[Penguin] Замість передвиборчої

Day 2,061, 11:58 Published in Ukraine Ukraine by Zmenko

Колись давно жили собі первісні люди. Жили вони недовго, та й щастя в їх житті було мало. Причин тому багато було — хижі звірі, непридатна для нормального життя місцевість, голод, погані кліматичні умови тощо. Чи то вони самі додумалися, чи так склалося, що в них заграли тваринні інстинкти, але дуже швидко люди зрозуміли, що проживуть довше, якщо триматимуться собі подібним.
Від сім’ї вони перейшли в роди, від родів — в племена. В сім’ї головним був батько, в роді — старійшина роду, в племені — вождь. Так можна прослідкувати виникнення влади. Чим більше об’єднання, тим більша влада.

А що таке взагалі влада? Не слід плутати це слово з синонімом керівництва держави. Англійською “влада” перекладається як “power” - так само, як і сила. Влада — це сила, спроможність одних людей впливати на інших.
Як бачимо, влада виникла в людей в результаті так званого колективного договору. Кожна людина, по суті, народжується вільною людиною, в неї немає ніяких обов’язків. Такий вільний стан призводить до швидкої загибелі, оскільки в такому разі проти тебе весь світ.

Саме тому первісні люди уклали негласний колективний договір — вони віддають частину своєї волі, натомість отримують безпеку та інші бонуси. Поступаючись своєю волею, людина отримує обов’язки — коритися, виконувати накази, одним словом, бути підданим. За це все вона отримує права — на безпечне життя, допомогу від інших членів об’єднання в скрутну хвилину.

Основна проблема, яка виникла трохи згодом з появою влади — це проблема вибору. Оскільки тепер все суспільство ділилося на тих, хто мав владу, та тих, хто їм підкорювався, необхідно було знайти такий тип людей, який: а) не зловживав владою, задовольняючи власні потреби та інтереси; б) був ефективним у державному правлінні. Древні греки вважали таким типом людей філософів, древні римляни — талановитих полководців. Але, оскільки людська натура є такою, яка є, і не буває людей ідеальних, як і впринципі нічого не буває ідеального, і ті, і ті виявилися не зовсім правими.
І тут, напевне, для когось буде шоком дізнатися про це, але абсолютно неважливо хто при владі. Дійсно, якщо подумати — яка різниця, хто? Якщо забезпечені механізми контролю виборцями і вони працюють, то ефективність такої системи є максимальною. Найефективнішим таким механізмом є протистояння будь-яким випадкам зловживання владою, особливо що стосується в порушенні прав інших людей. Якщо так сталося, то всі інші мають виступити на захист скривдженого, адже хто дасть гарантію, що те ж саме не вчинять з кимось іншим. Саме по такій логіці й відбуваються акції протесту, мітинги на підтримку батька й сина Павличенків, вчительки української мови Москаленко Ніни Іванівни тощо, прикладів можна навести безліч. Якщо не ми — то хто?

А тепер конретніше, прив’язуючись до гри. Як всім відомо, минулого місяця була заТОшена партія анархістів. В коментарях можна було почути різні причини, точніше відмазки даної дії. Але основна причина — це ми, це наша помилка, помилка тих, хто не при владі. Це ми допустили, щоб права наших співвітчизників були нахабно порушені. І вибори, що вже не за горами — такий собі тест на профпридатність для опозиційних партій.
Winter is coming! 😉
Для шаутів:
[Penguin] Замість передвиборчої
http://www.erepublik.com/en/article/-penguin-1-2289948/1/20