megkezdtem a munkámat a Külügyminisztérium fordító csapatában. Az eRep magyarul megy, a fordítás is megy, így együtt a kettő kicsit fura volt 🙂
Nem baj, majd csak belejövök!
Az Egyesült Királyság külügyminisztériuma adta ki ezt a cikket, még március végén.
Hasznos a kicsiknek, úgyhogy szubvótsót!


[KM]Tutorial az egyesített Külügyminisztériumi és Védelmi Minisztérium tudásról



Mindig csodálkozol, hogy mit látsz, ha kinyitod az eRepublik világtérképét? Tudni szeretnéd, hogy miért kell harcolni és nyerni a DO-ban?
Ez a cikk egyesíti a katonai tudást a politikai tudással. Hogy információt szerezz a főoldalról, nem kell zseninek lenned, csak tudnod kell, hova és hogyan nézz!



Először is: hol van az a világtérkép amiről beszélek? Ha benézel a Community (magyarul játszóknak Közösség) fül alá, rögtön meglátod. Vagy csak klikkelj ide: http://www.erepublik.com/en/map
Ha megérkeztél a térképhez, látsz többféle gombot.
- Bal oldalon tudsz ki- és bezoomolni.
- Közvetlen emellett jobbra van a minitérkép.



- Középen tudsz országot választani. Ha kiválasztottál egy országot, rögtön arra ugrik a térkép.



- Ettől jobbra tudsz nézőpontot váltani. Négy lehetőséged van:



Politikai térkép:ez mutatja meg egy ország régióit, és hogy azokban milyen bónusz van.
Aktív csaták: ezen láthatod az országok éppen folyó csatáit. Ha ráklikkelsz egy területre, amit támadnak, láthatod hogy ki a támadó, és ha ráklikkelsz a mellette lévő kis nyílra, a csatatérre mehetsz. Ha a régió neve melletti nyílra nyomsz, a böngésződ elnavigál az eRep oldalra, ahol mindent megtudhatsz a tartományról, beleértve az őt határoló régiókat is.



Populáció: ez mutatja meg, hogy egy régióban hány ember él. Hogy mennyien laknak itt, azt a régió pirossága határozza meg. Minél vörösebb, annál nagyobb a lakosság.
Ezek alatt klikkelhetsz külön-külön a bónuszokra is, ezzel tudod megnézni, hogy hol melyiket találod belőlük. A régió, amelyik rendelkezik az általad választott bónusszal, bezöldül, a többi fehér marad.
- Az utolsó dolog, amit kiválaszthatsz, az a dátum. Vissza tudsz menni az időben, és megnézheted hogy mikor mi történt az eVilág történelmében. Megnézheted a csaták alakulását is. És ez az, amit most fogunk csinálni!



Március 22-től(az eRepublik 1584. napjától) fogunk indulni, és március 26. lesz az időutazásunk vége. Megnézzük Európa csatáit, és hogy hogyan alakultak.

Induljunk Márc. 22-től:



A politikai térképen megnézheted, hogy milyen volt a kiindulási állapot. Az aktív csaták térképe mutatja meg a folyamatban lévő csatákat.
Európa térképének ezen részén négy háborúról lesz szó. Oroszország vs Svédország, Finnország vs Észtország, Lengyelország vs Ukrajna és Belgium vs Hollandia. Láthatod, hogy az oroszok támadást indítottak Svédország felé, aminek már csak pár régiója maradt. Kiderült, hogy Scania elfoglalása sikerülni fog az oroszoknak, ez így is történt.
Finnország Pohja-Eesti régióban támadta az észteket. Ez is sikeres támadás volt.
Belgium 22-én egy kis időre el volt törölve, de sikeresen visszafoglalták Wallonia területét a támadók fogságából.
Az utolsó csata amiről beszélek: Lengyelország vs Ukrajna. Amíg a lengyelek azon fáradoztak, hogy leverjék Ukrajnát, ma ők kezdeményezhettek, miután megnyerték az előző csatát.


Március 23:




Svédország megpróbálta felszabadítani Bohus régiót az oroszok keze alól, de nem jártak sikerrel. Habár eközben megszerezték Gotaland-et az írektől, de ez most nem látszik a printscreenen.
Lengyelország visszaszerezte egy saját régióját, Little Poland-et.
Belgium is megpróbálta visszaszerezni egy régióját RW-vel, de nem voltak sikeresek Brüsszelben. Időközben Észtországban nyert a Finnország elleni kezdeményezés, visszafoglalták Kirde-Eesti területét.

Március 24:




De Március 24-én Belgium sikeresen visszaszerezte Brüsszelt.
Észtország is képes volt visszaszerezni Pohja-Eesti tartományt a saját kezébe. Svédország még 2 régiót visszaszerzett, Svealand és Smaland is visszakerült hozzá. Ezzel megszabadultak az írektől Svédországban, így ők nem tudják többet támadni őket. De nem ez volt az egyetlen siker, amit elkönyvelhettek.
Oroszország támadása Gotaland-ben nem az oroszok győzelméhez vezetett, így a svédek már jobban álltak a háborúban.
Lengyelország megtámadta Galíciát és Lodomeriát, egy ukrán régiót, és meg is szerezte őket.


Március 25:




Most Észtország kezdte támadni a finneket, úgy döntöttek, hogy itt az idő elfoglalni Dél-Finnországot. Ezzel a győzelemmel egy újabb régiót tudhatnak a magukénak.
A belgák visszaverték a németek Dél-Hollandiai támadását, valamint visszaszerezték az elveszített Flandriai területeiket.
Lengyelország folytatta Ukrajna támadását és erősen nyerésre állt. Ekkor került Kárpátalja az ő kezükbe.
Svédország továbbra is felkeléseket indított az oroszok ellen, és visszaszerezte három, addig orosz kézben lévő tartományát. Scaniát, Norrlandet és Samelandet. De az ostlandi támadásuk elbukott, ezzel újra az oroszokhoz került a szerva.

Március 26:




A Belga-Holland front nyugodt, nem indultak új csaták.
Svédország megpróbálta visszaszerezni Bohust, sikerteleül.
Lengyelország leverte az ukrán RW-t Kárpátalján és megszerezte Podolia régiót is.
Észtország megnyerte a csatát a finnekkel szemben, Nyugat-Finnországban.





Remélhetőleg ez a kis idővonal jól bemutatta nektek, hogy hogyan tudjátok megnézni a háborúk haladását a világtérképen. Miért kell ezt tudnotok? Ha megnézitek a lengyel-ukrán háborút, láthatjátok, hogy Lengyelország még erőlködött egy darabig. De most, hogy náluk van a kezdeményezés, újra nyerésre állnak. Bár Belgiumot eltörölte Hollandia, megmutatták hogy erősek és visszatértek. Lehet, hogy valami megváltozott miközben harcoltak, ami megadta nekik az erőt hogy újra csatákat nyerjenek.
Így már látjátok, hogy a térkép mennyi információt ad az országokról és a háborúkról. Vagy jól csinálják, és van esély a győzelemre, vagy csak régiókat veszítenek a háború kezdetétől. A világtérkép egy hasznos eszköz, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ad egy csomó érdekes információt. Szóval használd bátran!

Most, ha összeilleszted ezt az információt azzal, amit kapsz a médiából, más nemzetek lakosai mondanak, vagy megnézed a fórumaikat, akkor is azt látod, hogy a politika kéz a kézben jár a csatákkal.

Például: Miért nem indít Svédország RW-ket Oroszország ellen és veszíti el mindenét? Miért szállják meg a földjeiket az írek? A választ megtalálhatod itt, itt, vagy itt. //A másik két link nem működik az eredeti cikkben sem - Memphis//



Ezt a következtetést vonhatjuk le a mai cikkből. Megcsináljuk ugyanezt más csatákkal is a következő cikkben.
Üdvözlettel:
dMoFa Geronte & MoFa Mittekemuis

Remélem, ahhoz képest hogy ez az első fordításom, nem lett annyira borzasztó.
Üdvözlettel: Memphis